Ukrajina prodává NFT. Financuje armádu
Technologie
Foto: Shuttestock

Ukrajina prodává NFT. Financuje armádu

Na rozdíl od samotné ruské invaze na Ukrajinu, která jako by nezapadala do roku 2022, Ukrajinci našli způsob financování své armády, se kterým jdou opravdu s dobou.

20.04.22

Blockchainová bitva

Mychajlo Fedorov, ukrajinský ministr digitální transformace, v pátek na Twitteru oznámil, že země začne prodávat digitální tokeny vytvořené na základě časové osy ruské invaze. Výtěžek z prodeje by byl podle webových stránek NFT použit na podporu "armády a civilistů Ukrajiny".

"Zatímco Rusko používá tanky ke zničení Ukrajiny, my se spoléháme na revoluční technologii blockchainu," napsal Fedorov na Twitteru. Dodal, že projekt pomůže "uchovat památku války" a "oslavit ukrajinskou identitu a svobodu".

Muzeum války

NFT nazvané "Metahistorie: Muzeum války" je sbírkou tweetů, zpráv a ilustrací založených na probíhající válce. Kolekce využívá blockchainovou platformu Fair.xyz, která usnadňuje její prodej.

V současné době je na webu k prodeji 54 NFT, jako je například "Ukrajinský konflikt: Rusko oznámilo zvláštní vojenskou operaci v Donbasu" s obrázkem tweetu z BBC.

Ačkoli se to může zdát jako podivný pokus o získání finančních prostředků, Ukrajina tvrdí, že prostřednictvím darů v kryptoměnách dosud vybrala více než 54 milionů dolarů, aby pomohla financovat válečné a humanitární úsilí v bojující zemi. Takže rozhodně se dá říct, že naskočení do vlaku s kryptoměnami za účelem získání peněz má něco do sebe.

Stále je to však velmi chmurné znamení doby – doby, v níž se prázdné trendy, jako jsou NFT, využívají k tomu, aby pomohly získat peníze pro země, které se snaží bránit před válečnou invazí.

 

ZDROJ

Související

Muzea prodávají NFT slavných obrazů od Rafaela a Da Vinciho

Podle Timesu londýnský obchod s uměním Unit, zaměřený na digitální technologie, právě dokončil přehlídku italských mistrovských děl reprodukovaných jako NFT, a to ve spolupráci s italskou společností Cinello, která si v roce 2021 nechala patentovat metodu NFT zahrnující reprodukce ve vysokém...


Jako jedni z prvních na světě analyzují NFT. Rekordní investice pro startup

Jejich startup NFTScoring pomáhá investorům analyzovat fenomén NFT ve světě kryptoměn, kde člověk může obchodovat s určitým digitálním dílem, kterým je například obrázek na internetu nebo hudební skladba. NFTScoring tak slouží k ověření hodnoty těchto nakupovaných digitálních děl a také pomáhá s...


Podle Muska hrozí Tesle a SpaceX značná inflační rizika

Elon Musk se, jak je u něj obvyklé, svěřil se svými obavami sledujícím na Twitteru. Ve svém tweetu a následujícím vlákně , týkajícím se budoucnosti jeho firem (Tesla vyrábí elektroauta a SpaceX se zabývá lety do vesmíru), se také zeptal na výhled míry inflace a prohlásil, že jeho společnosti...