Arizona schválila návrh zákona, jenž umožňuje platit daně Bitcoinem
Leadership

Arizona schválila návrh zákona, jenž umožňuje platit daně Bitcoinem

10.05.21

Martin Kysilka, 28. ÚNORA 2018

Co to je: Senát amerického státu Arizona 8. února schválil návrh zákona, jenž obyvatům umožňí platit daně prostřednictvím kryptoměn.

Návrh zákona č. 1091 byl představen 10. ledna 2018 a schválen byl Senátním finančním výborem 24. ledna (4 hlasy pro, 3 proti). Osmého února byl pak zákon schválen i samotným senátem (16 hlasů pro, 13 proti).

Návrh zákona nyní ještě stále čeká na zelenou od arizonské Sněmovny reprezentantů. Pokud se ji však dočká, Arizona se stane prvním státem U.S.A., který by umožnil platit daně prostřednictvím kryptoměn. Obyvatelé by tak nyní mohli platit Bitcoinem či Litecoinem. Do budoucna by to však mohla být jakákoliv kryptoměna uznaná tamějšími rozhodovacími orgány.

Podle zákona by Správní úřad Arizony po získání platby prostřednictvím jedné z kryptoměn musel danou platbu do 24 hodin po obdržení převést na USD.

Republikánský představitel státu Arizony Jeff Weninger, který pomohl návrh zákona prosadit, řekl, že nová daňová opatření z Arizony učiní progresivní stát otevřený adopci blockchainu a kryptoměn.

„Nejen Americe ale i celému světu vysíláme signál, že pokud jde o blockchain a technologie spojené s digitálními měnami, Arizona je tím správným místem“.

Dopad: Pokud nový zákon projde, Arizona se stane prvním americkým státem, který umožní platit daně kryptoměnami.

V mezinárodním měřítku bylo však první švýcarské Chiasso, kde obyvatelé mohou platit daně Bitcoinem již od ledna letošního roku.

Originální článek

Související

Těžba bitcoinu produkuje tuny odpadu

Těžaři kryptoměny bitcoin každoročně vyprodukují 30 700 tun elektroodpadu, odhadují Alex de Vries a Christian Stoll. To je v průměru 272 gramů na transakci. Pro srovnání, iPhone 13 váží 173 gramů. Těžaři vydělávají peníze vytvářením nových bitcoinů, ale použité výpočetní prostředky spotřebovávají...


Indiegogo vybízí firmy ke crowdfundingu jejich velkých projektů

Crowdfundingová platforma Indiegogo spustila projekt Enterprise Crowdfunding, ve kterém vybízí velké firmy a pomáhá jim crowdfundovat jejich nové projekty. Tato iniciativa pomůže korporátním gigantům zdisruptovat se, než je zdisruptují jiní exponenciální podnikatelé. Originální článek


Spolková rada přijala rezoluci o zákazu spalovacích motorů od roku 2030

Mateřskou zemí spalovacích motorů je Německo. Jeho Spolková rada, Bundesrat, přijala nyní rezoluci o jejich zákazu počínaje rokem 2030. Podle ní by měly za čtrnáct let na silnicích jezdit pouze bezemisní vozidla. Vliv německé legislativy na evropskou je tradičně nemalý a bude zajímavé sledovat, co...