Snap představil malý a cenově dostupný selfie dron
Technologie
Foto: se souhlasem Snap Inc.

Snap představil malý a cenově dostupný selfie dron

Nejžhavější novinkou společnosti Snap, která je známá díky aplikaci Snapchat pro sdílení fotografií, je létající kamera. Malý žlutý dron, zvaný Pixy, je popisován jako „volně létající pomocník“, který slouží hlavně k pořizování selfie bez selfie tyče.

09.05.22

Nový gadget je prozatím k dispozici ve Francii a USA, kde jsou zákony ohledně používání dronů mírnější než například ve velké Británii. Pixy funguje samostatně, natáčí za letu video, které se pak bezdrátově přenáší a ukládá do aplikace. Na konci letu selfie dron přistane uživateli na dlani.

Přestože Snapchat nedostává v médiích stejný prostor jako jiné sociální sítě, jako je Facebook nebo Twitter, zůstává velmi populární. Snapchat má prý 300 milionů aktivních uživatelů denně. Tvrdí také, že oslovuje více než 75 % lidí ve věku 13-34 let ve více než 20 zemích světa.

Snapchat je známý svými „čočkami“ rozšiřujícími realitu na telefonech, které filtrují selfie nebo různě deformují obraz. V roce 2016 společnost Snap uvedla na trh brýle vybavené fotoaparátem, prodávané pod názvem Spectacles. Ty mají rozvíjet zážitek z rozšířené reality.

Generální ředitel Snapchatu Evan Spiegel tehdy předpověděl, že Spectacles budou jednoho dne stejně všudypřítomné jako mobilní telefony. Jeho společnost na tomto zařízení v roce 2017 prodělala téměř 40 milionů dolarů především kvůli nadbytečným zásobám a poplatkům za zrušení závazku nákupu zásob. Snap poté představil aktualizovanou verzi AR Spectacles, ty ale ještě nejsou v prodeji.

Nyní vkládá velké naděje do projektu Pixy, protože drony jsou stále více přijímány širokou veřejností. Generální ředitel Nationwide Drones, Owen Jenkins, řekl BBC, že používání dronů je nyní mainstreamem napříč médii, kinematografií, výzkume a průmyslem. „Nyní lze očekávat, že se osobní drony stanou ve společnosti běžnou záležitostí,“ dodal Jenkins.

Pokud dron je malý, lehký a pomalý, je velmi nepravděpodobné, že by způsobil škodu nebo zranění. Owen Jenkins vyjádřil určité obavy z toho, že Pixy nemá přímý ovladač, ale protože zařízení váží pouze 101 g a má uzavřené vrtule, je nepravděpodobné, že by způsobilo nějaké škody.

Snap uvádí, že produkty jako Pixy podléhají místním, státním a federálním zákonům o tom, kdo s nimi může létat, a jak a kde by se s nimi mělo létat. A vyzývá uživatele, aby věnovali pozornost platným zákonům o dronech.

Will Harford, kameraman společnosti CloudVisual, navrhuje, aby Snapchat integroval test, který musí uživatel absolvovat, než bude moci poprvé s Pixy letět. Jeho uživatelé by měli mít jasno v místních zákonech o dronech.

Navzdory tomu, že lehké drony nepodléhají přísnějším pravidlům svých těžších protějšků, při jejich používání je stále třeba uplatňovat zdravý rozum. Byl by opravdu špatný nápad používat Pixy na letišti, kde drony nesmí létat bez ohledu na jejich hmotnost.

Mluvčí britského Úřadu pro civilní letectví pro BBC uvedl, že každý, kdo létá s dronem musí dodržovat britský Dronecode. Drony s režimem follow-me jsou povoleny, pokud dron zůstane ve vzdálenosti do 50 metrů od uživatele. Většina uživatelů dronů se ve velké Británii musí zaregistrovat jako provozovatel dronu, ale pokud je dron klasifikován jako hračka, není třeba se registrovat, Dronecode je ovšem třeba dodržovat vždy, i s hračkami.

 

ZDROJ

 

Související

Amazon bojuje proti falešným recenzím

Společnosti fungují jako neoficiální makléři mezi prodejci Amazonu a jednotlivci, kteří píší recenze, uvádí technologický gigant. Recenzenti dostávají produkty zdarma a malý poplatek za každou recenzi, firma pak účtuje prodejci poplatek za zvýšení hodnocení na Amazonu. Prodejci si často...


Proč jsou aktualizace programovacích jazyků tak drahé a jak je zlevnit?

Počítače a jejich systémy jsou všude kolem nás například v dopravě, bankovních službách, chytrém telefonu nebo automatické pračce. Aby tato zařízení a služby odpovídaly technologickému vývoji a očekávání uživatelů, je nutná jejich aktualizace, nejen kódů, ale i veškeré dokumentace. Tyto změny jsou...


Mladý gorilí samec si vyvinul závislost na smartphonech

Přístroj pochopitelně nebyl jeho. Jednalo se o mobil návštěvníka, který Amarovi přes skleněnou přepážku ukazoval fotky a videa. „Zdálo se, že útok Amareho celkem překvapil, protože jeho pozornost byla velmi rozptýlená," řekl Stephen Ross, ředitel Centra pro studium a ochranu opic Lestera E....