Podle Jacka Dorseyho bitcoin spojí svět. Neřekl ale, jak
Technologie
Foto: Twitter/@jack

Podle Jacka Dorseyho bitcoin spojí svět. Neřekl ale, jak

Už jsme si zvykli na to, že tweety technologických leaderů o bitcoinu poutají velkou pozornost. Tentokrát na toto téma tweetoval zakladatel Twitteru Jack Dorsey.

20.08.21

Generální ředitel Twitteru a Square Jack Dorsey, známý fanda bitcoinu, nedávno na svém twitterovém účtu tvrdil, že tato kryptoměna nakonec sjednotí zemi (asi tím myslel USA), eventuálně svět. Šlo o reakci na zablokování případného zákonného rozšíření vlivu americké vlády na kryptoměny senátem. 

Dorsey ve tweetu neupřesnil, kterou zemi má na mysli, ale vzhledem k tomu, že o této novele hodně tweetuje (protože se nezdařila), zdá se pravděpodobné, že psal o USA. Není to oprvé, co Dorsey nabízel bitcoiny jako vágní řešení velkých problémů. Na konferenci o bitcoinech v červenci prohlásil, že doufá v to, že bitcoin přinese světový mír. 

Navázal tak na Elona Muska, ještě daleko vlivnějšího technologického podnikatele a miliardáře. Kritizoval stávající peněžní systém a to, že jednotlivec nemá žádnou možnost ho změnit. Musk se prý soustředí na ten hlavní problém, a to je jak dostat lidstvo na jinou planetu, než se Země stane neobyvatelnou. Pomocí několika oslích můstků vedoucích přes filozofování o budoucnosti lidstva, Dorsey dospěl k názoru, že kryptoměny mohou jako decentralizovaný peněžní systém zajistit světový mír. Konkrétní řešení, jak na to, ale Dorsey celkem očekávaně neuvedl. 

Zůstává tedy nejasné, jak může bitcoin, kryptoměna v hodnotě více než 46 000 USD za jednu „minci“, která se „těží“ s velkými dopady životní prostředí, pomoci vyřešit některé ze základních problémů světa. 

Dorsey již nějakou dobu káže evangelium o bitcoinech, jehož součástí je nápad, aby se z bitcoinu do deseti let stala jednotná celosvětová měna. Co může Jack Dorsey pro bitcoin udělat víc? Snad že by se za něj dala nakoupit reklama na Twitteru? I o tom totiž velký fanda kryptoměn nahlas přemýšlí.

 

ZDROJ

 

Související

Trump žádá soudce, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet

Donald Trump požádal federálního soudce na Floridě, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet, který sociální síť pozastavila v lednu po útoku na americký Kapitol ve Washingtonu. Trumpovo využití platformy bylo od jeho kandidatury na prezidenta v roce 2016 kontroverzní a v útocích a porušování...


Těžba bitcoinu produkuje tuny odpadu

Těžaři kryptoměny bitcoin každoročně vyprodukují 30 700 tun elektroodpadu, odhadují Alex de Vries a Christian Stoll. To je v průměru 272 gramů na transakci. Pro srovnání, iPhone 13 váží 173 gramů. Těžaři vydělávají peníze vytvářením nových bitcoinů, ale použité výpočetní prostředky spotřebovávají...


Firma běží na blockchainu a nepotřebuje manažery

Blockchain, sofistikovanou decentralizovanou databázi s neustále se aktualizujícími a vzájemně ověřovanými záznamy transakcí, jsme se naučili vnímat hlavně jako účetní platformu pro bitcoin a další kryptoměny. S průlomovým využitím technologie blockchainu přichází venture capital fond "The DAO",...