Nissan a NASA mají elektrobaterii, která se nabije za 15 minut
Technologie
Foto: se souhlasem Nissan Motor Corporation

Nissan a NASA mají elektrobaterii, která se nabije za 15 minut

V únoru Nissan oznámil, že chce ukončit vývoj spalovacích motorů a zaměřit se na elektromobily. Nyní s pomocí NASA přichází s extrémně účinnou baterií pro elektromobily, která podle agentury AP News jistě v tomto oboru způsobí revoluci.

23.04.22

Nová baterie, která je zcela pevná, se bude snažit do roku 2028 nahradit lithium-iontovou baterii a bude dostatečně stabilní, aby se dala použít v kardiostimulátorech. Bude také přibližně o polovinu menší než současné modely baterií a plného nabití dosáhne za pouhých 15 minut.

Nové výrobní zařízení pro novou baterii

Společnost Nissan v dubnu 2022 rovněž představila prototyp výrobního zařízení pro tyto nové bateriové články, které chce podle tiskové zprávy firmy uvést na trh v roce 2028.

„Společnost Nissan je lídrem v oblasti elektrifikačních technologií díky široké škále výzkumných a vývojových aktivit, od výzkumu bateriových materiálů na molekulární úrovni až po vývoj bezpečných a vysoce výkonných elektrických vozidel. Naše iniciativy zahrnují dokonce i rozvoj měst, která využívají elektromobily jako skladovací baterie," řekl Kunio Nakaguro, výkonný viceprezident odpovědný za výzkum a vývoj.

„Poznatky získané z našich zkušeností podporují vývoj baterií se zcela pevným skupenstvím a nashromáždili jsme důležité elementární technologie. Do budoucna budou naše oddělení výzkumu a vývoje a výrobní oddělení i nadále spolupracovat na využití tohoto prototypového výrobního zařízení a na urychlení praktického využití pevných baterií."

Dlouhodobý plán vize účinnosti elektromobilů

Společnost Nissan vytvořila plán dlouhodobé vize nazvaný Nissan Ambition 2030, v němž si klade za cíl uvést do roku 2028 na trh elektromobily s plně polovodičovými bateriemi vyvinutými ve vlastní režii. Její pilotní výrobní linka v závodě v Jokohamě bude spuštěna již v roce 2024.

Konečným cílem je dostat elektromobily na stejnou cenovou úroveň jako vozidla s benzinovým pohonem snížením nákladů na zcela pevné baterie na 75 USD za kWh v roce 2028 a poté na 65 USD za kWh. Společnost Nissan plánuje přinést řadu výhod plně polovodičových baterií do široké škály segmentů vozidel, včetně pickupů, a zvýšit tak popularitu a konkurenceschopnost svých elektromobilů.

 

ZDROJ

Související

Konec roku 2024 přinese v EU předepsanou univerzální nabíječku telefonů

Nová přenosná elektronická zařízení budou muset od konce roku 2024 používat univerzální nabíječku USB Type-C. Nyní se evropský zákon dostal do Úředního věstníku EU a také bylo stanoveno přesné datum požadavku. Společnosti jako Apple, jejíž iPhony používají jinou nabíječku, nebudou moci po tomto...


NASA sestavila expertní tým pro lov UFO

UFOlogie Na seznamu sestaveného týmu odborníků je například astronaut ve výslužbě Scott Kelly, který strávil 520 dní na oběžné dráze během čtyř samostatných misí, dále vědecký novinář, biologický oceánograf, ředitel společnosti zabývající se vesmírnými technologiemi a vedoucí pracovník Federálního...


Brazílie zakazuje prodej iPhonů bez USB napájecích adaptérů

Brazilská spotřebitelská agentura Senacon uvedla, že rozhodnutí Applu nezahrnout napájecí adaptéry do balení nových iPhonů diskriminuje spotřebitele prodejem „nekompletního produktu“. Apple se proti zákazu odvolá. Společnost řekla agentuře Reuters , že bude spolupracovat s brazilskými úřady na...