S dodržením novoročních předsevzetí pomůže Gumpido
Technologie
Foto: se souhlasem Vojtěcha Čeřovského

S dodržením novoročních předsevzetí pomůže Gumpido

V Česku odstartovala nová mobilní aplikace Gumpido, která chce pomoci rozhýbat Čechy. Její motto je: „Odměň se pohybem“.

24.02.22

Dodržet novoroční předsevzetí, více se hýbat, běhat či chodit, vydrží lidem bohužel většinou jen do února. A po posledních covidových letech je dle odborníků potřeba pohybu ještě akutnější. “Řekli jsme si, zkusíme Čechy rozhýbat, ale jak to udělat, aby u toho vydrželi?” vzpomíná Anežka Čeřovská. Řešení je napadlo s manželem před pár lety při cestování Severní Amerikou. “Češi, ostatně jako Američané, milují výhody, odměny a slevy - my se to rozhodli spojit,”doplňuje Vojtěch Čeřovský. 

Gumpido průběžně načítá nachozené či uběhané kilometry z Apple Health či Google Fit a ty přepočítává na body, za které Češi v aplikaci dostávají exkluzivní odměny od partnerů. Těch je tam nyní již celá řada, Zoot, Notino, GS, Lamax,Wolt, iStyle a další. “Jsme moc rádi, že nás při startu podpořili takto silní partneři, které oslovil náš plán rozhýbat Česko,” říká Vojtěch. Partneři a jejich odměny za pohyb neustále průběžně přibývají, ale již nyní jich jsou k dispozici tisíce.  

Po zhruba roce vývoje, který platí Čeřovští ze své kapsy bez pomoci investorů, se tak nyní aplikace Gumpido dostává do obchodů Apple a Google, kde je zdarma ke stažení. Aktuálně podporuje aktivity jako je chůze, běh či jízda na kole. “Nezáleží na tom, jak velký sportovec jste, Gumpido vám počítá i kilometry nachozené při venčení psa nebo při procházce s kočárkem. Pokud jich získáte dostatek, tak je jednoduše vyměníte za odměnu od partnera,” dodává Anežka. 

Již nyní mají tvůrci Gumpida v hlavách další funkcionality, které průběžně včetně dalších měřených aktivit přidávají. 

O Gumpido:

Gumpido je česká aplikace, která díky odměnám partnerů rozhýbává Čechy. Existuje pro platformy iPhone a Android. Za Gumpido stojí Anežka a Vojtěch Čeřovští a Dan Mališ.

 

ZDROJ

Související

Nová aplikace platí alkoholikům za to, že nepijí

Nová chytrá aplikace se snaží nahradit drobný stimul, který mozkové centrum odměny získá z drog nebo alkoholu, radostí ze získaných 5 dolarů. Podle deníku Boston Globe, který včera informoval o startupu DynamiCare, vědci již dlouho vědí, že drobné odměny mohou působit jako okamžité uspokojení,...


Tálibán zakázal v Afghánistánu TikTok, prý vede mládež na scestí

Zákaz TikToku a online hry PUGB přichází po nedávných zákazech hudby, filmů a televizních seriálů. Militantní hnutí Tálibán při loňském převzetí moci slíbilo měkčí přístup k vládnutí, ale stále více omezuje svobody, zejména pro ženy. Skupina byla známá svou tvrdou verzí islamistického práva, které...


Získáme lásku díky technologiím?

Na první pohled to působí úžasně. Díky těmto nástrojům máme skrze jediné kliknutí přístup ke stovkám až tisícům lidí, na které bychom v běžném životě nikdy nenarazili. Mnoho z těchto aplikací se navíc díky moderním technologiím dokáže naučit, jací muži či ženy se nám líbí nebo jaké vlastnosti u...