Nová dvířka pro domácí zvířata dokáží rozpoznat tvář mazlíčka
Technologie
Foto: se souhlasem Petvation

Nová dvířka pro domácí zvířata dokáží rozpoznat tvář mazlíčka

Identifikace obličeje je minulostí. Nyní je v kurzu rozpoznávání chlupů a vousů. Chytrá dvířka pro domácí mazlíčky, která údajně rozpoznají vaše domácí mazlíčky, právě ukončila kampaň na Kickstarteru a míří do výroby. 

13.09.22

Většina dvířek pro domácí mazlíčky jsou v podstatě jen malé otvory vyříznuté do spodní části běžných dveří s plastovou klapkou. Problém je ale v tom, že se jimi mohou dostat dovnitř nejen vaši domácí mazlíčci, ale také ti, co patří cizím lidem nebo dokonce toulavá či divoká zvířata, která mohou vytvořit pořádný chaos. 

Aby tomu společnost Petvation zabránila, využívá pro svá dvířka software pro rozpoznávání obličejů a strojové učení. Dvířka se tak při spatření konkrétního domácího mazlíčka automaticky vysunou nahoru a poté se za ním zavřou. Firma zároveň uvádí, že díky technologii mohou majitelé například psy držet venku, zatímco kočky mechanismus pustí dovnitř. 

Technologie navíc prostřednictvím připojené aplikace majitele varuje, pokud se do dvířek pokusí vstoupit nežádoucí zvířata, a také může sdělit, když si domácí mazlíčci s sebou na návštěvu přivedou nevítané přátele – například myši, které se vám neustále nosí kočka. 

V podstatě každé dveře pro domácí mazlíčky mají nějakou nevýhodu. Společnost Petvation ale tvrdí, že myslela dopředu. Součástí výrobku je motor s blokovacím mechanismem a senzor proti přiskřípnutí, takže dvířka omylem nepřivřou tlapky nebo ocásky.

 

ZDROJ

Související

České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět

Potenciál dalšího růstu seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ lidi si uvědomuje pražská technologická společnost STRV, která Zoe a Surge vyvinula pod značkou Cosmic Latte. Firma nedávno získala i plné vlastnictví těchto aplikací. Nyní hodlá výrazně podpořit on-line seznamování pro LGBTQ+ komunitu, a...


Ultracitlivé senzory na bázi grafenu: levnější a účinnější

Experti studii publikovali v časopise Advanced Materials Interfaces . Ultracitlivé senzory se nejčastěji používají v medicíně a ve farmakologii. Jsou to zařízení, která pomocí fyzikálně-chemických metod měří vlastnosti biologických látek. Signál ultracitlivého senzoru je zesilován pomocí...


Nová aplikace platí alkoholikům za to, že nepijí

Nová chytrá aplikace se snaží nahradit drobný stimul, který mozkové centrum odměny získá z drog nebo alkoholu, radostí ze získaných 5 dolarů. Podle deníku Boston Globe, který včera informoval o startupu DynamiCare, vědci již dlouho vědí, že drobné odměny mohou působit jako okamžité uspokojení,...