Instagram a Facebook si nechají za ověření účtu platit
Technologie
Foto: Shutterstock

Instagram a Facebook si nechají za ověření účtu platit

Uživatelé Instagramu a Facebooku budou nyní za ověření účtu modrou značkou platit, oznámila mateřská společnost Meta.

27.02.23

Meta Verified bude stát 11,99 $ měsíčně na webu nebo 14,99 $ pro uživatele iPhonů. Tato novinka začala nejdříve platit v Austrálii a na Novém Zélandu. Mark Zuckerberg, výkonný ředitel společnosti Meta, uvedl, že tento krok zlepší zabezpečení a autentičnost aplikací sociálních médií.

Tento krok přichází poté, co Elon Musk, majitel Twitteru, implementoval v listopadu 2022 prémiové předplatné Twitter Blue. Placené předplatné služby Meta zatím není dostupné pro firmy, ale za ověření může zaplatit každý jednotlivec. Odznaky, neboli „modré fajfky“, se dosud používaly jako ověřovací nástroje pro vysoce profilované účty, a označují jejich pravost.

Předplatné by dalo platícím uživatelům modrý odznak, zvýšenou viditelnost jejich příspěvků, ochranu před napodobovateli a snazší přístup k zákaznickým službám, uvedla Meta v příspěvku na svých webových stránkách. Společnost řekla BBC, že změna neovlivní dříve ověřené účty, ale poznamenala, že by se zvýšila viditelnost pro některé menší uživatele, kteří se stanou ověřenými díky placené funkci.

Umožnění přístupu platícím uživatelům k ověřovacímu modrému odznaku dříve způsobilo potíže jiným platformám sociálních médií. Meta uvedla, že uživatelská jména na Instagramu a Facebooku se budou muset shodovat s identifikačním dokladem, aby jim bylo uděleno ověření, a uživatelé budou muset mít profilový obrázek, který zahrnuje jejich obličej.

Jiné weby, jako Reddit, YouTube a Discord podobně používají modely založené na předplatném. Meta zatím neupřesnila, kdy bude funkce zavedena do dalších zemí, ačkoli Zuckerberg v příspěvku uvedl, že to bude „brzy“. V listopadu společnost oznámila zrušení 11 000 pracovních míst v důsledku nadměrných investic během pandemie koronaviru. Tehdy Zuckerberg řekl, že předpovídal větší růst Mety na základě nárůstu, který měla během pandemie, ale to se nakonec nestalo. Mnoho lidí podle něho předpovídalo, že to bude trvalé zrychlení. On také, a tak se se rozhodl výrazně zvýšit investice. Plány zhatil makroekonomický pokles a zvýšená konkurence, příjmy společnosti byly mnphem nižší, než vedení čekalo.

 

ZDROJ

Související

Lockdowny přinesly mnohonásobný nárůst sexuálního zneužívání dětí online

Nadace Internet Watch Foundation (IWF) uvádí, že její data ukazují, jak predátoři využili situace. Sociálních média naprala na ještě větší popularitě na začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie. V loňském roce IWF zaznamenala více než 63 000 webových stránek zobrazujících děti v choulostivých...


Musk údajně prosadil změnu algoritmu, aby zvýhodnil své tweety

Elon Musk naléhal na inženýry na Twitteru, aby upravili algoritmus sociální sítě tak, aby upřednostňoval jeho tweety, což vedlo k zahlcení uživatelů Twitteru Muskovými tweety. Uvedl to specializovaný magazín Platformer . Majitel a generální ředitel Twitteru nesl nelibě, že jeho tweet na podporu...


Bývalý zaměstnanec Facebooku tvrdí, že Messenger záměrně vybíjí baterii vašeho telefonu

V rozhovoru pro deník New York Post bývalý datový inženýr společnosti Facebook George Hayward tvrdí, že mu společnost nařídila, aby tajně testoval mobilní telefony uživatelů, a když to odmítl, dostal výpověď. Hayward ve své žalobě u federálního soudu na Manhattanu tvrdí, že byl propuštěn, když se...