Trump žádá soudce, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet
Byznys inovace
Foto: Shutterstock

Trump žádá soudce, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet

Společnost Twitter pozastavila účet bývalého prezidenta v lednu po útoku na americký Kapitol. Donald Trump se s tím nehodlá smířit, Twitter byl jedním z jeho nejdůležitějších komunikačních kanálů.

19.10.21

Donald Trump požádal federálního soudce na Floridě, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet, který sociální síť pozastavila v lednu po útoku na americký Kapitol ve Washingtonu. 

Trumpovo využití platformy bylo od jeho kandidatury na prezidenta v roce 2016 kontroverzní a v útocích a porušování pravidel pokračoval i během let, kdy byl v úřadě. Na Twitteru se opíral do oponentů a oznamoval zde svá rozhodnutí. 

Jeho tweety často obsahovaly zesměšňování a hněv, ale také zveřejňovaly rasistický a nebezpečně provokativní obsah k čemukoliv, od imigrace přes počátky koronaviru až po naléhání na lidi, aby kladli odpor demokratickým guvernérům. 

Trumpovi právní zástupci před pár dny podali u amerického okresního soudu v Miami návrh na předběžné opatření proti Twitteru a jeho generálnímu řediteli Jacku Dorseyovi. Argumentují tím, že Twitter cenzuruje Trumpa v rozporu s jeho právy garantovanými prvním dodatkem americké ústavy. 

Twitter natrvalo zakázal Trumpovi přístup na platformu několik dní poté, co jeho příznivci násilím zaútočili na budovu Kapitolu, aby se pokusili zablokovat certifikaci prezidentské výhry Joe Bidena. Twitter vyjádřil obavy, že Trump vyvolá další nepokoje. V den šokujícího násilí Trumpovi stoupenci vtrhli do Kapitolu, ve vřavě bylo mnoho lidí zraněno a pět zemřelo. 

Před zákazem měl Trump na Twitteru zhruba 89 milionů sledujících. Trump byl také zablokován na Facebooku a YouTubu, a to kvůli podobným obavám, že by vyvolával další násilí. Zákaz na Facebooku bude trvat dva roky, do 7. ledna 2023, poté společnost jeho pozastavení přezkoumá. Zákaz na YouTubu je časově neomezený. 

V červenci Trump podal na Floridě u amerického okresního soudu žaloby na všechny tři technologické společnosti a jejich generální ředitele a prohlásil, že on a další konzervativci byli neoprávněně cenzurováni. Návrh na předběžné opatření byl podán jako součást Trumpova sporu proti Twitteru.

 

 

ZDROJ

 

 

Související

Výkonný ředitel Twitteru Jack Dorsey odstoupil, nahradil ho Parag Agrawal

Spoluzakladatel a výkonný ředitel Twitteru odstoupil ze své pozice, ve které ho nahradil dosavadní technický ředitel Parag Agrawal. Členem představenstva zůstává Dorsey do konce svého funkčního období v roce 2022, uvedl ve svém pátečním prohlášení Twitter. “Rozhodl jsem se odejít z Twitteru,...


LinkedIn se vzdává Stories. Víme proč!

Krátká, za 24 hodin mizející videa ve stylu Snapchatu byla na LinkedInu v rámci interního testování poprvé spuštěna v únoru roku 2020. Jedním z důvodů, proč se LinkedIn nyní rozhodl pro jejich ukončení, bylo zjištění, že uživatelé na jejich platformě mizející videa jednoduše nechtějí. Chyba v...


Křemíkový Frankenstein

Giganti Silicon Valley pomohli stvořit Donalda Trumpa. A ten je teď sráží na kolena Když nemůžu vzbudit lásku, alespoň se mě budou bát! Slavný citát z ještě slavnějšího románu Mary Shelleyové perfektně vystihuje vztah nového amerického prezidenta a jeho největších firem. Donald Trump chtěl hned po...