Se Štěpánem Kopřivou o tom, jak umělá inteligence proniká do byznysu i do našich životů

Výzkumník, expert na umělou inteligenci, spoluzakladatel a CTO Blindspot Solutions Štěpán Kopřiva si se mnou v dnešním díle CZECHárny popovídal o tom, jak umělá inteligence proniká do světa byznysu i do našich životů. Jaké jsou v tomto oboru současné trendy a kde vidí etickou hranici využívání umělé inteligence?Firemní data mohou být velkým přínosem, když to s nimi umíte

V dnešním dílu CZECHárny jsme přivítali Roberta Šamánka, majitele softwarové společnosti StringData a zakladatele UltimateSuite, která se zabývá task miningem a analýzou firemních dat. V roce 2021 získala UltimateSuite investici, která jí umožní expandovat na americký trh. Proč vlastně UltimateSuite vznikla, jak se má vyvíjet a proč je Robert fanouškem dechových technik? Odpovědi najdete v...


Zaměstnanci Applu chtějí založit první odbory v obchodě v New Yorku

Zaměstnanci obrovského obchodu Apple Grand Central Station v New Yorku oznámili, že chtějí založit odbory. Pokud se jim podaří plán uskutečnit, šlo by o první odbory v americkém Apple Storu vůbec.


Eva Pavlíková: Projekt musí mít vizi, celospolečenský dopad a musí být udržitelný

Hostem CZECHárny #12 je Eva Pavlíková, CEO platformy Česko.digital - komunity IT profesionálů, kteří pro-bono pomáhají neziskovým organizacím, samosprávám i státu realizovat veřejně prospěšné projekty. Před nástupem do Česko.Digital působila v CETINu, kde vedla projekty spojené se zajištěním služeb internetového připojení domácnostem. Dnes říká, že po sprintu za ziskem je sama se sebou v nezisku.


„Jestli vás vaše cíle nebo plány neděsí, tak nejsou nastaveny dostatečně vysoko", říká Michal Března

Vizionář a stratég, jehož jednou z nejvýraznějších kvalit je schopnost efektně a efektivně propojovat svět byznysových příležitostí a technologií. „Vždycky jsme si říkali, že jestli vás vaše cíle nebo plány neděsí, tak nejsou nastaveny dostatečně vysoko.“


Elon Musk bude jíst potraviny z oblastí s vysokou radiací, aby podpořil jadernou energetiku

Twitter Elona Muska připomíná trochu horskou dráhu. Někdy bojuje za spravedlnost a konfrontuje autority. Při jiných příležitostech nás zase ale nutí pochybovat o tom, zda účet spravuje jedna a ta samá osoba. Nedávný tweet o konzumaci potenciálně ozářených potravin je ukázkovým příkladem toho druhého.


Digitalizace? Využití dat, technologií, VR, ale třeba i Fortnite, říká Pavel Šiška

Pozvání do dnešní CZECHárny přijal Pavel Šiška, který vede oddělení poradenských služeb společnosti Deloitte ČR. Pavel se dlouhodobě věnuje propojování businessu a IT, analytice a inovacím. Z hlediska odvětví se podstatnou část svého profesního života věnoval bankovnictví a pojišťovnictví. Před nástupem do Deloitte pracoval v IBM, v Commerzbank a BNP Dresdner Bank. Působí také v poradních...


Úspěšná česká společnost hlásí revoluci ve výstavnictví

Ivona Butcher se po úspěšné investiční kariéře v NYC vrátila do Čech a vybudovala zde společnost světové třídy. Firma Beire dodává prémiová výstavní řešení na míru – od fyzických stánků po virtuální showroomy. A jak Ivona říká, jsou připraveni vyvolat revoluci ve výstavnictví.


Pospíšil: První tři roky podnikání jsem prakticky nespal, o dnešní generaci nemám obavu

Podnikatel, matematik a nadšenec do moderních technologií David Pospíšil se s námi podělil o svůj pohled na nejvýznamnější témata budoucnosti.


O ezoterice, podnikání, kvalitních filmech i blockchainu si povídal Petr Beneš se Ctiradem Hemelíkem

Podnikatel a vizionář, „Tichý bojovník“ se zálibou v ezoterice, duchovním rozvoji, kvalitních filmech a blockchainu. V dnešním díle CZECHárny sdílí s Petrem Benešem svůj pohled na dnešní svět, na evoluci společnosti nebo názor na budoucnost NFT.


Jak ovlivní technologie naši společnost z pohledu práva? Jana Pattynová o samořídících autech, deep fakes i umělé inteligenci

CZECHárnu dnes navštívila renomovaná advokátka, partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Pierstone. Jak vidí budoucí vývoj společnosti pod vlivem nastupujících technologií? Co si myslí o právu na soukromí ve veřejném prostoru a o deep fakes? Vítejte u dalšího dílu pořadu, kterým vás jako obvykle provází Petr Beneš.


Myslete jako marketér

Zatímco strategii značky a její marketingovou komunikaci řídí marketingová oddělení, budování značky zaměstnavatele a náborové kampaně spadají zpravidla pod personalisty.


CZECHárna Petra Beneše #6 – Jan Široký

Výborný basketbalista, amatérský cyklista a zapálený squashista Jan Široký působí jako CTO (Chief Technology Officer) v pražském sídle úspěšného technologického startupu Mews. Zeptali jsme se, jak se v době covidové dá dělat revoluce v hotelnictví, jestli se ve své pozici “našel” a jak si vybírá spolupracovníky do týmu. V CZECHárně ho zpovídal Petr Beneš.


CZECHárna Petra Beneše #5 – Gabriela Milfortová

Do pátého dílu CZECHárny přijala pozvání Gabriela Milfortová, obchodnice a investorka. Vede tým 90 obchodníků a kromě toho učí ostatní, jak si správně zorganizovat svůj čas a jak najít rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem.


CZECHárna Petra Beneše #4 – Honza Lukačevič

Do tohoto dílu CZECHárny přijal pozvání kosmický vědec a popularizátor vědy, který se stejně obratně pohybuje i v komerční sféře, Honza Lukačevič. Čím se dnes zabývá, jak vnímá dění kolem pandemie koronaviru a co mu do profesního života dal vrcholový sport?


CZECHárna Petra Beneše #1 - Honza Sechovec

Dnešním hostem pořadu CZECHárna je inovátor, IT specialista, závodník a vizionář Honza Sechovec.


6D Stage | Krize jako příležitost k růstu

Petr Beneš a Pavel Kysilka se zamýšlejí nad tím, jak může být krize prospěšná v oblasti podnikání, ale i pro osobní rozvoj.


Pavel Kysilka: Na krizi jsou jedinou odpovědí adaptibilita a flexibilita

Pavel Kysilka je významný český ekonom a člen Rady Komory. Působil na postu guvernéra České národní banky, experta Mezinárodního měnového fondu či na pozici generálního ředitele České spořitelny. Nechybí mu ani zkušenost z akademické sféry, po studiích působil v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd. Je zakladatelem 6D Academy, předsedou dozorčí rady Českých drah a prezidentem národního...Jeff Bezos rezignoval na místo CEO Amazonu

Bezos, který společnost založil v roce 1994, odstoupil poté, co společnost za poslední tři měsíce roku 2020 zaznamenala tržby 100 miliard dolarů.Strana 1 z 3