Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.6dhub.cz/www/templates/6dhub/html/com_k2/default/item.php on line 37
Sex ve stavu beztíže: Vše, co jste o něm chtěli vědět, ale báli jste se zeptat
Technologie

Sex ve stavu beztíže: Vše, co jste o něm chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

10.05.21

Klára Ponczová, 15. 06. 21

Astronauti Mark Lee a Jan Davis byli první a jedinou manželskou dvojicí ve vesmíru. Seznámili se v průběhu vesmírného programu a vzali se tajně v září 1992, devět měsíců před jejich odletem na mezinárodní vesmírnou stanici. Věděli, že NASA je ohledně vztahů mezi kolegy docela nekompromisní, a proto to oficiálně oznámili až v okamžiku, kdy už ani jednoho z nich nemohli jednoduše odvolat. Toto prvenství už jim však nikdo nevezme. Otázkou zůstává, zda si vysloužili i to další, o poznání intimnější.

Oficiální stanovisko NASA zní, že sex ve vesmíru ještě nikdo neměl. Lee s Davisovou se ke všem spekulacím staví velice profesionálně a odmítají je komentovat. S čím vším se však budou muset lidé potýkat, až se rozhodnou, že sex ve vesmíru mít budou?

Tím jak funguje lidská reprodukce a jak naše těla reagují při sexu, se sice vědci zabývají dlouhé desítky let, v potaz však stále berou jen podmínky sexu tady na Zemi. Vezměte ta stejná těla a umístěte je do zcela odlišného prostředí. Jak tomu bude se sexem ve stavu beztíže. A jsou vůbec naše těla stavěná k reprodukci na jiných planetách?

Vesmírné (ne)spojení

Určitě si vybavujete záznamy z vesmírných stanic, kde se vše vznáší ve vzduchu a nedrží vám ani pasta na kartáčku. Fyzikální zákon chybějící gravitace je nemilosrdný - vše, co ve vesmíru není pevně spojené, u sebe jednoduše nezůstane. A pokud skutečně chcete “něco někde” udržet - v tomto případě to dokonce na střídačku vkládat dovnitř a ven, bude vás to stát nemalé úsilí.

Tento problém by mohl poněkud úsměvným způsobem vyřešit vynález jménem 2suit - oblek, který si každý z páru oblékne a pak se k sobě dvojice při styku připevní za pomocí chytře umístěných zipů. Touhle výzvou ani tímhle řešením to však nekončí…

Proti přírodě

Krev se při pobytu astronauta ve vesmíru kvůli chybějící gravitaci tlačí do horní poloviny těla. Prokrvit pohlavní orgány, aby k sexu vůbec mohlo dojít, je pro lidský organismus značně obtížné.

Kromě toho svaly ve vesmíru rychle ochabují - člověk zde nemusí nosit svou vlastní váhu, a proto se astronauti musí každý den věnovat cvičení. Fyzická aktivita spojená se sexem by pro ně byla nesmírně vyčerpávající.

A pak je tady pot. Tekutina, pomocí které se tělo chladí a zbavuje toxinů, by nikam nestékala ani se neodpařovala - ukládala by se ve vrstvách přímo na povrchu vašeho těla. Jak by to bylo s dalšími tekutinami, si určitě každý hravě domyslí.

Hvězdný orgasmus

Kromě toho mužům ve stavu bez tíže klesá hladina testosteronu, proto je další důležitou otázkou, zda by sex ve vesmíru mít chtěli a jejich mozek by jim umožnil vzrušení.

S jakou námahou a jestli vůbec by pak ve stavu beztíže šlo dosáhnout orgasmu, zatím nikdo nezkoumal.

Orgasmus, který vás vystřelí až ke hvězdám, si tak s větší jistotou spíš než na oběžné dráze dopřejete na planetě Zemi. Stejně jako sex. A možná, že ke stejnému závěru dospěli v mezinárodní vesmírné stanici i Mark Lee a Jan Davis.

Tento článek je chráněn pomocí blockchainové služby Mytitle.

Související

Astronomy zaujaly záhadné opakující se rádiové signály z hlubokého vesmíru

Na webu Universe Today se objevila informace o tom, že tým astronomů objevil 25 rychlých rádiových záblesků (FRB), což jsou záhadné a extrémně silné pulsy rádiových vln, opakujících se ve složitých vzorcích. Astronomové pozorovali opakující se záblesky v letech 2019 až 2021 radiovou observatoří...


Česko se po čtyřiceti letech pyšní astronautem. Aleš Svoboda je členem záložního týmu ESA

Vybranými členy hlavního týmu kosmonautů jsou dvě ženy a tři muži. Dalších jedenáct lidí je v záložním týmu. Výcvik začne příští rok. Aleš Svoboda získal bakalářský (v roce 2008) a magisterský (2011) titul na Univerzitě obrany v Brně. Jeho studium se zaměřovalo na vojenskou techniku. V roce 2010...


NASA sestavila expertní tým pro lov UFO

UFOlogie Na seznamu sestaveného týmu odborníků je například astronaut ve výslužbě Scott Kelly, který strávil 520 dní na oběžné dráze během čtyř samostatných misí, dále vědecký novinář, biologický oceánograf, ředitel společnosti zabývající se vesmírnými technologiemi a vedoucí pracovník Federálního...