Seznamte se s univerzálním vojákem: Sniper, lékař i astronaut
Věda a výzkum
Foto: Robert Markowitz - NASA - Johnson Space Center

Seznamte se s univerzálním vojákem: Sniper, lékař i astronaut

Hrdina, kterým jste chtěli být v dětství, skutečně existuje. Je elitním námořním odstřelovačem, absolventem Harvardu a zároveň astronautem NASA.

24.01.22

Pamatujete si všechny ty skvělé věci, které jste chtěli dělat jako děti, a všechna ta dobrodružství, která jste chtěli zažít? Jonny Kim si splnil své sny tím, že se stal ostřelovačem, lékařem a astronautem NASA. A to všechno dokázal ve 37 letech. 

Jak? Místo toho, aby šel na vysokou školu, narukoval Jonathan Kim ve věku 16 let do armády a později se stal členem speciální jednotky NAVY SEALs. Jonny Kim prozradil v jednom z rozhovorů pro média, že jeho rozhodnutí narukovat dohnalo jeho matku k pláči. Před dvaceti lety to nebylo v komunitě Američanů s asijskými kořeny vůbec obvyklé. 

Jonny Kim se stal členem elitního týmu Navy SEAL poté, co dokončil výcvik v Naval Special Warfare a později byl přidělen k týmu SEAL 3. Během své vojenské kariéry prošel více než 100 bojovými operacemi a sloužil jako speciální zdravotník, navigátor a odstřelovač, byl také oceněn vyznamenáními za odvahu. A i když si po střední škole dal studijní pauzu, v roce 2012 získal bakalářský titul z matematiky na univerzitě v San Diegu. To už měl za sebou působivou kariéru supervojáka. 

Jonny Kim si dále uvědomil, že díky zkušenostem z válečných zón by se chtěl stát lékařem. Díky své zarputilosti vystudoval v roce 2016 Harvard Medical School a skutečně se lékařem stal. Ani po všech jeho úspěších nebyla jeho touha sloužit lidstvu zcela naplněna. Tehdy se rozhodl vydat se až ke hvězdám. V roce 2017 vyplnil přihlášku mezi astronauty a NASA si ho vybrala. Stal se tak prvním americkým astronautem s korejskými kořeny. Završením jeho neskutečné kariéry by mohlo být opravdu stylové. Stal se totiž členem mise Artemis a v roce 2024 by se mohl procházet po Měsíci.

 

 

ZDROJ

Související

Česko se po čtyřiceti letech pyšní astronautem. Aleš Svoboda je členem záložního týmu ESA

Vybranými členy hlavního týmu kosmonautů jsou dvě ženy a tři muži. Dalších jedenáct lidí je v záložním týmu. Výcvik začne příští rok. Aleš Svoboda získal bakalářský (v roce 2008) a magisterský (2011) titul na Univerzitě obrany v Brně. Jeho studium se zaměřovalo na vojenskou techniku. V roce 2010...


NASA sestavila expertní tým pro lov UFO

UFOlogie Na seznamu sestaveného týmu odborníků je například astronaut ve výslužbě Scott Kelly, který strávil 520 dní na oběžné dráze během čtyř samostatných misí, dále vědecký novinář, biologický oceánograf, ředitel společnosti zabývající se vesmírnými technologiemi a vedoucí pracovník Federálního...


Přiblížit se k těžbě ve vesmíru: Češi modelují vodní gejzíry Saturnova měsíce

Unikátní aparatura má umožnit posun v porozumění analýzám částic pocházejících z meteoritů, komet nebo planet a jejich měsíců. Jde o klíčový moment pro ve vesmíru plánovanou těžbu nerostných surovin. Enceladus je šestý největší měsíc planety Saturn. Celý jej pokrývá led, přičemž na pólech se...