Společnost chce nabídnout „věčný život“ i posmrtné rozhovory
Technologie
Foto: Shutterstock

Společnost chce nabídnout „věčný život“ i posmrtné rozhovory

Česká firma zabývající se virtuální realitou vymýšlí způsob, jak by lidé mohli žít na věčnost v metaversu. Společnost Somnium Space vyrábí produkty postavené na blockchainu a využívá kryptoměnové tokeny NFT, aby lidé mohli nakupovat virtuální nemovitosti a stavět i ukládat virtuální majetek, a to včetně domů.

16.10.22

Společnost nyní doufá, že se rozšíří i mimo tento prostor a spustí režim „Live Forever“, který lidem umožní vytvářet digitální avatary, kteří napodobují jejich vzhled, hlas i osobnost. Vyplývá to z rozhovoru pro portál Vice.

Generální ředitel společnosti Artur Sychov chtěl najít způsob, jak posmrtně uložit něčí osobnost. Před několika lety totiž sám přišel o otce, který podlehl rakovině. Výsledkem jeho úvah je konstrukt umělé inteligence, který dokáže věrohodně komunikovat s přáteli a členy rodiny – alespoň na krátkou dobu. „S tím člověkem se setkáte. A možná byste prvních deset minut rozhovoru nepoznali, že je to vlastně umělá inteligence. To je cíl," řekl v rozhovoru pro Vice.

Somnium Space toho chce dosáhnout shromažďováním mimořádného množství dat. Bude proto muset sbírat nejrůznější osobní údaje, a to včetně konverzací, pohybů a výrazů obličeje. Společnost doufá, že s dostatečným množstvím dat vytvoří digitálního avatara, který bude schopen vést alespoň krátkou konverzaci – než bude jasné, že jde o počítačový program.

Nechat se takto zaznamenávat se může zdát dost znepokojivé – zejména v době, kdy se lidé stále více zajímají o své údaje v on-line světě a o to, jak jsou využívány. Podle Sychova však lidé obavy mít nemusejí. Uživatel se může z programu kdykoliv odhlásit a data zcela vymazat. Vzhledem k tomu, že společnost běží na blockchainu, je podle něj její provoz také transparentní a důvěryhodný, zejména proto, že Somnium Space neprodává osobní údaje jiným firmám.

 

ZDROJ

Související

Mark Zuckerberg se snaží stát Bohem a vybudovat nebe

Když se Facebook stal Metou, generální ředitel Mark Zuckerberg poprvé představil i svou vizi Metaversu a setkal se s odmítavou reakcí: „Nikdo se o to neprosil,“ znělo ze strany široké veřejnosti. Virtuální realita, na níž je jeho vize naprosto závislá, není zatím příliš rozšířená a její...


Výrobce iPhonů Foxconn investuje do firmy Lordstown Motors, vyvíjející elektrická nákladní auta

Technologický gigant Foxconn utrácí 170 milionů dolarů za akcie doposud ztrátového start-upu Lordstown Motors. Velká finanční injekce přichází v době, kdy společnost Lordstown Motors usiluje o navýšení výroby svého debutového modelu Endurance. Lordstown nedávno začal vyrábět vozidlo v bývalé...


Tatum získal dalších 41,5 milionu dolarů. Plánuje rozšířit globální dosah

Investice rozšiřuje předchozí financování startupu i a zahrnuje společnosti Evolution Equity Partners jakožto vedoucího partnera, dále pak Octopus Ventures, 3VC, Tensor Ventures, Depo Ventures, Leadblock Fund, Circle a zakladatele společnosti Bitpanda. „Společnost Tatum zaujala Evolution na...