Studio Boomer Games láká na simulátor českého buranství
Technologie
Foto: Shutterstock

Studio Boomer Games láká na simulátor českého buranství

Natankujte si trabanta a odbourejte stres cigaretou. České studio Boomer Games představuje nový „simulátor buranství“. Videohra Last Holiday přenese hráče na český venkov v roce 2000. Informuje o tom server Expats.cz.

27.01.23

Přeneste se na český venkov v roce 2000 ve hře Last Holiday, která letos vyjde na Steamu. Hra, kterou v posledních třech letech vyvíjelo začínající studio Boomer Games, se hrdě označuje za „simulátor buranství“ a nenechává nedotčený žádný stereotyp české vesnice.

Last Holiday zve hráče, aby si vyzkoušeli, jak se v Česku na přelomu století skutečně žilo. Ikonky pro měření jídla a pití zastupuje rohlík a pivo. Hráč má k dispozici také měřič stresu, který lze snížit vykouřením cigarety.

„Děj Last Holiday se odehrává v malebné severočeské vesničce během prázdnin roku 2000, kde hodná zpěvačka hledá útočiště před rozzlobeným starcem,“ stojí v popisu hry na Steamu. „Musíte se postarat o všechny své potřeby, jako je jídlo, pití, cigarety, pivo, dívky a prostě všechno, co k životu na vesnici patří,“ vykresluje popis.

Hráči vidí svět očima hlavního hrdiny jménem Ben, který byl poslán ke svým prarodičům. Děj se odehrává ve skutečných vesnicích v okolí nádraží Hradiště v Čechách, které vývojáři pečlivě ztvárnili. „Ve hře máme čtyři kilometry čtvereční, které odpovídají realitě,“ řekl v rozhovoru pro CzechCrunch jeden z vývojářů, který si přál zůstat v anonymitě. „Naskenovali jsme domy, ulice. Tři týdny jsme strávili v místním kulturním domě natáčením scén pomocí technologie motion capture. A to vše s požehnáním starosty,“ doplnil.

Hráči začínají s otlučeným trabantem, vozidlo je ale v průběhu děje možné vylepšovat o nové interiéry či karoserie. Dokonce s ním lze soutěžit v místních vesnických závodech.

Protože Trabant je nedílnou součástí zážitku, společnost Boomer Games se obrátila na crowdfunding, aby získala peníze na nákup skutečného vozidla, které by pomohlo tvůrcům auto přesně ztvárnit. Studio překonalo svůj původní cíl 55 tisíc korun a v současné době má vybráno téměř 350 tisíc.

Last Holiday má vyjít v režimu předběžného přístupu na Steamu mezi letošním dubnem a červnem.

 

ZDROJ

 

Související

Soutěž studentských počítačových her na FEL ČVUT vyhrála pekelná budovatelská strategie

Představení všech herních beta verzí a vyhlášení vítězů se uskutečnilo v úterý 10. ledna v budově FEL ČVUT na pražském Karlově náměstí. O trojici nejlepších projektů rozhodovala patnáctičlenná porota složená z akademiků i zástupců herních studií. V Česku je v současnosti více než stovka studií, ve...


Čína tvrdí, že vyřešila závislost mladých lidí na počítačových hrách

Toto oznámení může vzbudit naděje, že úředníci, kteří kdysi označili videohry jako „duševní opium“, mohou zmírnit přísná omezení her v zemi. Od srpna 2021 je totiž dětem v Číně zakázáno hrát více než tři hodiny týdně. Herní sektor byl také zasažen zmrazením oficiálních schvalování nových titulů....


Electronics Arts vydá tři Marvel hry, včetně Iron Mana

Hra Iron Man bude ztvárňovat originální příběh založený na osudech fiktivního miliardáře Tonyho Starka, kterého v populární filmové superhrdinské sérii ztvárnil hollywoodský herec Robert Downey Jr. Nové tituly budou dostupné na herních konzolích i PC. Uvedla to společnost EA a jde o součást...