Česko vyzývá ke společnému boji proti kyberkriminalitě
Technologie
Foto: Shutterstock

Česko vyzývá ke společnému boji proti kyberkriminalitě

Svět bude muset vytvořit jednotnou frontu v boji proti obrovské hrozbě, kterou představuje mezinárodní kybernetická kriminalita. Na nedávné hybridní konferenci „Czech Connect 2022: Zkoumání kyberprostoru mezinárodní a lokální optikou“ se na tom shodli zástupci České republiky a Filipín. Informuje o tom server Business Mirror.

17.11.22

„Vzhledem k propojenosti komunit ve společnosti a kyberprostoru se rizika digitálních hrozeb týkají všech. Proto neexistuje lepší způsob, jak řešit výzvy v oblasti zabezpečení globálního kybernetického prostoru, než společná iniciativa,“ uvedla česká velvyslankyně na Filipínách Jana Šedivá ve svém projevu.

Setkání se zúčastnili odborníci na kybernetickou bezpečnost z celého světa, kteří se podělili o své technické a analytické know-how v boji proti převládajícím kybernetickým hrozbám souvisejícím se vzděláváním, zahraničními investicemi, geopolitickými otázkami a národní bezpečností.

Filipínský ministr informačních a komunikačních technologií Ivan John Uy ve svém projevu uvedl, že vláda usilovně pracuje na řešení převládajících kybernetických problémů v zemi. Příkladem toho je kampaň CyberSafe.ph. Kybernetickou bezpečnost vyzdvihl jako jednu z priorit současné administrativy. „V této nové realitě je nezbytné, aby kybernetické bezpečnosti byla přikládána stejná důležitost jako osobní bezpečnosti,“ zdůraznil.

Čeští i filipínští odborníci na kybernetickou bezpečnost akcentovali potřebu spolupráce mezi soukromým sektorem a vládami při řešení těchto problémů a prevence kybernetické agrese.

Monika Kutějová z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost s Ondřejem Kopečným z Ministerstva průmyslu a obchodu na dálku diskutovali o prostředcích k řešení společných komplexních kybernetických výzev, kterým čelí vzdělávací a soukromý sektor, konkrétně při ochraně dat vysokých škol a prověřování aktivit investorů se škodlivými zájmy.

Hybridní konferenci uspořádalo Velvyslanectví České republiky na podporu priorit českého předsednictví v Radě Evropské unie pro kolektivní akci v oblasti zabezpečení kybernetického prostoru. Přímo z České republiky akci zaštítil zvláštní vyslanec pro kyberprostor a ředitel odboru kybernetické bezpečnosti ministerstva zahraničních věcí Richard Kadlčák.

 

ZDROJ

Související

TikTok říká, že zaměstnanci v Číně mají přístup k uživatelským datům ve Spojeném království a EU

TikTok se dostal pod kontrolu úřadů po celém světě, včetně Spojeného království a USA, a to kvůli obavám, že by údaje uživatelů mohly být předány čínské vládě. Nedávno americké úřady dokonce vyzvaly k zákazu aplikace v Americe. Elaine Foxová, šéfová platformy pro ochranu soukromí pro Evropu, v...


Snap spouští nástroje pro rodiče ke sledování kontaktů dospívajících

Nová funkce s názvem Family Center je spouštěna v době, kdy byly společnosti provozující sociální sítě kritizovány za nedostatečnou ochranu dětí. V říjnu společnost Snap a její kolegové TikTok a YouTube svědčili před americkými zákonodárci, kteří obvinili společnosti z vystavování mladých...


Čínské Weibo ukazuje polohu uživatelů, bojuje tím proti „špatnému chování“

Tento krok, oznámený na oficiálním účtu Weibo , získal přes 200 milionů zhlédnutí a byl široce diskutován, přičemž někteří uživatelé byli otřeseni snížením jejich online anonymity. „Zdá se, že každá IP adresa ti šeptá do ucha: Buď opatrný,“ okomentoval to uživatel Misty. Jiní naopak psali, že...