Telegram umožní videohovorem propojit 1000 lidí
Technologie
Foto: Shutterstock

Telegram umožní videohovorem propojit 1000 lidí

Nejnovější funkce Telegramu by byla ale ještě víc cool, kdyby firma udělala více pro ochranu svých uživatelů a civilizované společnosti.

02.08.21

Telegram oznámil, že skupinové videohovory nyní umožní připojení a účast až 1 000 uživatelů. Počet účastníků, kteří mohou sdílet video z fotoaparátu nebo obrazovky, je mnohem menší (je omezen na 30) ale až 970 dalších se může připojit k hovoru a sledovat ho. A to prý není všechno, do budoucna se chatovací platforma chystá ještě navýšit počty účastníků, respektive diváků videohovorů. Vtipnou zmínku, že se bude Telegram tak dlouho vylepšovat, dokud nebude moct obsloužit ve videohovoru všechny lidi na planetě, je samozřejmě třeba brát s rezervou, ovšem zdá se, že možnosti pro více diváků tu jsou. 

Rozšíření počtu diváků pro skupinové videohovory přichází jen měsíc poté, co Telegram tuto funkci spustil. Nové oznámení Telegramu také odhaluje několik dalších novinek, včetně video zpráv s vyšším rozlišením a možnosti jejich rozšíření, sdílení obrazovky pro individuální volání a třeba odkazy s časovými razítky. 

Rozšíření skupinových videohovorů je pro některé uživatele potenciálně užitečnou věcí, ale jako u všech záležitostí souvisejících s Telegramem není toto rozšíření přístupu ke sdílení obsahu na platformě tak cool, jak by mohlo být. Je to proto, jak Telegram přistupuje k hlídání materiálu sdíleného v soukromých chatech. 

Stránka FAQ společnosti to řeší přímo otázkou: „Telegram obsahuje nezákonný obsah. Jak jej odstraním?“ Odpověď zní: „Všechny chaty Telegramu a skupinové chaty jsou mezi jejich účastníky soukromé. Nezpracováváme žádné žádosti, které se jich týkají.“ 

Tato zásada má nejrůznější důsledky pro druhy obsahu, které lze sdílet za příslovečnými zavřenými dveřmi soukromého chatu. Podle některých odborníků nedělá Telegram pro ochranu svých uživatelů prakticky nic. Někteří to berou jako výhodu, jiní jako závažný problém. 

Například uživatelé konkurenčního WhatsAppu (ten je pod křídly Facebooku) mohou hlásit problematický obsah a uživatele, což může vyústit až k deaktivaci účtu a hlášení úřadům. Facebook pak používá automatizovanou technologii, která brání uživatelům zveřejňovat pornografii v soukromých skupinách. 

Ať už jsou přístupy provozovatelů komunikačních platforem jakékoliv, vždy je třeba myslet na to, že to, co sdílíme, se kdykoliv může objevit veřejně přístupné komukoliv. Každopádně novinka Telegramu přitáhne k této doposud spíše alternativní platformě nabízející šifrovanou komunikaci větší pozornost běžných uživatelů, kteří se svých zvyků rozhodně vzdávat nebudou.

 

ZDROJ

 

 

 

 

 

Související

Nové tlačítko WhatsAppu umožní připojit se k hovoru přímo ze skupiny

Aplikace WhatsApp, patřící do rodiny Facebooku, je pro miliony uživatelů ze všech věkových skupin základním online komunikačním prostředkem. Skupinové hovory WhatsAppu byly hlavně během pandemie koronaviru velmi využívané pro spojení s přáteli a rodinou. Firma i kvůli pandemii a zvýšeným potřebám...


Trump žádá soudce, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet

Donald Trump požádal federálního soudce na Floridě, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet, který sociální síť pozastavila v lednu po útoku na americký Kapitol ve Washingtonu. Trumpovo využití platformy bylo od jeho kandidatury na prezidenta v roce 2016 kontroverzní a v útocích a porušování...


LinkedIn se vzdává Stories. Víme proč!

Krátká, za 24 hodin mizející videa ve stylu Snapchatu byla na LinkedInu v rámci interního testování poprvé spuštěna v únoru roku 2020. Jedním z důvodů, proč se LinkedIn nyní rozhodl pro jejich ukončení, bylo zjištění, že uživatelé na jejich platformě mizející videa jednoduše nechtějí. Chyba v...