„Vstoupili jsme do světa velkého rozvoje business intelligence,“ říká Filip Doušek ze startupu Stories

Datový analytik, spisovatel a filozof Filip Doušek přijal pozvání do dalšího dílu CZECHárny, aby se s námi podělil o svůj pohled na současný svět, ve kterém žijeme. Co je jeho životním tématem, jeho vášní a v čem vidí zásadní impulzy pro společenskou změnu v následujících letech?Jakub Stupka učí podnikatele, jak správně na chytrý, fungující a navíc zelený E-mail marketing

Spoluzakladatel a CEO marketingové platformy Ecomail.cz je zároveň propagátorem eco-friendly životního stylu, chytrých řešení nejen v životě, ale také v podnikání. Prostřednictvím své platformy už osm let učí podnikatele, jak správně na chytrý a fungující e-mail marketing. Jak vidí budoucnost e-mailové komunikace, a jakým směrem bude Ecomail v budoucnu kráčet?


Kdy začneme na českých chodnících potkávat autonomní robůtky? Zeptali jsme se Jana Sedláčka

V sedmnáctém díle CZECHárny jsme přivítali spoluzakladatele startupu Vanilla Robotics, vizionáře a nadšeného propagátora autonomie Jana Sedláčka. Jak se český startup dokázal prosadit na poli autonomních robotů během pouhého roku své existence? Co je teď v oboru jeho největší výzvou a kdy se Na Příkopech budeme kromě Segwayů a Rekol vyhýbat ještě autonomním robotům?


Elon Musk spekuluje o uložení veškeré lidské DNA do databáze

Na začátku roku 2000 oznámili vědci z projektu Human Genome Project průlom: sekvenovali kompletní lidský referenční genom, včetně všech tří miliard písmen DNA, což byl v té době vědecký počin přirovnávaný k přistání astronautů na Měsíci.


Trendy nebo buzzwordy? Jak číst články o trendech v marketingu a neztratit se

Na internetu najdeme velké množství článků, jejichž autoři se snaží shrnout a predikovat marketingové trendy pro daný rok. A my marketéři chceme držet prst na tepu doby, abychom trendy sledovali a využívali. Dnes se pokusím vysvětlit, proč to někdy není dobrý nápad. Tady je 7 důvodů, proč bychom podobné články měli číst opatrně a kriticky.


„Myslím, že čím dál tím víc všechno směřuje k outsourcingu a abstrakci,“ říká Petr Svoboda v nové Czechárně.

Zakladatel a CEO Stratoxu a CodeNOW Petr Svoboda si se mnou v dnešním dílu CZECHárny zavzpomínal na své podnikatelské začátky, zhodnotil, jak ovlivnily jeho přístup k byznysu dnes, a nastínil, kterým směrem chce své aktivity zaměřit v budoucnosti. Co oslovuje americké klienty, je demokracie smysluplný koncept a jakou cenu zaplatíme, pokud si nedáme pozor na manipulaci?O propojení Property a Technology s Maxem Verteletskyim, zakladatelem startupu Spaceti

Zakladatel úspěšného startupu, vizionář, jehož misí je změnit svět pomocí technologií. Jak se mu podařilo prorazit v zemi, jejímž jazykem nemluvil, proč se nesnaží udělat díru do světa ve velkých světových městech, a jak vnímá ruskou invazi do své domoviny? Do CZECHárny přijal pozvání Max Verteletskyi, CEO společnosti Spaceti.


Se Štěpánem Kopřivou o tom, jak umělá inteligence proniká do byznysu i do našich životů

Výzkumník, expert na umělou inteligenci, spoluzakladatel a CTO Blindspot Solutions Štěpán Kopřiva si se mnou v dnešním díle CZECHárny popovídal o tom, jak umělá inteligence proniká do světa byznysu i do našich životů. Jaké jsou v tomto oboru současné trendy a kde vidí etickou hranici využívání umělé inteligence?


Firemní data mohou být velkým přínosem, když to s nimi umíte

V dnešním dílu CZECHárny jsme přivítali Roberta Šamánka, majitele softwarové společnosti StringData a zakladatele UltimateSuite, která se zabývá task miningem a analýzou firemních dat. V roce 2021 získala UltimateSuite investici, která jí umožní expandovat na americký trh. Proč vlastně UltimateSuite vznikla, jak se má vyvíjet a proč je Robert fanouškem dechových technik? Odpovědi najdete v...


Zaměstnanci Applu chtějí založit první odbory v obchodě v New Yorku

Zaměstnanci obrovského obchodu Apple Grand Central Station v New Yorku oznámili, že chtějí založit odbory. Pokud se jim podaří plán uskutečnit, šlo by o první odbory v americkém Apple Storu vůbec.


Eva Pavlíková: Projekt musí mít vizi, celospolečenský dopad a musí být udržitelný

Hostem CZECHárny #12 je Eva Pavlíková, CEO platformy Česko.digital - komunity IT profesionálů, kteří pro-bono pomáhají neziskovým organizacím, samosprávám i státu realizovat veřejně prospěšné projekty. Před nástupem do Česko.Digital působila v CETINu, kde vedla projekty spojené se zajištěním služeb internetového připojení domácnostem. Dnes říká, že po sprintu za ziskem je sama se sebou v nezisku.


