Příští starosta New Yorku chce být placen v bitcoinech
Byznys inovace
Foto: Shutterstock

Příští starosta New Yorku chce být placen v bitcoinech

Eric Adams, nově zvolený starosta New Yorku, prohlásil, že by chtěl své první tři výplatní šeky v bitcoinech.

21.01.22

Bývalý policejní důstojník Eric Adams byl zvolen novým newyorkským starostou, v lednu, na konci funkčního období svého předchůdce Billa de Blasia, nastoupí do úřadu. Adams na sociálních sítích uvedl, že chce dát najevo svůj záměr udělat z New Yorku „centrum kryptoměnového průmyslu“. 

Hodnota bitcoinu, nejpoužívanější kryptoměny na světě, je od doby založení v roce 2009 velmi volatilní. Komentáře budoucího starosty Erica Adama se zdají být pokusem trumfnout starostu Miami Francise Suareze, který již dříve v jednom svém tweetu uvedl, že po svém znovuzvolení převezmě svůj první výplatní šek v bitcoinech. 

Suarez prohlásil, že by rád udělal z Miami centrum pro inovace v oblasti kryptoměn. Kolega Adams ho vzápětí překonal tím, že výplatu v bitcoinech chce rovnou první tři měsíce v úřadu. 

„V New Yorku jedeme vždy ve velkém, takže až se stanu starostou, vezmu si své první tři výplatní šeky v bitcoinech,“ napsal Adams na Twitteru. „NYC bude centrem kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích inovativních odvětví! Jen počkejte!“ 

Suarez v srpnu pomohl založit kryptoměnu s názvem MiamiCoin provozovanou neziskovou organizací CityCoins. Posílá městu 30 % hodnoty měny a podle deníku Washington Post vybralo Miami takto už 7 milionů dolarů. Adams nechce s New Yorkem zaostávat a prohlásil, že chystá něco podobného. 

Ovšem pokud chce budoucí starosta Adams, silně propodnikatelsky zaměřený, vytvořit New York jako centrum pro kryptoměny, může narazit na odpor. Kryptoměna byla totiž v minulosti silně kritizována kvůli jejímu dopadu na životní prostředí. 

Newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová, která bude kandidovat na guvernérku New Yorku, nedávno dokonce zahájila zátah proti neregistrovaným kryptoměnovým společnostem.

 

ZDROJ

 

Související

Česko splňuje tři z pěti kritérií regulace kryptoměn

Fintech insight seřadil země Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) podle pěti regulačních kritérií. Každé pak přiděloval body na základě toho, kolik daná země splnila kritérií. Bylo jich celkem pět – pokud státy povolily vlastnit kryptoměny, pokud vyžadovaly licenci k provozování...


Salvador se po roce s růžovými krypto-brýlemi vrací na zem. Boj ale nevzdává

Bukele před rokem uvedl bitcoin v zemi jako zákonné platidlo. V té době také učinil řadu slibů a představil iniciativy s cílem podpořit přijetí bitcoinu. Zemi zároveň prezentoval jako ráj pro digitální aktiva. Slíbil například vznik takzvaného Bitcoin City – centra pro investory do kryptoměn s...


Nejštíhlejší mrakodrap světa uchvacuje architekturou i luxusem

Jednou z oblastí, kde je to obzvlášť patrné, je architektura, konkrétně odvážné stavby, které tu vyrostly v posledních několika letech. Příkladem může být Summit One Vanderbilt s 1300 metrů vysokou vyhlídkovou plošinou či Affirmation Tower, budova, která na první pohled zcela popírá gravitaci....