Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.6dhub.cz/www/templates/6dhub/html/com_k2/default/item.php on line 37
Zoom nabízí teambuildingové hry
Technologie

Zoom nabízí teambuildingové hry

10.05.21

Jan Handl, 26. 07. 21

Zoom do svých videokonferencí integruje aplikace třetích stran. Chce si proti konkurenci udržet náskok v postpandemickém světě a doufá, že díky přidání her budou online schůzky poutavější, produktivnější a ještě zábavnější.

Zoom sází na budoucnost hybridní práce (kombinace kanceláře a homeoffice) a doufá, že se udrží na metě 300 milionů účastníků denně. Odborníci tvrdí, že má také zájem konkurovat soupeřům, jako jsou Microsoft Teams. Zoom má obchod s 1500 aplikacemi, ale je třeba je stáhnout a přidat do schůzky. Hned při spuštění Zoomu bude k dispozici 50 aplikací, včetně aplikace pro plánování schůzek Asana a Dot Collector, která umožňuje zpětnou vazbu a hlasování v reálném čase.

V rozhovoru pro BBC produktový manažer Ross Mayfield osvětlil, jak vidí aplikace v Zoomu: „Zásadní je používání aplikací pro věci, jako je psaní poznámek, tabulky, protokolování akcí a správa úkolů, abyste dosáhli vyšší produktivity.“ Ve chvílích odpočinku od práce jsou zásadní hry, třeba karetní, deskové nebo klasické videohry. Je to jako hraní s přáteli či rodinou online, jen během firemní videokonference.

Vývojáři her vytvářejí hry speciálně pro teambuilding a pro udržení této sociální konektivity v měnícím se světě. Zatím není jasné, kolik lidí bude i nadále využívat Zoom a podobné videokonferenční služby, protože svět se po koronavirové krizi uklidňuje a pracovní aktivity se opět přesunují do kanceláří.

Společnost, která v průběhu pandemie zaznamenala exponenciální růst, nedávno oznámila akvizici společnosti Five9, operátora call centra založeného na cloudu, za 14,7 miliardy dolarů. Uvedla, že v letošním roce očekává nárůst tržeb o více než 40 % a dosáhne tak na více než 3,7 miliardy dolarů.

Výkonný ředitel společnosti Zoom Eric Yuan již dříve řekl, že je přesvědčen, že postpandemický svět bude i nadále přijímat hybridní model práce. Ross Mayfield souhlasí a věří, že svět, do kterého se vracíme, je hybridní pracoviště, ve kterém musíme zůstat vzdáleně spojeni s kolegy. Ben Wood, analytik CCS Insight, řekl, že bitva videokonferenčních platforem se pro Zoom zintenzivňuje, protože Microsoft Teams také pokračuje ve vylepšování svých služeb a roste. Přidání her Wood považuje za chytrý krok, který Zoomu dává náskok před konkurencí.

Tento článek je chráněn pomocí blockchainové služby Mytitle.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/technology-57916519

 

Související

Technologie budoucnosti přenáší do historie. Virtuální realita ukazuje hrůzy holocaustu

Režisérka a spoluautorka Miriam Cohenová, která pochází z Izraele, se ve svých sedmnácti letech nemohla z náboženských důvodů zúčastnit školního výletu do Polska. Její přátelé se vrátili se silným zážitkem. Měla tak pocit, že jí něco uniklo. Slíbila si proto, že se jednou na cestu vydá. Spolu se...


Lockdowny přinesly mnohonásobný nárůst sexuálního zneužívání dětí online

Nadace Internet Watch Foundation (IWF) uvádí, že její data ukazují, jak predátoři využili situace. Sociálních média naprala na ještě větší popularitě na začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie. V loňském roce IWF zaznamenala více než 63 000 webových stránek zobrazujících děti v choulostivých...


Digitální fotoaparáty se vrátily do módy, oživil je online svět

Za posledních 12 měsíců videa s hashtagem #digitalcamera zaznamenala na TikToku více než 220 milionů zhlédnutí. Analytici popisují tento trend jako spojený s podobným oživením módy z přelomu století. Brit Scott Ewart získal na svém TikTok účtu více než pět milionů lajků pomocí toho, co je nyní...