NASA sestavila expertní tým pro lov UFO
Věda a výzkum
Foto: Shutterstock

NASA sestavila expertní tým pro lov UFO

NASA sestavila šestnáctičlenný tým odborníků, který bude zkoumat zprávy o setkáních s neidentifikovanými leteckými jevy, a zahájila devítiměsíční nezávislou studii.

03.12.22

UFOlogie

Na seznamu sestaveného týmu odborníků je například astronaut ve výslužbě Scott Kelly, který strávil 520 dní na oběžné dráze během čtyř samostatných misí, dále vědecký novinář, biologický oceánograf, ředitel společnosti zabývající se vesmírnými technologiemi a vedoucí pracovník Federálního úřadu pro letectví.

Tímto oznámením se NASA o velký krok přiblížila ke splnění svého slibu, že bude studovat stále více veřejně známé případy nevysvětlitelných setkání s UFO, včetně záhadných pozorování pilotů amerického námořnictva.

"Zkoumání neznámého ve vesmíru a atmosféře je základem naší práce v NASA," uvedl v prohlášení Thomas Zurbuchen, zástupce správce Ředitelství vědeckých misí NASA.

"Pochopení údajů, které máme k dispozici kolem neidentifikovaných leteckých jevů, je zásadní pro to, abychom mohli vyvodit vědecké závěry o tom, co se děje na naší obloze," dodal.

Zpracování dat

Nově sestavený tým má před sebou nelehký úkol vzhledem k obrovskému množství dostupných dat.

"Tým bude zjišťovat, jak lze potenciálně analyzovat data shromážděná orgány civilní správy, komerční data a data z jiných zdrojů, aby se objasnily UAP (vládní výraz pro UFO)," uvádí se v prohlášení. "Poté doporučí plán pro potenciální analýzu dat o UAP ze strany agentury do budoucna."

Je to zřejmý první krok k tomu, aby se nejlepší mozky našeho národa zaměřily na zjištění, co za těmito setkáními stojí, a my se nemůžeme dočkat, až se dozvíme o jejich výsledcích.

"Data jsou jazykem vědců a umožňují vysvětlit nevysvětlitelné," dodal Zurbuchen.

 

ZDROJ

Související

Astronomy zaujaly záhadné opakující se rádiové signály z hlubokého vesmíru

Na webu Universe Today se objevila informace o tom, že tým astronomů objevil 25 rychlých rádiových záblesků (FRB), což jsou záhadné a extrémně silné pulsy rádiových vln, opakujících se ve složitých vzorcích. Astronomové pozorovali opakující se záblesky v letech 2019 až 2021 radiovou observatoří...


Výskyt rakoviny u mladých lidí v posledních letech roste

Podle nové zprávy, která byla nedávno zveřejněna v časopise Nature Reviews Clinical Oncology, je rakovina s časným nástupem stále větší hrozbou pro světovou populaci. "V posledních několika desetiletích se výskyt časných forem rakoviny, obvykle definovaných jako rakovina diagnostikovaná u...


Česko se po čtyřiceti letech pyšní astronautem. Aleš Svoboda je členem záložního týmu ESA

Vybranými členy hlavního týmu kosmonautů jsou dvě ženy a tři muži. Dalších jedenáct lidí je v záložním týmu. Výcvik začne příští rok. Aleš Svoboda získal bakalářský (v roce 2008) a magisterský (2011) titul na Univerzitě obrany v Brně. Jeho studium se zaměřovalo na vojenskou techniku. V roce 2010...