Nové tlačítko WhatsAppu umožní připojit se k hovoru přímo ze skupiny
Byznys inovace
Foto: Shutterrstock

Nové tlačítko WhatsAppu umožní připojit se k hovoru přímo ze skupiny

Navštěvovat na WhatsAppu menu pro volání je v případě potřeby připojit se k hovoru ze skupiny úkon navíc, stačí k tomu nově jeden klik přímo ve skupině, kde hovor probíhá.

25.10.21

Aplikace WhatsApp, patřící do rodiny Facebooku, je pro miliony uživatelů ze všech věkových skupin základním online komunikačním prostředkem. Skupinové hovory WhatsAppu byly hlavně během pandemie koronaviru velmi využívané pro spojení s přáteli a rodinou. Firma i kvůli pandemii a zvýšeným potřebám online komunikace zavedla mnoho nových funkcí, včetně zvýšení limitu pro skupinové videohovory na osm lidí. Slyšet a vidět se tak může najednou i širší rodina. 

Nyní firma zavedla nové tlačítko přímo do skupinového chatu, které umožní uživatelům připojit se k probíhajícím hovorům. Společnost uvedla, že tato funkce je „nový spontánní způsob, jak se spojit se skupinami své rodiny a přátel“. Uživatel se ihned dozví, že probíhá hovor a může se do něj přímo ze skupiny jednoduše přidat. 

WhatsApp spustil v červenci funkcionalitu připojitelných hovorů. Pokud jste chtěli zobrazit aktuálně probíhající hovory, bylo třeba přejít do nabídky hovorů. Pomocí tohoto nového tlačítka můžete nyní jednoduše přejít do skupiny a připojit se k hovoru. Jak se o probíhajícím videohovoru ve skupině dozvíte? V okně chatu uvidíte na ikoně skupiny malou značku připomínající kameru. 

Aplikace WhatsApp má také nový výrazný „vizuální vyzváněcí tón“ pro skupinové hovory, který vám pomůže oznámit hovor na WhatsAppu, i když zrovna nemáte telefon v ruce. 

Před pár dny WhatsApp zavedl jednu z nejžádanějších funkcí souvisejících s ochranou osobních údajů, jde o šifrované zálohy. Uživatelé si mohou tuto funkci velmi jednoduše aktivovat, není nastavena defaultně.

 

 

ZDROJ

Související

Seznamte se s Surround 360! VR kameru od Facebooku v rozlišení 8K

Facebook na své výroční konferenci F8 představil Surround 360, VR 3D kameru s 17- čočkovým objektivem. Ta je speciálně navržena tak, aby zachytila záběry s vysokým rozlišením až 8K UHD, a zároveň výrazně zjednodušila a optimalizovala post-produkční práce. Facebook se rozhodl zpřístupnit kompletní...


Facebook je o krůček blíže pokrytí země internetem

Ambiciózní projekt Facebooku, jehož cílem je pokrýt i nejodlehlejší svět internetem, udělal úspěšný krok na své očekávaně dlouhé a extrémně obtížné cestě: test dronu Aquila. Celý projekt může mít velké civilizační dopady, je typickým projevem Demokratizace v 6D revoluci a úspěšné testy jsou...


Robot Baxter nepotřebuje pokyny, čte je z naší mysli

V čem je problém: „Sociální“ roboti nacházejí uplatnění v léčebných a sociálních zařízeních či v domácnostech, kde mohou plnit rozmanité role od asistence při pracovnich a pohybových úkonech přes zprostředkování informací, hry, zábavu až po běžnou konverzaci. Zatímco jejich fyzická konstelace a...