„Jestli vás vaše cíle nebo plány neděsí, tak nejsou nastaveny dostatečně vysoko", říká Michal Března

Vizionář a stratég, jehož jednou z nejvýraznějších kvalit je schopnost efektně a efektivně propojovat svět byznysových příležitostí a technologií. „Vždycky jsme si říkali, že jestli vás vaše cíle nebo plány neděsí, tak nejsou nastaveny dostatečně vysoko.“


Elon Musk bude jíst potraviny z oblastí s vysokou radiací, aby podpořil jadernou energetiku

Twitter Elona Muska připomíná trochu horskou dráhu. Někdy bojuje za spravedlnost a konfrontuje autority. Při jiných příležitostech nás zase ale nutí pochybovat o tom, zda účet spravuje jedna a ta samá osoba. Nedávný tweet o konzumaci potenciálně ozářených potravin je ukázkovým příkladem toho druhého.


Digitalizace? Využití dat, technologií, VR, ale třeba i Fortnite, říká Pavel Šiška

Pozvání do dnešní CZECHárny přijal Pavel Šiška, který vede oddělení poradenských služeb společnosti Deloitte ČR. Pavel se dlouhodobě věnuje propojování businessu a IT, analytice a inovacím. Z hlediska odvětví se podstatnou část svého profesního života věnoval bankovnictví a pojišťovnictví. Před nástupem do Deloitte pracoval v IBM, v Commerzbank a BNP Dresdner Bank. Působí také v poradních...


Úspěšná česká společnost hlásí revoluci ve výstavnictví

Ivona Butcher se po úspěšné investiční kariéře v NYC vrátila do Čech a vybudovala zde společnost světové třídy. Firma Beire dodává prémiová výstavní řešení na míru – od fyzických stánků po virtuální showroomy. A jak Ivona říká, jsou připraveni vyvolat revoluci ve výstavnictví.


Pospíšil: První tři roky podnikání jsem prakticky nespal, o dnešní generaci nemám obavu

Podnikatel, matematik a nadšenec do moderních technologií David Pospíšil se s námi podělil o svůj pohled na nejvýznamnější témata budoucnosti.


O ezoterice, podnikání, kvalitních filmech i blockchainu si povídal Petr Beneš se Ctiradem Hemelíkem

Podnikatel a vizionář, „Tichý bojovník“ se zálibou v ezoterice, duchovním rozvoji, kvalitních filmech a blockchainu. V dnešním díle CZECHárny sdílí s Petrem Benešem svůj pohled na dnešní svět, na evoluci společnosti nebo názor na budoucnost NFT.


Jak ovlivní technologie naši společnost z pohledu práva? Jana Pattynová o samořídících autech, deep fakes i umělé inteligenci

CZECHárnu dnes navštívila renomovaná advokátka, partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Pierstone. Jak vidí budoucí vývoj společnosti pod vlivem nastupujících technologií? Co si myslí o právu na soukromí ve veřejném prostoru a o deep fakes? Vítejte u dalšího dílu pořadu, kterým vás jako obvykle provází Petr Beneš.


Myslete jako marketér

Zatímco strategii značky a její marketingovou komunikaci řídí marketingová oddělení, budování značky zaměstnavatele a náborové kampaně spadají zpravidla pod personalisty.


CZECHárna Petra Beneše #6 – Jan Široký

Výborný basketbalista, amatérský cyklista a zapálený squashista Jan Široký působí jako CTO (Chief Technology Officer) v pražském sídle úspěšného technologického startupu Mews. Zeptali jsme se, jak se v době covidové dá dělat revoluce v hotelnictví, jestli se ve své pozici “našel” a jak si vybírá spolupracovníky do týmu. V CZECHárně ho zpovídal Petr Beneš.


CZECHárna Petra Beneše #5 – Gabriela Milfortová

Do pátého dílu CZECHárny přijala pozvání Gabriela Milfortová, obchodnice a investorka. Vede tým 90 obchodníků a kromě toho učí ostatní, jak si správně zorganizovat svůj čas a jak najít rovnováhu mezi rodinným a pracovním životem.


CZECHárna Petra Beneše #4 – Honza Lukačevič

Do tohoto dílu CZECHárny přijal pozvání kosmický vědec a popularizátor vědy, který se stejně obratně pohybuje i v komerční sféře, Honza Lukačevič. Čím se dnes zabývá, jak vnímá dění kolem pandemie koronaviru a co mu do profesního života dal vrcholový sport?


CZECHárna Petra Beneše #1 - Honza Sechovec

Dnešním hostem pořadu CZECHárna je inovátor, IT specialista, závodník a vizionář Honza Sechovec.


6D Stage | Krize jako příležitost k růstu

Petr Beneš a Pavel Kysilka se zamýšlejí nad tím, jak může být krize prospěšná v oblasti podnikání, ale i pro osobní rozvoj.


Strana 1 z 3