VR headset pro nadšence Somnium VR1 se představuje na veletrhu
Technologie
Foto: Shutterstock

VR headset pro nadšence Somnium VR1 se představuje na veletrhu

Experimentální VR headset od platformy Somnium Space založené na blockchainu a NFT bylo k vidění na veletrhu CES 2023. Česká společnost představuje nové oku lahodící rendery průmyslového designu. Somnium VR1 je VR headset pouze pro PC, bez samostatného režimu. Informuje o tom server Mixed News.

08.01.23

„Somnium VR1 je opensourcový high-endový PCVR headset s displeji s vysokým rozlišením, speciálními křišťálově čistými čočkami, sledováním očí, rukou, průchozími kamerami s vysokým rozlišením a modulární konstrukcí, která uživatelům umožňuje měnit, přidávat nebo upravovat mnoho částí soupravy. Somnium Space navíc poskytne přístup k většině senzorů, což pokročilým uživatelům umožní vytvářet vlastní aplikace VR a smíšené reality,“ popsala společnost produkt pro server Medium.

Somnium Space na veletrhu CES představila dva moduly – jeden pro smíšenou realitu a druhý Wi-Fi 6 pro streamování VR z počítače.

Zařízení je určeno nadšencům, kteří chtějí plně vlastnit svůj VR hardware, a těm, kteří si rádi hrají s hardwarem a softwarem. Somnium Space slibuje, že cílem nového VR headsetu je poskytnout možnost vytvořit si vlastní headset bez omezení velkých korporací. Zařízení je proto postaveno na co nejotevřenější a nejmodulárnější platformě.

Uživatelé si budou moci stáhnout a vytisknout 3D plány součástek a objednat si elektronické komponenty, senzory a čočky přímo od výrobce.

Společnost Somnium Space na veletrhu ukázala funkční devkit, který odpovídá konečnému návrhu. Ještě před rokem byl Somnium VR1 inzerován jako samostatný VR headset. Omezení dodavatelského řetězce a sjednání s klíčovými dodavateli však uvedení na trh oddálily. Výzkum a vývoj však pokračuje.

 

ZDROJ

Související

Jak nás v budoucnu ovlivní virtuální a augmentovaná realita? Ptali jsme se Leoše Kubíčka

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #34 - Leoš Kubiček Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Co je to virtuální realita, co je to augmentovaná realita, a jaké jsou v těchto odvětvích dnes trendy? Virtuální realita je většinou počítačem tvořené prostředí,...


Technologie budoucnosti přenáší do historie. Virtuální realita ukazuje hrůzy holocaustu

Režisérka a spoluautorka Miriam Cohenová, která pochází z Izraele, se ve svých sedmnácti letech nemohla z náboženských důvodů zúčastnit školního výletu do Polska. Její přátelé se vrátili se silným zážitkem. Měla tak pocit, že jí něco uniklo. Slíbila si proto, že se jednou na cestu vydá. Spolu se...


Chcete zabránit nevěře partnera? Pořiďte mu virtuální realitu

Výzkum izraelské Reichmanovy univerzity publikovaný v časopise Current Research in Ecological and Social Psychology, se opírá o jednoduchou otázku: Pomůže flirtování se svůdným virtuálním agentem, v tomto případě VR barmanem, nebo bude naopak bránit monogamním vztahům v reálném životě. Sociologové...