Příští starosta New Yorku chce být placen v bitcoinech
Byznys inovace
Foto: Shutterstock

Příští starosta New Yorku chce být placen v bitcoinech

Eric Adams, nově zvolený starosta New Yorku, prohlásil, že by chtěl své první tři výplatní šeky v bitcoinech.

08.11.21

Bývalý policejní důstojník Eric Adams byl zvolen novým newyorkským starostou, v lednu, na konci funkčního období svého předchůdce Billa de Blasia, nastoupí do úřadu. Adams na sociálních sítích uvedl, že chce dát najevo svůj záměr udělat z New Yorku „centrum kryptoměnového průmyslu“. 

Hodnota bitcoinu, nejpoužívanější kryptoměny na světě, je od doby založení v roce 2009 velmi volatilní. Komentáře budoucího starosty Erica Adama se zdají být pokusem trumfnout starostu Miami Francise Suareze, který již dříve v jednom svém tweetu uvedl, že po svém znovuzvolení převezmě svůj první výplatní šek v bitcoinech. 

Suarez prohlásil, že by rád udělal z Miami centrum pro inovace v oblasti kryptoměn. Kolega Adams ho vzápětí překonal tím, že výplatu v bitcoinech chce rovnou první tři měsíce v úřadu. 

„V New Yorku jedeme vždy ve velkém, takže až se stanu starostou, vezmu si své první tři výplatní šeky v bitcoinech,“ napsal Adams na Twitteru. „NYC bude centrem kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích inovativních odvětví! Jen počkejte!“ 

Suarez v srpnu pomohl založit kryptoměnu s názvem MiamiCoin provozovanou neziskovou organizací CityCoins. Posílá městu 30 % hodnoty měny a podle deníku Washington Post vybralo Miami takto už 7 milionů dolarů. Adams nechce s New Yorkem zaostávat a prohlásil, že chystá něco podobného. 

Ovšem pokud chce budoucí starosta Adams, silně propodnikatelsky zaměřený, vytvořit New York jako centrum pro kryptoměny, může narazit na odpor. Kryptoměna byla totiž v minulosti silně kritizována kvůli jejímu dopadu na životní prostředí. 

Newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová, která bude kandidovat na guvernérku New Yorku, nedávno dokonce zahájila zátah proti neregistrovaným kryptoměnovým společnostem.

 

ZDROJ

 

Související

Virtuální měnu prý drží každý desátý český investor

Pozoruhodných zjištění výzkumu bylo více, ale nejpřekvapivějším zjištěním je velmi vysoké procento lidí, kteří drží část majetku v kryptoměnách. Celkově 10 % investorů se přihlásilo k držení virtuálních měn. Podle pohlaví jde o téměř 13 % mužů a 5,5 % žen. Tato čísla jsou nad očekávání vysoká....


Těžba bitcoinu produkuje tuny odpadu

Těžaři kryptoměny bitcoin každoročně vyprodukují 30 700 tun elektroodpadu, odhadují Alex de Vries a Christian Stoll. To je v průměru 272 gramů na transakci. Pro srovnání, iPhone 13 váží 173 gramů. Těžaři vydělávají peníze vytvářením nových bitcoinů, ale použité výpočetní prostředky spotřebovávají...


Paralelní digiměna ve Švédsku?

Projde disrupcí i centrální bankovnictví? Vznik a rozvoj kryptoměn, kterých už je na světě přes 700 na čele s nejznámějším bitcoinem, vzbudil samozřejmě pozornost centrálních bankéřů. Jde totiž o měnový fenomén, ať už formální definice měny v různých zemích povaze kryptoměn odpovídají či ne....