Electronics Arts vydá tři Marvel hry, včetně Iron Mana
Technologie
Foto: Shutterstock

Electronics Arts vydá tři Marvel hry, včetně Iron Mana

Herní a filmoví fanoušci se mají na co těšit. Electronic Arts uvede na trh hru Iron Man a nejméně dva další akční dobrodružné tituly, které se točí kolem postav z prostředí Marvelu.

03.11.22

Hra Iron Man bude ztvárňovat originální příběh založený na osudech fiktivního miliardáře Tonyho Starka, kterého v populární filmové superhrdinské sérii ztvárnil hollywoodský herec Robert Downey Jr. 

Nové tituly budou dostupné na herních konzolích i PC. Uvedla to společnost EA a jde o součást dohody, která jí umožní přístup k jedné z nejhodnotnějších společností v oblasti zábavy, a to především díky úspěchu filmů založených na postavách z komiksů Marvel.

EA již dříve spolupracovala s vlastníkem Marvelu společností Walt Disney na vývoji her založených na filmové franšíze Star Wars, a to pro mobilní zařízení, počítače a konzole. 

EA sídlící v Redwood City v Kalifornii se připojuje k řadě dalších herních těžkých vah, které pro své tituly využívají oblíbené superhrdiny. Společnost Activision Blizzard se pustila do her využívajících příhody Spider-Mana, zatímco společnost Warner Bros Interactive Entertainment vyvinula hry založené na postavě Batmana od vydavatele DC Comics. 

Sázka Electronics Arts na nové hry přichází v době, kdy se tento vydavatel videoher potýká se zpomalením poptávky a pádem z čísel, kterých dosáhl trh během pandemie, kdy bylo hraní videoher doma bezpečnou a velmi využívanou zábavou. Začátkem srpna společnost EA předpovídala čtvrtletní tržby někde pod předchozími odhady.

 

 

ZDROJ

Související

Čína tvrdí, že vyřešila závislost mladých lidí na počítačových hrách

Toto oznámení může vzbudit naděje, že úředníci, kteří kdysi označili videohry jako „duševní opium“, mohou zmírnit přísná omezení her v zemi. Od srpna 2021 je totiž dětem v Číně zakázáno hrát více než tři hodiny týdně. Herní sektor byl také zasažen zmrazením oficiálních schvalování nových titulů....


Český herní průmysl v roce 2021 rekordně rostl

Roční obrat českého videoherního sektoru se v roce 2021 zvýšil o 33 procent na 7,1 miliardy korun. Zisky stouply o čtrnáct procent na 2,1 miliardy korun. Další růst se očekává i v roce 2022. Předběžná data naznačují, že by roční obrat mohl dosáhnout 7,5 miliardy korun. Čísla výrazně překonala...


Hraní PC her může podle vědců zvyšovat inteligenci

Nová studie zveřejněná tento měsíc v časopise Nature sledovala více než 9 800 amerických dětí a zkoumala jejich inteligenci. Čtyři členové týmu (všichni vědci z evropských univerzit) uvedli, že u dětí, které hrály videohry, byl zaznamenán pozitivnější dopad na jejich inteligenci, než kdyby tento...