Zoom nabízí teambuildingové hry
Technologie
Foto: Shutterstock

Zoom nabízí teambuildingové hry

Zoom do svých videokonferencí integruje aplikace třetích stran. Chce si proti konkurenci udržet náskok v postpandemickém světě a doufá, že díky přidání her budou online schůzky poutavější, produktivnější a ještě zábavnější.

26.07.21

Zoom sází na budoucnost hybridní práce (kombinace kanceláře a homeoffice) a doufá, že se udrží na metě 300 milionů účastníků denně. Odborníci tvrdí, že má také zájem konkurovat soupeřům, jako jsou Microsoft Teams. Zoom má obchod s 1500 aplikacemi, ale je třeba je stáhnout a přidat do schůzky. Hned při spuštění Zoomu bude k dispozici 50 aplikací, včetně aplikace pro plánování schůzek Asana a Dot Collector, která umožňuje zpětnou vazbu a hlasování v reálném čase. 

V rozhovoru pro BBC produktový manažer Ross Mayfield osvětlil, jak vidí aplikace v Zoomu: „Zásadní je používání aplikací pro věci, jako je psaní poznámek, tabulky, protokolování akcí a správa úkolů, abyste dosáhli vyšší produktivity.“ Ve chvílích odpočinku od práce jsou zásadní hry, třeba karetní, deskové nebo klasické videohry. Je to jako hraní s přáteli či rodinou online, jen během firemní videokonference. 

Vývojáři her vytvářejí hry speciálně pro teambuilding a pro udržení této sociální konektivity v měnícím se světě. Zatím není jasné, kolik lidí bude i nadále využívat Zoom a podobné videokonferenční služby, protože svět se po koronavirové krizi uklidňuje a pracovní aktivity se opět přesunují do kanceláří. 

Společnost, která v průběhu pandemie zaznamenala exponenciální růst, nedávno oznámila akvizici společnosti Five9, operátora call centra založeného na cloudu, za 14,7 miliardy dolarů. Uvedla, že v letošním roce očekává nárůst tržeb o více než 40 % a dosáhne tak na více než 3,7 miliardy dolarů. 

Výkonný ředitel společnosti Zoom Eric Yuan již dříve řekl, že je přesvědčen, že postpandemický svět bude i nadále přijímat hybridní model práce. Ross Mayfield souhlasí a věří, že svět, do kterého se vracíme, je hybridní pracoviště, ve kterém musíme zůstat vzdáleně spojeni s kolegy. Ben Wood, analytik CCS Insight, řekl, že bitva videokonferenčních platforem se pro Zoom zintenzivňuje, protože Microsoft Teams také pokračuje ve vylepšování svých služeb a roste. Přidání her Wood považuje za chytrý krok, který Zoomu dává náskok před konkurencí.

Související

Nové tlačítko WhatsAppu umožní připojit se k hovoru přímo ze skupiny

Aplikace WhatsApp, patřící do rodiny Facebooku, je pro miliony uživatelů ze všech věkových skupin základním online komunikačním prostředkem. Skupinové hovory WhatsAppu byly hlavně během pandemie koronaviru velmi využívané pro spojení s přáteli a rodinou. Firma i kvůli pandemii a zvýšeným potřebám...


Čína zakázala 105 aplikací, včetně TripAdvisoru

Jan Handl, 20. 12. 20 Čína v rámci kampaně za odstranění obsahu souvisejícího s pornografií, prostitucí, hazardními hrami a násilím odstranila z online obchodů více než 100 aplikací. Mezi nimi i celosvětově populární americkou službu pro cestovatele. Většina zakázaných aplikací je čínského původu,...


Virtuální realita boří omezení práce na dálku

Milada Kadeřábková, 21. 07. 20 „Tento týden jsem vyměnil svou domácí pracovnu za luxusní vilu, střešní terasu a nakonec i za vesmírnou stanici. Samozřejmě virtuálně,“ říká ve svém videu redaktor Chris Fox , který natáčí o technologiích pro kanál BBC. Fox, který vyzkoušel dva nejnovější programy...