Snap spouští nástroje pro rodiče ke sledování kontaktů dospívajících
Technologie
Foto: Shutterstock

Snap spouští nástroje pro rodiče ke sledování kontaktů dospívajících

Společnost Snap, vlastník oblíbené aplikace pro zasílání zpráv Snapchat, spustila své první nástroje rodičovské kontroly, které dospělým umožní vidět, s kým jejich děti komunikují, podstata konverzace jim ale zůstane skryta.

24.08.22

Nová funkce s názvem Family Center je spouštěna v době, kdy byly společnosti provozující sociální sítě kritizovány za nedostatečnou ochranu dětí. V říjnu společnost Snap a její kolegové TikTok a YouTube svědčili před americkými zákonodárci, kteří obvinili společnosti z vystavování mladých uživatelů šikaně nebo jejich navádění ke tvorbě škodlivého obsahu.

Instagram také svědčil v prosincovém slyšení na půdě amerického Senátu ohledně bezpečnosti dětí na internetu poté, co informátor z Facebooku zveřejnil interní dokumenty, které ukázaly, že aplikace poškozuje duševní zdraví a pohled na vzhled některých dospívajících.

Rodiče mohou své dospívající děti pozvat, aby se připojili k rodinnému centru na Snapchatu, a jakmile budou dospívající souhlasit, budou si moci prohlédnout seznam přátel svých dětí i to, s kým si v aplikaci za posledních sedm dní poslali zprávy. 

Rodiče však nebudou moci vidět soukromý obsah nebo zprávy odeslané jejich dospívajícími potomky, řekl v rozhovoru pro média Jeremy Voss, vedoucí produktů pro zasílání zpráv společnosti Snap.

„Zasahujeme správným přístupem ke zvýšení bezpečnosti a pohody, a zároveň chráníme autonomii a soukromí,“ řekl.

Společnost Snap uvedla, že v nadcházejících měsících plánuje spustit další funkce, včetně upozornění pro rodiče, když jejich dospívající nahlásí zneužití ze strany jiného uživatele.

Před Family Center měl Snap již nějaké zásady ochrany mladistvých. Ve výchozím nastavení jsou profily pro uživatele Snapchat mladší 18 let soukromé a ve výsledcích vyhledávání se zobrazují jako doporučený přítel, pouze když mají společné přátele s jiným uživatelem. Aby se noví uživatelé mohli zaregistrovat, musí být starší 13 let.

Nové nástroje Snapu následují podobný krok Instagramu, který v březnu spustil své Family Center a umožňuje rodičům sledovat, jaké účty jejich dospívající děti sledují a kolik času tráví s aplikací.

 

ZDROJ

Související

Byznys na TikToku? Mladí svým idolům posílají tisíce korun

Pro generování vyšších příjmů tímto způsobem je nutná početná základna followerů (v řádech statisíců) a také jejich finanční možnosti. Protože nákup TikTok mincí mohou provádět jen osoby starší 18 let a vzhledem k nízkému věkovému zastoupení uživatelů TikToku v ČR, je otázka, zda mají na nákup...


Filtry na sociálních médiích pomáhají lidem prozkoumat jejich genderovou identitu

Pro mnohé jsou tyto filtry rychle zapomenuté, jakmile přestanou být trendy. Jiní se však znovu a znovu vracejí k aplikacím a zírají na svůj genderově upravený odraz. Cítí, že něco najednou vykrystalizovalo. Oliver Haimson, odborný asistent na University of Michigan, který studuje transgender...


Tálibán zakázal v Afghánistánu TikTok, prý vede mládež na scestí

Zákaz TikToku a online hry PUGB přichází po nedávných zákazech hudby, filmů a televizních seriálů. Militantní hnutí Tálibán při loňském převzetí moci slíbilo měkčí přístup k vládnutí, ale stále více omezuje svobody, zejména pro ženy. Skupina byla známá svou tvrdou verzí islamistického práva, které...