České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět
Technologie
Foto: Shutterstock

České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět

Aplikace jako Tinder a Grindr způsobily revoluci v on-line seznamování. Navazovat kontakty ale umožňuje LGBTQ+ komunitám po celém světě i řada dalších. Mezi nimi například dvojice seznamovacích aplikací vyvinutých v České republice – Zoe, která je druhou nejpoužívanější seznamkou na světě pro ženy, a Surge, která patří mezi nejlepší aplikace i pro muže.

19.09.22

Potenciál dalšího růstu seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ lidi si uvědomuje pražská technologická společnost STRV, která Zoe a Surge vyvinula pod značkou Cosmic Latte. Firma nedávno získala i plné vlastnictví těchto aplikací. Nyní hodlá výrazně podpořit on-line seznamování pro LGBTQ+ komunitu, a to v Česku i ve světě.

„Chceme se zaměřit na zlepšení uživatelské zkušenosti s důrazem na generaci Z. Zlepšit zabezpečení, využít umělou inteligenci k lepšímu doporučování profilů a zlepšit inkluzivitu pro všechny části LGBTQ+ spektra,“ říká nově jmenovaný generální ředitel Cosmic Latte Milan Kovačič. „Díky tomu budou aplikace ještě uživatelsky přívětivější a hlavně se zvýší šance uživatelů, že potkají vhodný protějšek podle svých preferencí,“ dodává.

Seznamka Zoe, která byla spuštěna v roce 2017, je druhou nejpoužívanější seznamkou pro lesby, bisexuální a queer ženy na celém světě. Jedinečná je tím, že využívá algoritmus testování osobnosti. Ten dává uživatelům prostor zaměřit se na otevřenou komunikaci a podporu romantických vztahů.

Problémy řeší druhá z aplikací. Několik uživatelů Surge si totiž stěžovalo na množství falešných profilů a podvodníků na této platformě. Na rozdíl od Zoe totiž Surge neověřuje fotografie uživatelů a umožňuje jednoduchou registraci prostřednictvím e-mailu, což může mít na svědomí právě velký počet falešných profilů.

Ačkoliv se zdá, že aplikace Surge, která byla spuštěna v roce 2015, není na stejné úrovni popularity jako Zoe, stále je vedena v desítce nejlepších aplikací pro uživatelky hledající muže.

Bonusem obou aplikací je i to, že jsou anglicky přívětivé, a nabízejí tak skvělou alternativu lidem, kteří se potýkají s českými on-line seznamkami a aplikacemi.

Kovačič vidí v seznamovacích aplikacích společnosti prostor pro zlepšení. „Vidím několik oblastí, kde se můžeme výrazně zlepšit, posunout celou věc dál a stát se skutečnými lídry v oblasti seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ komunitu,“ tvrdí.

Zjištění výzkumného centra PEW naznačují, že LGBT lidé, kteří se seznamují on-line, uvádějí, že jejich zkušenosti s takovouto formou seznamování jsou pozitivní – dokonce více než u heterosexuálů.

 

ZDROJ

Související

Aquaponie ušetří naproti klasickému zemědělství až 95 % vody, říká odborník

V aquaponii hrají významnou roli ryby. Jak se na celém procesu podílejí? Když dovolíte, začnu tím, že pokročilá aquaponie využívá výhody dvou vzájemně propojených ekosystémů k produkci udržitelných potravin. To vše bez použití umělých hnojiv a agrochemií. Jedním ekosystémem je ekosystém rostlin a...


Chytré boty slouží jako osobní trenér i fyzioterapeut. Vyvinul je český startup

Běhat lze prakticky kdekoliv. Tento sport navíc nevyžaduje žádné speciální vybavení. Technika běhu však může významně ovlivnit jeho efektivitu i zdraví běžce. Startup miomove, který v roce 2017 založili Barbora Malaníková a Daniel Majc, vyvíjí zařízení pro běžce. Chytrá stélka má po celém svém...


Václav Havel bude učit v českých školách – jako umělá inteligence

„DigiHavel je moderní deduktivní nástroj pro učitele občanské výchovy. Je to vlastně aplikace založená na umělé inteligenci. Můžete si ji představit jako digitálního člověka, jehož myšlenkami se inspiroval první český prezident Václav Havel. Je to vlastně poprvé, kdy bude digitální člověk jako...