Tatum získal dalších 41,5 milionu dolarů. Plánuje rozšířit globální dosah
Startup scéna
Foto:Shutterstock

Tatum získal dalších 41,5 milionu dolarů. Plánuje rozšířit globální dosah

Společnost Tatum, která zjednodušuje vývoj blockchainových aplikací, oznámila, že získala 41,5 milionu dolarů na financování urychlení marketingu, vzdělávacích aktivit a budování komunity pro úsporu času a zjednodušování při vytváření aplikací založených na blockchainu, které jsou klíčové pro digitální finance a Web 3.0.

06.11.22

Investice rozšiřuje předchozí financování startupu i a zahrnuje společnosti Evolution Equity Partners jakožto vedoucího partnera, dále pak Octopus Ventures, 3VC, Tensor Ventures, Depo Ventures, Leadblock Fund, Circle a zakladatele společnosti Bitpanda.

„Společnost Tatum zaujala Evolution na základě svých zakladatelů a jejich jedinečné a vysoce převratné technologické platformy,“ řekl partner Evolution Equity Partners J. R. Smith.

Tatum zjednodušuje tvorbu složitých blockchainových operací na jednotlivé řádky aplikačního kódu, čímž zefektivňuje celý proces vývoje Webu 3.0. Komplexní a snadno použitelné funkce platformy Tatum, od běžných blockchainových operací až po operace s výkonnými před připravenými funkcemi, mohou zkrátit dobu vývoje až o 95 procent.

„Blockchain se ukázal jako zásadní pro explozivní růst a rozsáhlé inovace digitálních financí a Webu 3.0,“ řekl spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Tatum Jiří Kobelka. „Zkrátili jsme dobu vývoje blockchainových aplikací z měsíců či let inženýrské práce na pouhé dny,“ dodal.

Přes devadesát tisíc zákazníků

Tatum byl založen v roce 2018 v České republice a oficiální sídlo má ve Velké Británii, firemní centrum se nachází v Miami na Floridě a pobočky po celém světě. Má více než devadesát tisíc zákazníků, přičemž mnoho blockchainových aplikací je nyní v provozu a v produkčním prostředí.

Po počátečních investicích v celkové výši přibližně osmi milionů dolarů společnost rychle vyvinula kompletní platformu a začala získávat zákazníky – od firem z žebříčku Fortune 500 až po nové technologické startupy.

Společnost Tatum se také v roce 2021 připojila k Berkeley SkyDeck jako jedna z šestnácti společností po celém světě, které byly přijaty z tisíců uchazečů, díky čemuž získala určité finanční prostředky. V současné době Tatum přibírá více než sedm tisíc zákazníků měsíčně. Nové financování má urychlit její růst a globální působení investicemi do marketingu, vzdělávacích aktivit a budování komunity.

Podle zprávy společnosti Grand View Research měl celosvětový trh s blockchainovou technologií v roce 2021 hodnotu 592 miliard amerických dolarů. Předpokládá se, že v letech 2022 až 2030 bude mít složenou roční míru růstu (CAGR) téměř 86 procent a nakonec dosáhne 1,43 bilionu amerických dolarů. Průzkum Světového ekonomického fóra z roku 2015 odhaduje, že do roku 2027 bude v blockchainu uloženo deset procent světového HDP.

 

ZDROJ

Související

Jak na rychlejší digitalizaci státu? Ptali jsme se bývalé ministryně informatiky Dany Bérové

Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . 6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #36 - Dana Bérová


Výrobce iPhonů Foxconn investuje do firmy Lordstown Motors, vyvíjející elektrická nákladní auta

Technologický gigant Foxconn utrácí 170 milionů dolarů za akcie doposud ztrátového start-upu Lordstown Motors. Velká finanční injekce přichází v době, kdy společnost Lordstown Motors usiluje o navýšení výroby svého debutového modelu Endurance. Lordstown nedávno začal vyrábět vozidlo v bývalé...


Česko splňuje tři z pěti kritérií regulace kryptoměn

Fintech insight seřadil země Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) podle pěti regulačních kritérií. Každé pak přiděloval body na základě toho, kolik daná země splnila kritérií. Bylo jich celkem pět – pokud státy povolily vlastnit kryptoměny, pokud vyžadovaly licenci k provozování...