Musk údajně prosadil změnu algoritmu, aby zvýhodnil své tweety
Technologie
Foto: Shutterstock

Musk údajně prosadil změnu algoritmu, aby zvýhodnil své tweety

Technologický miliardář byl podle magazínu Platformer naštvaný, že jeho tweet o Super Bowlu neuspěl ve srovnání s tweetem od prezidenta Bidena. A rozhodl se jednat.

17.02.23

Elon Musk naléhal na inženýry na Twitteru, aby upravili algoritmus sociální sítě tak, aby upřednostňoval jeho tweety, což vedlo k zahlcení uživatelů Twitteru Muskovými tweety. Uvedl to specializovaný magazín Platformer.

Majitel a generální ředitel Twitteru nesl nelibě, že jeho tweet na podporu Philadelphia Eagles během posledního Super Bowlu přitahoval podle Platformeru podstatně menší pozornost uživatelů než podobný příspěvek, který zveřejnil americký prezident Joe Biden. Bidenův tweet údajně vygeneroval téměř 29 milionů zobrazení ve srovnání s Muskovým 9,1 milionu. Tedy než Musk na jeho poměry nevýrazný tweet smazal.

Muskovi nejbližší asistenti údajně instruovali 80členný tým inženýrů, aby okamžitě vyřešil problém s engagementem. Jeho řešením bylo uměle povýšit Muskovy tweety na faktor 1 000, a tedy v podstatě obejít filtry určené ke zlepšení uživatelské zkušenosti na Twitteru.

Následující den si několik uživatelů Twitteru všimlo, že jejich kanály „For You“ na webu byly plné tweetů a odpovědí od miliardáře Muska, a to včetně účtů, které nesledují.

Twitter okamžitě nereagoval na žádost o komentář, ale už v úterý po Super Bowlu Musk požádal uživatele, aby zůstali v klidu, zatímco sociální síť provedla „úpravy algoritmu“. To ovšem nic nezměnilo na tom, že si mnoho uživatelů Twitteru začalo myslet, že jim jejich oblíbená síť cpe tweety svého majitele pod tlakem.

 

ZDROJ

Související


Lockdowny přinesly mnohonásobný nárůst sexuálního zneužívání dětí online

Nadace Internet Watch Foundation (IWF) uvádí, že její data ukazují, jak predátoři využili situace. Sociálních média naprala na ještě větší popularitě na začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie. V loňském roce IWF zaznamenala více než 63 000 webových stránek zobrazujících děti v choulostivých...


Instagram a Facebook si nechají za ověření účtu platit

Meta Verified bude stát 11,99 $ měsíčně na webu nebo 14,99 $ pro uživatele iPhonů. Tato novinka začala nejdříve platit v Austrálii a na Novém Zélandu. Mark Zuckerberg, výkonný ředitel společnosti Meta, uvedl, že tento krok zlepší zabezpečení a autentičnost aplikací sociálních médií. Tento krok...