Nová dvířka pro domácí zvířata dokáží rozpoznat tvář mazlíčka
Technologie
Foto: se souhlasem Petvation

Nová dvířka pro domácí zvířata dokáží rozpoznat tvář mazlíčka

Identifikace obličeje je minulostí. Nyní je v kurzu rozpoznávání chlupů a vousů. Chytrá dvířka pro domácí mazlíčky, která údajně rozpoznají vaše domácí mazlíčky, právě ukončila kampaň na Kickstarteru a míří do výroby. 

13.09.22

Většina dvířek pro domácí mazlíčky jsou v podstatě jen malé otvory vyříznuté do spodní části běžných dveří s plastovou klapkou. Problém je ale v tom, že se jimi mohou dostat dovnitř nejen vaši domácí mazlíčci, ale také ti, co patří cizím lidem nebo dokonce toulavá či divoká zvířata, která mohou vytvořit pořádný chaos. 

Aby tomu společnost Petvation zabránila, využívá pro svá dvířka software pro rozpoznávání obličejů a strojové učení. Dvířka se tak při spatření konkrétního domácího mazlíčka automaticky vysunou nahoru a poté se za ním zavřou. Firma zároveň uvádí, že díky technologii mohou majitelé například psy držet venku, zatímco kočky mechanismus pustí dovnitř. 

Technologie navíc prostřednictvím připojené aplikace majitele varuje, pokud se do dvířek pokusí vstoupit nežádoucí zvířata, a také může sdělit, když si domácí mazlíčci s sebou na návštěvu přivedou nevítané přátele – například myši, které se vám neustále nosí kočka. 

V podstatě každé dveře pro domácí mazlíčky mají nějakou nevýhodu. Společnost Petvation ale tvrdí, že myslela dopředu. Součástí výrobku je motor s blokovacím mechanismem a senzor proti přiskřípnutí, takže dvířka omylem nepřivřou tlapky nebo ocásky.

 

ZDROJ

Související

Vyzrajte na škůdce! Technologie pozná, kdo okusuje vaše pokojovky

Český start-up FlowerChecker mohou znát zahrádkáři a milovníci rostlin. Vyvinul už totiž úspěšnou technologii identifikace rostlin a také mobilní aplikaci. Ta dokáže identifikovat přibližně třicet milionů druhů rostlin. Nyní se společnost rozhodla využít technologii i k rozpoznávání hmyzu. „Je to...


Chytré boty slouží jako osobní trenér i fyzioterapeut. Vyvinul je český startup

Běhat lze prakticky kdekoliv. Tento sport navíc nevyžaduje žádné speciální vybavení. Technika běhu však může významně ovlivnit jeho efektivitu i zdraví běžce. Startup miomove, který v roce 2017 založili Barbora Malaníková a Daniel Majc, vyvíjí zařízení pro běžce. Chytrá stélka má po celém svém...


Václav Havel bude učit v českých školách – jako umělá inteligence

„DigiHavel je moderní deduktivní nástroj pro učitele občanské výchovy. Je to vlastně aplikace založená na umělé inteligenci. Můžete si ji představit jako digitálního člověka, jehož myšlenkami se inspiroval první český prezident Václav Havel. Je to vlastně poprvé, kdy bude digitální člověk jako...