Profesor z Harvardu v tom má jasno: Náš vesmír stvořili mimozemšťané v laboratoři
Technologie
Foto: Shutterstock

Profesor z Harvardu v tom má jasno: Náš vesmír stvořili mimozemšťané v laboratoři

Harvardský astronom Abraham "Avi" Loeb, autor bestsellerů a bývalý vedoucí katedry astronomie na Harvardu, má zajímavou teorii o tom, jak jsme jako civilizace vznikli.

24.11.21

Izraelsko-americký teoretický fyzik Avi Loeb se v minulosti na titulní strany novin dostal kvůli tvrzení, že mimozemské civilizace nám na naše zprávy po dobu 3 000 let určitě neodpoví. O záhadném vesmírném objektu zvaném Oumuamua se domníval, že by mohlo jít o mezihvězdnou kosmickou loď nebo minimálně o umělý objekt mimozemského původu a nyní v rámci své nové iniciativy Galileo Project pátrá po důkazech o technologiích vytvořených mimozemskými civilizacemi. A to není všechno.

Je lidstvo dílem vyspělé civilizace?

Není třeba dodávat, že pokud jde o vše, co se týká mimozemšťanů, je Loeb zkušený odborník. Nyní přichází s novou teorií o našem vesmíru a mimozemském životě, která možná leckoho znepokojí.

V článku v časopisU Scientific American Loeb spekuluje, že náš vzácný a záhadný vesmír mohl být vytvořen v laboratoři "vyspělou technologickou civilizací". "Vzhledem k tomu, že náš vesmír se vyznačuje plochou geometrií s nulovou čistou energií, nějaká vyspělá civilizace skutečně mohla vyvinout technologii, která zrodila vesmír v podstatě z ničeho pomocí kvantového tunelování," uvádí ve svém vědeckém článku Loeb.

Civilizace třídy C

Loeb dále tvrdí, že tato teorie by sjednotila naše náboženské přesvědčení o jakémsi “stvořiteli” s fyzikálními teoriemi o vzniku světa. A zároveň by potvrdila, že skutečně patříme mezi technologickou civilizaci nízké úrovně, na kosmické stupnici hodnocenou třídou C. Do této skupiny se nyní řadíme hlavně z toho důvodu, že jsme závislí na naší hostitelské hvězdě (Slunci), a taky proto, že bychom na naší planetě ani nedokázali obnovit podmínky vhodné pro život, kdyby Slunce vyhaslo.

A co hůř, podle Loeba bychom klidně mohli být označeni i za civilizaci třídy D, protože bezostyšně ničíme přirozené prostředí života na Zemi prostřednictvím klimatických změn poháněných našimi vlastními technologiemi. 

Civilizace třídy B by dokázala upravit podmínky ve svém bezprostředním okolí tak, aby byla nezávislá na své hostitelské hvězdě. Pokud by se nám někdy podařilo stát se na Slunci nezávislými, pak bychom se i my stali civilizací třídy B, a pokud bychom úspěšně zkonstruovali vlastní vesmír a stali se tak zcela nezávislými na čemkoli, byli bychom špičkou, třídou A.

V rukou vesmírných

Loebova teorie tedy v podstatě předpokládá, že nám známý vesmír stvořila civilizace třídy A. Oponentura ponechává mnoho nezodpovězených otázek, jako například: Je civilizace, která nás stvořila, vůči nám laskavá, zlá nebo zcela lhostejná?

Je možné, že Loeb naváže dalším článkem, který naše stvořitele popíše podrobněji. Do té doby budeme jeho teorii brát s rezervou. A bedlivě se rozhlížet kolem.

Dle Loeba bychom si každopádně měli dovolit hledat nové perspektivy podobně, jako se o to snaží jeho nový harvardský kosmický projekt Galileo a rozhlížet se po “chytřejších dětech žijících v našem kosmickém bloku”, jinak náš civilizační egotrip nemusí skončit úplně dobře a jednou můžeme být z konce naší nadvlády podobně překvapení jako kdysi dinosauři.

 

ZDROJ

 

Související

Potřebujete otestovat skafandr? Vydejte se na Island

Island využili už v 60. letech minulého století astronauti programu Apollo k přípravě na výlety na Měsíc. Tento ostrov je totiž díky svým jedinečným vlastnostem a terénu pro testování misí do jiných světů naprosto ideální. „Je tu podpovrchový led. Jsou tu lávové trubky. Jsou tu oblasti s...


Elon Musk odmítá tvrzení, že jeho satelity zabírají prostor na oběžné dráze Země

Musk v rozhovoru pro The Financial Times prohlásil, že na nízké oběžné dráze Země by mohly být desítky miliard satelitů. Jeho komentáře přicházejí jako reakce na tvrzení šéfa Evropské vesmírné agentury (ESA), že Musk „vytvářel pravidla“ pro vznikající komerční vesmírný průmysl. „Vesmír je prostě...


CZECHárna Petra Beneše #4 – Honza Lukačevič

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #4 -Honza Lukačevič Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Honzo, my jsme se poprvé potkali před 5 lety na FuturePort Prague. Jak se teď máš, co je nového? Mám se dobře, nového je toho plno – od nových výzev až po nové...