České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět
Technologie
Foto: Shutterstock

České LGBTQ+ seznamovací aplikace dobývají svět

Aplikace jako Tinder a Grindr způsobily revoluci v on-line seznamování. Navazovat kontakty ale umožňuje LGBTQ+ komunitám po celém světě i řada dalších. Mezi nimi například dvojice seznamovacích aplikací vyvinutých v České republice – Zoe, která je druhou nejpoužívanější seznamkou na světě pro ženy, a Surge, která patří mezi nejlepší aplikace i pro muže.

19.09.22

Potenciál dalšího růstu seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ lidi si uvědomuje pražská technologická společnost STRV, která Zoe a Surge vyvinula pod značkou Cosmic Latte. Firma nedávno získala i plné vlastnictví těchto aplikací. Nyní hodlá výrazně podpořit on-line seznamování pro LGBTQ+ komunitu, a to v Česku i ve světě.

„Chceme se zaměřit na zlepšení uživatelské zkušenosti s důrazem na generaci Z. Zlepšit zabezpečení, využít umělou inteligenci k lepšímu doporučování profilů a zlepšit inkluzivitu pro všechny části LGBTQ+ spektra,“ říká nově jmenovaný generální ředitel Cosmic Latte Milan Kovačič. „Díky tomu budou aplikace ještě uživatelsky přívětivější a hlavně se zvýší šance uživatelů, že potkají vhodný protějšek podle svých preferencí,“ dodává.

Seznamka Zoe, která byla spuštěna v roce 2017, je druhou nejpoužívanější seznamkou pro lesby, bisexuální a queer ženy na celém světě. Jedinečná je tím, že využívá algoritmus testování osobnosti. Ten dává uživatelům prostor zaměřit se na otevřenou komunikaci a podporu romantických vztahů.

Problémy řeší druhá z aplikací. Několik uživatelů Surge si totiž stěžovalo na množství falešných profilů a podvodníků na této platformě. Na rozdíl od Zoe totiž Surge neověřuje fotografie uživatelů a umožňuje jednoduchou registraci prostřednictvím e-mailu, což může mít na svědomí právě velký počet falešných profilů.

Ačkoliv se zdá, že aplikace Surge, která byla spuštěna v roce 2015, není na stejné úrovni popularity jako Zoe, stále je vedena v desítce nejlepších aplikací pro uživatelky hledající muže.

Bonusem obou aplikací je i to, že jsou anglicky přívětivé, a nabízejí tak skvělou alternativu lidem, kteří se potýkají s českými on-line seznamkami a aplikacemi.

Kovačič vidí v seznamovacích aplikacích společnosti prostor pro zlepšení. „Vidím několik oblastí, kde se můžeme výrazně zlepšit, posunout celou věc dál a stát se skutečnými lídry v oblasti seznamovacích aplikací pro LGBTQ+ komunitu,“ tvrdí.

Zjištění výzkumného centra PEW naznačují, že LGBT lidé, kteří se seznamují on-line, uvádějí, že jejich zkušenosti s takovouto formou seznamování jsou pozitivní – dokonce více než u heterosexuálů.

 

ZDROJ

Související

„To, co mě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys,“ říká Marv Shamma, podnikatel v technologiích, který založil Future Ready School

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #22 Marv Shamma Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Přečetl jsem si o tobě, že to, co tě nejvíc vystihuje, jsou lidé, technologie a byznys. Co je tvou současnou největší vášní? Co tě nejvíc naplňuje? Myslíval jsem si,...


Nová dvířka pro domácí zvířata dokáží rozpoznat tvář mazlíčka

Většina dvířek pro domácí mazlíčky jsou v podstatě jen malé otvory vyříznuté do spodní části běžných dveří s plastovou klapkou. Problém je ale v tom, že se jimi mohou dostat dovnitř nejen vaši domácí mazlíčci, ale také ti, co patří cizím lidem nebo dokonce toulavá či divoká zvířata, která mohou...


Startup představil ponorku s vizáží vesmírné lodi. Může být použita pro speciální operace

Ponorky určené pro tajné operace, se v průběhu let značně zdokonalily. Jejich základní konstrukce a tvar však zůstávají víceméně standardní. S novějšími technologiemi, jako jsou elektrické motory a bezpilotní vozidla, které se dostávají do popředí, ale vzniká příležitost změnit ponorky tak, aby...