V čem je problém: Nikdo není dokonalý a všichni děláme chyby. Některé chyby lze eliminovat a některých se lidstvo asi nikdy nezbaví. Pokud bychom hledali obor, který je lidským faktorem postižen nejvíce, skončili bychom nejspíše u profesí, ve kterých je po zaměstnancích vyžadována nekonečně opakující se činnost, při které musí být navíc pracovník neustále ve střehu. V těchto oborech lidé nebudou nikdy tak efektivní a přesní jako roboti. Lidé jsou tvůrci chyb. Roboti existují, aby chyby nedělali – i když tomu tak nemusí vždy být.
Řešení: Čínská přepravní společnost Sentong posunula automatizaci na zcela novou úroveň, když světu představila svou armádu třídících robotů. Ve srovnání s klasickou třídící linkou s lidskými pracovníky mají tito roboti ušetřit až 70% finančních nákladů. Malí oranžoví robůtci identifikují cílovou destinaci balíčku za pomocí skenových kódů a takto denně rozstřídí až 200 000 balíků. Tito třídící roboti jsou navíc samonabíjecí, takže mohou operovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Dopad: Čína jako nejlidnatější stát světa nedostatkem lidské pracovní síly rozhodně netrpí, přesto do robotizace a automatizace vkládá značné úsilí a investuje nemalé peníze. Robotizace firmě ušetřila náklady, zrychlila proces třídění a uvolnila pracovníky do pozic, kde je člověk robotem nenahraditelný. Otázkou je, co se stane se světovou ekonomikou až robotizaci a automatizaci adoptuje většina států.
Originální článek