Společnost chce nabídnout „věčný život“ i posmrtné rozhovory
Technologie
Foto: Shutterstock

Společnost chce nabídnout „věčný život“ i posmrtné rozhovory

Česká firma zabývající se virtuální realitou vymýšlí způsob, jak by lidé mohli žít na věčnost v metaversu. Společnost Somnium Space vyrábí produkty postavené na blockchainu a využívá kryptoměnové tokeny NFT, aby lidé mohli nakupovat virtuální nemovitosti a stavět i ukládat virtuální majetek, a to včetně domů.

16.10.22

Společnost nyní doufá, že se rozšíří i mimo tento prostor a spustí režim „Live Forever“, který lidem umožní vytvářet digitální avatary, kteří napodobují jejich vzhled, hlas i osobnost. Vyplývá to z rozhovoru pro portál Vice.

Generální ředitel společnosti Artur Sychov chtěl najít způsob, jak posmrtně uložit něčí osobnost. Před několika lety totiž sám přišel o otce, který podlehl rakovině. Výsledkem jeho úvah je konstrukt umělé inteligence, který dokáže věrohodně komunikovat s přáteli a členy rodiny – alespoň na krátkou dobu. „S tím člověkem se setkáte. A možná byste prvních deset minut rozhovoru nepoznali, že je to vlastně umělá inteligence. To je cíl," řekl v rozhovoru pro Vice.

Somnium Space toho chce dosáhnout shromažďováním mimořádného množství dat. Bude proto muset sbírat nejrůznější osobní údaje, a to včetně konverzací, pohybů a výrazů obličeje. Společnost doufá, že s dostatečným množstvím dat vytvoří digitálního avatara, který bude schopen vést alespoň krátkou konverzaci – než bude jasné, že jde o počítačový program.

Nechat se takto zaznamenávat se může zdát dost znepokojivé – zejména v době, kdy se lidé stále více zajímají o své údaje v on-line světě a o to, jak jsou využívány. Podle Sychova však lidé obavy mít nemusejí. Uživatel se může z programu kdykoliv odhlásit a data zcela vymazat. Vzhledem k tomu, že společnost běží na blockchainu, je podle něj její provoz také transparentní a důvěryhodný, zejména proto, že Somnium Space neprodává osobní údaje jiným firmám.

 

ZDROJ

Související

Technologie budoucnosti přenáší do historie. Virtuální realita ukazuje hrůzy holocaustu

Režisérka a spoluautorka Miriam Cohenová, která pochází z Izraele, se ve svých sedmnácti letech nemohla z náboženských důvodů zúčastnit školního výletu do Polska. Její přátelé se vrátili se silným zážitkem. Měla tak pocit, že jí něco uniklo. Slíbila si proto, že se jednou na cestu vydá. Spolu se...


Lockdowny přinesly mnohonásobný nárůst sexuálního zneužívání dětí online

Nadace Internet Watch Foundation (IWF) uvádí, že její data ukazují, jak predátoři využili situace. Sociálních média naprala na ještě větší popularitě na začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie. V loňském roce IWF zaznamenala více než 63 000 webových stránek zobrazujících děti v choulostivých...


Digitální fotoaparáty se vrátily do módy, oživil je online svět

Za posledních 12 měsíců videa s hashtagem #digitalcamera zaznamenala na TikToku více než 220 milionů zhlédnutí. Analytici popisují tento trend jako spojený s podobným oživením módy z přelomu století. Brit Scott Ewart získal na svém TikTok účtu více než pět milionů lajků pomocí toho, co je nyní...