Nový ekologický Land Rover má podpořit cestovní ruch na Antarktidě
Technologie
Foto: Oliver Ball, Behance

Nový ekologický Land Rover má podpořit cestovní ruch na Antarktidě

Ekologicky šetrné landrovery jsou v posledních letech v módě. Ostatně vzhledem k vývoji klimatických změn je to pochopitelné.

25.01.22

V září 2020 představila značka svůj nový vůz nazvaný Electric Defender, které kombinuje prvky Land Roveru s baterií a elektromotorem vozidla Tesla z roku 2020.

V červnu 2021 pak společnost Jaguar Land Rover oznámila, že vyvíjí luxusní SUV poháněné vodíkovými palivovými články na bázi modelu Land Rover Defender. Bohužel neuvedla, kdy bychom takový elektromobil s palivovými články (FCEV) mohli vidět i na našich silnicích.

Nyní konstruktér Oliver Ball vymyslel nový Land Rover, který je nejen ekologický, ale také ideální do drsného prostředí Antarktidy. Vozidlo se jmenuje LR ARC a jednou z jeho funkcí je podpora cestovního ruchu na Antarktidě. O tom, jak konkrétně má cizince tento vůz na zamrzlý kontinent lákat, však tvůrce mlčí.

Proč právě Antarktida? Ball vysvětluje, že tento kontinent je nejlepším místem pro útěk před civilizací, protože je nejčistší na planetě a nejobtížněji dosažitelný. Dosud nemá žádnou známou infrastrukturu.



Designér dále uvádí, že vozidlo využívá moderní udržitelné technologie. Nevysvětluje však, o jaké se konkrétně jedná a jakým způsobem jsou použity. Dále uvádí, že Land Rover bude doprovázet skupiny výzkumníků na ekologických misích, ale opět neupřesňuje, o jaké mise se bude jednat, ani čím se tyto skupiny lidí zabývají.

Kolem LR ARC je jednoduše mnoho tajemství, ale to mu neubírá na působivosti. Snímky ilustrují vozidlo, které pohodlně pojme čtyři postele i sofa, oplývá futuristickým designem, a dokonce se může pochlubit i dalekohledem, který možná poslouží k průzkumu antarktické oblohy plné hvězd. Vypadá to, že Ball počítal s tím, že každá cesta na Antarktidu bude vyžadovat delší pobyt, protože kontinent je příliš vzdálený na to, aby se z něj dalo jednoduše vrátit za den či dva.

 

ZDROJ

Související

Enzymy mořských živočichů by mohly nahradit žárovky

Už před více než čtyřiceti lety vědci zjistili, že organismy žijící na dně oceánu jsou schopny produkovat světlo díky enzymu zvanému luciferáza. Až dosud však nebylo jasné, jak tento mechanismus funguje. S odpovědí nyní přišli vědci z Loschmidtových laboratoří, RECETOXu a Přírodovědecké fakulty...


Nedopalky by životnímu prostředí mohly i pomáhat, místo aby jen škodily

Cigaretové nedopalky lze najít téměř všude – na chodnících, v parcích, dokonce i v moři. Nejen že na ně není zrovna hezký pohled, ale také se obtížně uklízejí. Tým vědců z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ale nyní našel způsob, jak tento nenáviděný druh odpadu vykoupit. „Zjistili jsme, že...


Bill Gates podporuje australský start-up zaměřený na říhání krav

Spoluzakladatel společnosti Microsoft otevřeně hovořil o dopadu výroby masa na životní prostředí. Metan je totiž po oxidu uhličitém druhým nejčastějším skleníkovým plynem. Dobytek, jako jsou krávy a kozy a jeleni, produkují metan, když jejich žaludky rozkládají trávu při trávení. Při tomto...