Nová Czechárna o českém startupovém prostředí s Martinem Medkem z Unicorn Attacks

Rozhovor s Martinem Medkem z Unicorn Attacks, který spojuje svět startupů a korporací, o české startupové scéně a proměnách v podnikání. Diskutujeme o tlaku na zakladatele, digitalizaci obchodních modelů a klíčovosti efektivního řízení než se firma pustí do velkých technologických investic.Robin Petrášek z Expat Finance jako klíč k českým nemovitostem pro cizince

Robin Petrásek se po letech pracovní zkušenosti v korporátním prostředí rozhodl pro podnikání. Založil Expat Finance, specializovanou firmu pro zprostředkování nemovitostí cizincům v České republice. Jeho cílem je poskytnout komplexní služby od financování po samotný nákup nemovitostí pro zahraniční klientelu. Poslechněte si co to obnáší, a jaké plány do budoucna s firmou plánuje.


Beyond CEO: Hanka Souckova ze SAPu o vytváření mostů, Nepálu a leadershipu s přesahem

Rozhovor s Hana Souckovou, Managing Director českého SAPu, o jejím inspirativním příběhu z prostředí nizozemského startupu v Nepálu až po vedení virtuálních mostů v byznysu. Inspirativní povídání o psychologickém bezpečí ve firmách a leadershipu s přesahem.


O budoucnosti médií v době AI s Nikitou Poljakovem

Rozhovor s Nikitou Poljakovem, šéfredaktorem titulu E15, o transformaci médií v digitální éře. Jaký vliv má digitalizace na konzumaci informací? Jaké má novinář poslání? A jak se tvoří obsah pro různé generace? A připraví umělá inteligence novináře o práci? To vše v nové Czechárně.


Forbes Brandvoice: O umělé inteligenci v bankovnictví s Petrem Benešem a Martinem Kobzou

Umělá inteligence se ve velkém využívá již v mnoha oblastech a ne jinak je tomu i u bankovnictví. Petr Beneš a Martin Kobza (člen představenstva České spořitelny) diskutují o budoucnosti bankovních služeb v éře umělé inteligence. Poradí jak investovat? Nahradí ChatGPT fyzické bankéře? Příjemný poslech podcastu Brandvoice časopisu Forbes.


Automatizace rutinních aktivit. O marketingové transformaci v éře AI se Zdeňkem Valutem

Zdeněk Valut je šéfem digitální marketingové agentury YDEAL již třetím rokem. Jeho vášeň pro nové technologie a jejich využití v marketingových kampaních je velmi inspirativní. V YDEALu jsou nyní standardním vybavením nástroje umělé inteligence jako Midjourney, Stable Diffusion, GPT plug-iny a další, které efektivně automatizují každodenní úkoly. Zdeněk a jeho tým dokonce pořádají vzdělávací...


Marian Jelínek: „Nastavovat si vlastní hranice a nedělat si život snažší je klíč k úspěchu."

"Morální a emocionální motivace nám často pomáhají začít něco pozitivního. Ale aby nám to vydrželo a neupadli jsme do starých vzorů, je důležité vytvořit si hlubokou emocionální vazbu k tomu, co děláme, a najít v tom radost," říká Marian Jelínek. Marián je úspěšný hokejový trenér a držitel titulu Mistra světa z roku 2005, který nyní působí jako pedagog a kouč ve sportu i byznysu. "Naše životy...


„Umím předvídat technologické a společenské změny a včas na ně upozornit." Rozhovor se Sentou Čermákovou nejen o umělé inteligenci, druhé kariéře a české identitě

Senta působila v globálních manažerských rolích v technologických firmách, a teď se věnuje strategiím, inovacím a řízení nejen technologických změn. Je fascinována umělou inteligencí a jejím potenciálem pro společnost. Říká, že umí předvídat technologické a společenské změny a včas na ně upozornit.


Rozhovor s Pavlem Bulowským: Meiro a Revoluce Datové Analýzy

Pavel Bulowski a jeho tým právě vyvíjejí zákaznickou analytickou platformu Meiro, ale místo z českého prostředí to dělají v dalekém Singapuru. Jak se vyvíjí datová analýza a technologie? Co jsou "zero party data" a co stále nevíme o chování zákazníků, ale brzy to zjistíme právě třeba díky jazykovým modelům? A jaké jsou rozdíly v podnikání mezi střední Evropou a jihovýchodní Asií?


Umění Jednoduchosti: Rozhovor s Katkou Vokrinkovou o UX Designu v prázdninové CZECHárně

Nový rozhovor tentokrát s Kateřinou Vokřínkovou z PWC, ve kterém zkoumáme svět UX designu, a to, jak dělat věci " hezky a jednoduše " v digitálním prostoru. V rozhovoru se Kateřina odhaluje nejen svůj zápal do práce, která ji baví, ale nebojí se sdílet i zkušenosti, které ne vždy dopadly podle plánu.


Strana 1 z 6