Twitter testuje funkci „undo“, možná bude placená
Byznys inovace

Twitter testuje funkci „undo“, možná bude placená

10.05.21

Jan Handl, 11. 04. 21

O funkci „undo“ (zpět), kterou Twitter aktuálně testuje, byste měli vědět dvě důležité věci. První je, že se o ní skutečně uvažuje, tuto funkci nedávno poprvé objevila programátorka Jane Manchum Wongová. Druhá spočívá v tom, že Twitter se na tuto funkci může dívat jako na výhodu pro svou údajně placenou verzi.

Jedinou věcí, kterou Twitter zatím potvrzuje, je existence testu funkce „undo“, která je potřeba v případě, že tweetnete nějaký překlep a potřebujete ho opravit. Podle Wongové je v kódu Twitteru něco, co spojuje „undo“ přímo s předplatným.

Jak tedy bude „undo“ ve skutečnosti fungovat? Prý je to hodně podobné jako stejná funkce u Gmailu, kdy je váš e-mail v podstatě pozastaven na několik sekund, než se skutečně odešle. Odesílateli tak dáte krátké časové okno, kdy klikne na odkaz pro vrácení zpět a neodesílá tak e-mail, který ještě nebyl ve skutečnosti odeslán.

Je pravda, že existuje spousta lidí, kteří na něco kliknou, „pošlou“, ať už je to e-mail, tweet nebo něco jiného, a pak toho litují. Ale buďme k sobě upřímní, co je to vlastně funkce „undo“? Dá se chápat jako ekvivalent služby „Jste si jisti?“ Tedy výzvy, která se objeví, když stisknete odeslat. V tom okamžiku máte ještě šanci si daný úkon rozmyslet. Twitter něco podobného nemá, na rozdíl od mnoha těchto zbytečných kroků schovaných třeba v operačních systémech Microsoftu.

Ve skutečnosti tato funkce nedělá nic jiného, ​​než že vás dostihne s jemnou kontrolou, připomínkou, abyste chviličku počkali a přemýšleli, než budete jednat. Funkčně se nijak neliší od výzev, které se na Twitteru objevily kolem voleb v roce 2020, a měly upomínat uživatele Twitteru aby si před sdílením článek přečetli.

Otázka tedy nyní zní: Je fuknce „Jste si jistý?“ na Twitteru opravdu něco, co stojí za zaplacení? Úroveň placeného Twitteru by pravděpodobně nabídla řadu dalších výhod, ale je těžké si představit, jaké konkrétní výhody by mohla nabídnout, když zrovna tato je sice uživateli vzývána a očekávána, ale prakticky jde o maličkost, která třeba v Gmailu nechybí a její přínos nemusí být tak velký, jak si myslíme.

Tento článek je chráněn pomocí blockchainové služby Mytitle.

Zdroj: https://mashable.com/article/twitter-testing-undo-send-feature-for-subscription/?europe=true

Související

Trump žádá soudce, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet

Donald Trump požádal federálního soudce na Floridě, aby přinutil Twitter obnovit jeho účet, který sociální síť pozastavila v lednu po útoku na americký Kapitol ve Washingtonu. Trumpovo využití platformy bylo od jeho kandidatury na prezidenta v roce 2016 kontroverzní a v útocích a porušování...


Sundar Pichai zvolňuje své angažmá v Googlu a bude se zabývat kvantovými počítači

Sundar Pichai je vizionář. Někteří o něm mluví jako o nejchytřejším generálním řediteli 21. století. Věří v obnovitelné zdroje energie, bezplatný internet a tlačí na vývoj technologií budoucnosti, takových, které mnozí považují za neuskutečnitelné. Ačkoli se jeho myšlenky mnohým lidem zdají příliš...


Facebook je o krůček blíže pokrytí země internetem

Ambiciózní projekt Facebooku, jehož cílem je pokrýt i nejodlehlejší svět internetem, udělal úspěšný krok na své očekávaně dlouhé a extrémně obtížné cestě: test dronu Aquila. Celý projekt může mít velké civilizační dopady, je typickým projevem Demokratizace v 6D revoluci a úspěšné testy jsou...