VR headset pro nadšence Somnium VR1 se představuje na veletrhu
Technologie
Foto: Shutterstock

VR headset pro nadšence Somnium VR1 se představuje na veletrhu

Experimentální VR headset od platformy Somnium Space založené na blockchainu a NFT bylo k vidění na veletrhu CES 2023. Česká společnost představuje nové oku lahodící rendery průmyslového designu. Somnium VR1 je VR headset pouze pro PC, bez samostatného režimu. Informuje o tom server Mixed News.

08.01.23

„Somnium VR1 je opensourcový high-endový PCVR headset s displeji s vysokým rozlišením, speciálními křišťálově čistými čočkami, sledováním očí, rukou, průchozími kamerami s vysokým rozlišením a modulární konstrukcí, která uživatelům umožňuje měnit, přidávat nebo upravovat mnoho částí soupravy. Somnium Space navíc poskytne přístup k většině senzorů, což pokročilým uživatelům umožní vytvářet vlastní aplikace VR a smíšené reality,“ popsala společnost produkt pro server Medium.

Somnium Space na veletrhu CES představila dva moduly – jeden pro smíšenou realitu a druhý Wi-Fi 6 pro streamování VR z počítače.

Zařízení je určeno nadšencům, kteří chtějí plně vlastnit svůj VR hardware, a těm, kteří si rádi hrají s hardwarem a softwarem. Somnium Space slibuje, že cílem nového VR headsetu je poskytnout možnost vytvořit si vlastní headset bez omezení velkých korporací. Zařízení je proto postaveno na co nejotevřenější a nejmodulárnější platformě.

Uživatelé si budou moci stáhnout a vytisknout 3D plány součástek a objednat si elektronické komponenty, senzory a čočky přímo od výrobce.

Společnost Somnium Space na veletrhu ukázala funkční devkit, který odpovídá konečnému návrhu. Ještě před rokem byl Somnium VR1 inzerován jako samostatný VR headset. Omezení dodavatelského řetězce a sjednání s klíčovými dodavateli však uvedení na trh oddálily. Výzkum a vývoj však pokračuje.

 

ZDROJ

Související

Lékaři oddělili siamská dvojčata pomocí virtuální reality

Týmy z Brazílie a Velké Británie strávily měsíce zkoušením technik využívajících projekce dvojčat virtuální reality na základě CT a MRI skenů. Sami chirurgové to označili za tak trochu vesmírnou vědu, šlo opravdu o velmi složitý separační proces, který doposud neměl při rozdělování dvojčat obdoby....


Virtuální realita už dokáže simulovat jídlo, pití i zážitek z líbání

Většina zařízení pro virtuální realitu dosud zcela ignorovala smysly jako chuť, čich a hmat, a místo toho se zaměřovala na vizuální a zvukové vjemy. To jistě stačí k tomu, aby zážitky z virtuální reality byly mnohem přesvědčivější než před desetiletími, ale ne dost na to, abychom svůj mozek...


Potřebujete mluvit se zemřelým blízkým? Díky metaverse už je to možné

V roce 2017 byla otci Artura Sychova diagnostikována agresivní forma rakoviny a lékaři mu dávali jen několik let života. Zpráva o otcově nemoci Sychova zdrtila. „Zasáhlo mě, že čas, který s ním mám, už je tak omezený,“ řekl magazínu Vice. Sychovovy děti byly ještě velmi malé a jejich otce bolelo...