Jan Handl, 13. 06. 21
Norton tvrdí, že pomůže uživatelům uvést počítače bezpečněji do módu vydělávání peněz, i když zisky mohou být jen zanedbatelné.
Miliony lidí budou brzy moci těžit kryptoměny bez instalace dalších programů poté, co antivirová společnost Norton oznámila plány na přidání této funkce do svého bezpečnostního softwaru LifeLock. Společnost uvádí, že nová funkce Norton Crypto má uživatelům umožnit, aby jejich počítače fungovaly při těžbě kryptoměny a nakonec tak vydělaly skutečné peníze, aniž by uživatelé museli riskovat používání softwaru bez záruky.
„Jsme hrdí na to, že jsme první společností zabývající se kybernetickou bezpečností pro spotřebitele, která nabízí těžařům možnost bezpečně a snadno změnit čas nečinnosti na svých počítačích na příležitost získat digitální měnu,“ řekl Gagan Singh, hlavní produktový ředitel společnosti Norton. „S Norton Crypto mohou naši zákazníci těžit z kryptoměny pouhými několika kliknutími a vyhnout se tak mnoha překážkám vstupu do ekosystému kryptoměn.“
Očekává se, že Norton Crypto bude k dispozici všem zákazníkům Norton 360 už v příštích týdnech. Mnoho let těžařů muselo ve snaze o těžbu kryptoměn riskovat, deaktivovat své zabezpečení, aby mohli provozovat mining. Norton je důvěryhodná bezpečnostní společnost a uživatelé si mohou být jisti, že na jejich počítači bude kryptoměna v bezpečí.
Norton zatím neuvádí, jak hodlá tuto funkci zpeněžit, ale snímky obrazovky spuštěného softwaru naznačují, že bude fungovat jako „fond“, přičemž všichni uživatelé budou odměněni. Kromě toho, že výplaty budou předvídatelnější, společný přístup by společnosti umožnil účtovat si poplatek za členství. Konkurenti účtují přibližně 1 % ze zisku.
Tato zpráva ovšem působí mezi odborníky na kryptoměny rozpačitě. Těžba kryptoměn spotřebovává hodně energie a pro většinu běžných počítačů je obtížné, ne-li nemožné, vydělat na běhu těžařského softwaru více peněz, než kolik by se utratilo za elektřinu. I když uživatelé mohou vydělávat, pokud používají elektřinu, za kterou neplatí, například z kanceláří nebo studentských kolejí, mohlo by to s sebou nést potenciální právní rizika. V mnoha zemích je příjem z provozování kryptominerů zdanitelný. Potenciální zisk v podobě haléřů denně by za výsledné papírování tak nemusel vůbec stát.
Tento článek je chráněn pomocí blockchainové služby Mytitle.