Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.6dhub.cz/www/templates/6dhub/html/com_k2/default/item.php on line 37
Čína zažívá rozmach online rozpoznávání obličejů
Technologie

Čína zažívá rozmach online rozpoznávání obličejů

10.05.21

Martin Kysilka, 1. ZÁŘÍ 2017

Co to je: Čína zažívá rozmach online rozpoznávání obličejů. Face++ je čínská platforma vyvinuta pekingskou Megvi, která umí za pomocí speciálního algoritmu identifikovat a rozpoznávat obličeje. Face++ je dostupný jako API (rozhraní pro programování aplikací) a má již na 300 000 uživatelů napříč 150 zeměmi. Podle společnosti také její program využívá 90% top čínských firem. Nejčastěji je Face++ a jeho konkurenti od Baidu či SenseTime využíván jako jakýsi skener, kterým projdete, aby jste se dostali na své internetové bankovnictví nebo například na stránky Alibaby. Odznak, díky kterému vás indentifikujou a pustí dovnitř, je váš obličej.

Zajímavé je, že Face++ je poháněn svým vlastním algoritmem Brain++, který Megvii umožňuje systém přizpůsobit ku přání klienta – například speciálně upravená aplikace pro bezpečnostní a donucovacími orgány, kde kvalita síťového propojení nemusí být vždy ideální.

Megvii doufá, že face recognition se časem stane součástí internetové infrastruktury a ovládne veškeré bezpečnostní a identifikační postupy. Soudě dle kroků ostatních technologických gigantů, lze opravdu očekávat, že rozpoznávání obličejů se stane každodenní součástí našeho života, ať při práci se smartphony, tak při spravování našich financí online. Nové telefony od Samsungu a Apple budou již plně podporovat face recognition pro odemykání zařízení. Nový iPhone by už měl být touto technologií plně vybaven.

Dopad: Podobných případů uplatnění umělé inteligence v Číně značně přibývá. V následujícíh 3 letech globální ekonomika očekává dramatickou změnu. Online svět má totiž přivítat novou generaci uživatelů. Tři až pět miliard lidí, kteří si nikdy nic nekoupili, nikdy nic neuploudovali, nikdy nic nevynalezli a neprodali se mají do tří let připojit do online světa a zásadně tak ovlivnit světovou ekonomiku. Rising Billion, jak je tato skupina nazývána, má být motorem disrupce světové ekonomiky.

I když většina těchto lidí pochází z Afriky, Indie, Číny a jiných rozvojových zemí a jejich finanční příjmy jsou podprůmerné, jako masa přinesou světové ekonomice miliardy dolarů.

Většina těchto lidí objeví svět onlinu prostřednictvím mobilu a kulturně budou daleko více otevřeni obětovat část svého soukromí než lidé na západě. Face recognition bude hrát v jejich online životě velkou roli.

Technologie rozpoznávání obličejů zglobalizuje ověřovací postupy a zásadně ztíží pokusy hackerů oklamat přihlašovací systémy.

Originální článek

Související

Lockdowny přinesly mnohonásobný nárůst sexuálního zneužívání dětí online

Nadace Internet Watch Foundation (IWF) uvádí, že její data ukazují, jak predátoři využili situace. Sociálních média naprala na ještě větší popularitě na začátku roku 2020, kdy vypukla pandemie. V loňském roce IWF zaznamenala více než 63 000 webových stránek zobrazujících děti v choulostivých...


Z kybernetické kriminality bylo obviněno sedm Rusů, používali ransomware

Americké úřady obvinily sedm zmíněných mužů, že jsou členy volné ruské hackerské sítě Trickbot. Ransomwary Conti a Ryuk jim vynesly nejméně 27 milionů liber jako výkupné od 149 britských obětí. „Toto je nesmírně významný okamžik pro Spojené království a naše společné úsilí s USA potírat...


TikTok označuje účty státních médií z více než 40 zemí, včetně českých

TikTok začal označovat média nějakým způsobem propojená se státem na více než 40 trzích, včetně USA, Kanady a velké části Evropy. Nejde o úplně nový projekt, protože už v roce 2022 se rozběhl pilotní program probíhající v Bělorusku, Rusku a na Ukrajině. Ve více než výbušném prostoru si tedy TikTok...