Fitbit stahuje z trhu chytré hodinky Ionic, mohou způsobit popáleniny
Technologie
Foto: Shutterstock

Fitbit stahuje z trhu chytré hodinky Ionic, mohou způsobit popáleniny

Společnost Fitbit musela z trhu stáhnout jeden ze svých modelů chytrých hodinek, zaměřených na sledování fitness ukazatelů. Hrozí totiž jejich přehřátí, majitelé mohou být popáleni.

07.03.22

Fitbit je jedním z nejpopulárnějších výrobců chytrých hodinek a fitness náramků na světě. Tato společnost, kterou nyní vlastní Google, vydala instrukce k dobrovolnému vrácení chytrých hodinek Fitbit Ionic. Lidem, kteří si zařízení zakoupili, vrátí peníze ve výši 299 dolarů a dá jim slevu na případný nákup jiného produktu z této kategorie. 

Chytré hodinky Fitbit Ionic se vyráběly v letech 2017 až 2020 a prodalo se jich asi 1,7 milionu kusů. Výrobce upozorňuje, že varování před přehřátím či popáleninami a nabídka na vrácení peněz se týká pouze tohoto modelu, žádný z jejích dalších fitness trackerů není z tohoto pohledu nebezpečný. 

Podle Americké komise pro bezpečnost spotřebitelských produktů (CPSC) obdržel Fitbit více než 170 hlášení o přehřátí lithiové baterie v modelu Ionic. Komise uvedla, že ví o 78 případech popálení jen v USA, a to včetně dvou incidentů s popáleninami třetího stupně, za které může přehřátá baterie. 

Popálenina třetího stupně je těžká popálenina, která zničí kůži a může poškodit spodní tkáň. Často vyžaduje léčbu za použití kožního štěpu. CPSC dále informovala veřejnost, že ví o dalších 40 případech popálenin v dalších zemích. 

Společnost Fitbit ve svém prohlášení píše: „Bezpečnost zákazníků je vždy nejvyšší prioritou Fitbitu a z velké opatrnosti tedy dobrovolně stahujeme chytré hodinky Fitbit Ionic.“ Fitbit dále prohlašuje, že zprávy o přehřívání chytrých hodinek se týkají „méně než 0,01 % prodaných kusů“. 

Majitelé Fitbit Ionic si mohou přečíst více informací na webu, existuje i speciální stránka, na které mohou o vrácení zařízení a refundaci peněz zažádat.

Související

Amazon bojuje proti falešným recenzím

Společnosti fungují jako neoficiální makléři mezi prodejci Amazonu a jednotlivci, kteří píší recenze, uvádí technologický gigant. Recenzenti dostávají produkty zdarma a malý poplatek za každou recenzi, firma pak účtuje prodejci poplatek za zvýšení hodnocení na Amazonu. Prodejci si často...


Proč jsou aktualizace programovacích jazyků tak drahé a jak je zlevnit?

Počítače a jejich systémy jsou všude kolem nás například v dopravě, bankovních službách, chytrém telefonu nebo automatické pračce. Aby tato zařízení a služby odpovídaly technologickému vývoji a očekávání uživatelů, je nutná jejich aktualizace, nejen kódů, ale i veškeré dokumentace. Tyto změny jsou...


Snap představil malý a cenově dostupný selfie dron

Nový gadget je prozatím k dispozici ve Francii a USA, kde jsou zákony ohledně používání dronů mírnější než například ve velké Británii. Pixy funguje samostatně, natáčí za letu video , které se pak bezdrátově přenáší a ukládá do aplikace. Na konci letu selfie dron přistane uživateli na dlani....