Seznamte se s univerzálním vojákem: Sniper, lékař i astronaut
Věda a výzkum
Foto: Robert Markowitz - NASA - Johnson Space Center

Seznamte se s univerzálním vojákem: Sniper, lékař i astronaut

Hrdina, kterým jste chtěli být v dětství, skutečně existuje. Je elitním námořním odstřelovačem, absolventem Harvardu a zároveň astronautem NASA.

24.01.22

Pamatujete si všechny ty skvělé věci, které jste chtěli dělat jako děti, a všechna ta dobrodružství, která jste chtěli zažít? Jonny Kim si splnil své sny tím, že se stal ostřelovačem, lékařem a astronautem NASA. A to všechno dokázal ve 37 letech. 

Jak? Místo toho, aby šel na vysokou školu, narukoval Jonathan Kim ve věku 16 let do armády a později se stal členem speciální jednotky NAVY SEALs. Jonny Kim prozradil v jednom z rozhovorů pro média, že jeho rozhodnutí narukovat dohnalo jeho matku k pláči. Před dvaceti lety to nebylo v komunitě Američanů s asijskými kořeny vůbec obvyklé. 

Jonny Kim se stal členem elitního týmu Navy SEAL poté, co dokončil výcvik v Naval Special Warfare a později byl přidělen k týmu SEAL 3. Během své vojenské kariéry prošel více než 100 bojovými operacemi a sloužil jako speciální zdravotník, navigátor a odstřelovač, byl také oceněn vyznamenáními za odvahu. A i když si po střední škole dal studijní pauzu, v roce 2012 získal bakalářský titul z matematiky na univerzitě v San Diegu. To už měl za sebou působivou kariéru supervojáka. 

Jonny Kim si dále uvědomil, že díky zkušenostem z válečných zón by se chtěl stát lékařem. Díky své zarputilosti vystudoval v roce 2016 Harvard Medical School a skutečně se lékařem stal. Ani po všech jeho úspěších nebyla jeho touha sloužit lidstvu zcela naplněna. Tehdy se rozhodl vydat se až ke hvězdám. V roce 2017 vyplnil přihlášku mezi astronauty a NASA si ho vybrala. Stal se tak prvním americkým astronautem s korejskými kořeny. Završením jeho neskutečné kariéry by mohlo být opravdu stylové. Stal se totiž členem mise Artemis a v roce 2024 by se mohl procházet po Měsíci.

 

 

ZDROJ

Související

Přiblížit se k těžbě ve vesmíru: Češi modelují vodní gejzíry Saturnova měsíce

Unikátní aparatura má umožnit posun v porozumění analýzám částic pocházejících z meteoritů, komet nebo planet a jejich měsíců. Jde o klíčový moment pro ve vesmíru plánovanou těžbu nerostných surovin. Enceladus je šestý největší měsíc planety Saturn. Celý jej pokrývá led, přičemž na pólech se...


Nissan a NASA mají elektrobaterii, která se nabije za 15 minut

Nová baterie, která je zcela pevná, se bude snažit do roku 2028 nahradit lithium-iontovou baterii a bude dostatečně stabilní, aby se dala použít v kardiostimulátorech. Bude také přibližně o polovinu menší než současné modely baterií a plného nabití dosáhne za pouhých 15 minut. Nové výrobní...


SpaceX letos plánuje celkem 52 vesmírných misí

SpaceX je, co se týká vesmírných misí s lidskou posádkou, největším partnerem NASA – přepravuje jak náklad, tak astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici lodí Crew Dragon už roky. A tak je čas na novinky: nová generace kosmických plavidel s názvem Starship je vyvíjena pro NASA program Artemis, v...