Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.6dhub.cz/www/templates/6dhub/html/com_k2/default/item.php on line 37
Lidé nakupují wearables více a více, v prodejích dominuje Apple
Technologie

Lidé nakupují wearables více a více, v prodejích dominuje Apple

10.05.21

Jan Handl, 07. 06. 21

Nositelná elektronika se stává čím dál tím běžnější součástí našeho života. Velmi dobře se prodávají zařízení od Applu, ovšem tento technologický gigant zatím nenabízí nic z nejrychleji rostoucích segmentů trhu.

Kategorie spotřebních nositelných zařízení, tedy wearables, zahrnuje chytré hodinky, fitness trackery a brýle s rozšířenou realitou. Podle studie firmy IDC se těchto zařízení poprvé v prvním čtvrtletí prodalo více než 100 milionů kusů. Ve druhém čtvrtletí roku 2021 došlo proti druhému čtvrtletí v roce 2020 k nárůstu tržeb o 34,4 %.

Nositelná zařízení se obvykle prodávají nejvíce ve čtvrtém čtvrtletí, tedy jako vánoční dárky. První část letošního roku byla tedy z hlediska prodejů rekordní, pokud pomineme předvánoční šílenství.

Za posledních několik let nositelná zařízení, jako je Fitbit Versa, tvoří jednu z nejrychleji rostoucích kategorií osobní elektroniky, ale prodeje těchto a podobných produktů stále zaostávají za smartphony, pokud jde o celkový nárůst prodaných kusů každé čtvrtletí nebo rok.

Podle údajů IDC trhu dominuje Apple, a to se značnou rezervou, zřejmě díky Apple Watch. V 1. čtvrtletí 2021 měl Apple tržní podíl 28,8 %. Samsung prodal 11,3 %, následovaný Xiaomi s 9,7 % a Huawei s 8,2 %. Pak už následuje opravdu prudký pokles k menším hráčům jako je BoAt, který má tržní podíl pouhých 2,9 %.

Zpráva IDC říká, že nejrychlejší růst vychází kromě chytrých hodinek také ze zatím méně populárních produktů, jako jsou digitální prsteny a brýle. Zde je běžný meziroční růst prodejů až o polovinu.

Opravdu velké technologické společnosti, jako jsou Samsung a Apple, opakovaně ve svých čtvrtletních reportech investorům sdělily, že nositelná zařízení patří mezi nejrychleji rostoucí zdroje příjmů a nových uživatelů a uvedly, že tato kategorie bude hlavním cílem pro další rozvoj směrem vpřed. V současné době v prostoru nositelných zařízení dominují ta, která se zapínají na zápěstí, ale jak ukazují data, existují určité náznaky, že mohou prorazit další typy nositelných zařízení. Analytici očekávají, že u nich bude růst pokračovat i v budoucnu.

Výsledkem rozvoje wearables může být osobní technologické prostředí uživatele, kdy lidé při konkrétních okolnostech budou spoléhat na různá specializovaná zařízení, místo aby se spoléhali jen na mobilní telefon, tablet nebo notebook jako technologické centrum jejich světa. Způsob, jakým fungují zařízení od společností Apple, Samsung a Google, naznačuje, že mnoho nositelných zařízení pravděpodobně bude zacházet se smartphonem jako s mobilním nervovým centrem pro celou řadu připojených zařízení.

Tento článek je chráněn pomocí blockchainové služby Mytitle.

Zdroj: https://arstechnica.com/gadgets/2021/05/more-people-are-buying-wearables-than-ever-before-and-apple-is-in-the-lead/

Související

Technologie budoucnosti přenáší do historie. Virtuální realita ukazuje hrůzy holocaustu

Režisérka a spoluautorka Miriam Cohenová, která pochází z Izraele, se ve svých sedmnácti letech nemohla z náboženských důvodů zúčastnit školního výletu do Polska. Její přátelé se vrátili se silným zážitkem. Měla tak pocit, že jí něco uniklo. Slíbila si proto, že se jednou na cestu vydá. Spolu se...


Lockdowny přinesly mnohonásobný nárůst sexuálního zneužívání dětí online

Nadace Internet Watch Foundation (IWF) uvádí, že její data ukazují, jak predátoři využili situace. Sociálních média naprala na ještě větší popularitě na začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie. V loňském roce IWF zaznamenala více než 63 000 webových stránek zobrazujících děti v choulostivých...


Digitální fotoaparáty se vrátily do módy, oživil je online svět

Za posledních 12 měsíců videa s hashtagem #digitalcamera zaznamenala na TikToku více než 220 milionů zhlédnutí. Analytici popisují tento trend jako spojený s podobným oživením módy z přelomu století. Brit Scott Ewart získal na svém TikTok účtu více než pět milionů lajků pomocí toho, co je nyní...