Nový ekologický Land Rover má podpořit cestovní ruch na Antarktidě
Technologie
Foto: Oliver Ball, Behance

Nový ekologický Land Rover má podpořit cestovní ruch na Antarktidě

Ekologicky šetrné landrovery jsou v posledních letech v módě. Ostatně vzhledem k vývoji klimatických změn je to pochopitelné.

25.01.22

V září 2020 představila značka svůj nový vůz nazvaný Electric Defender, které kombinuje prvky Land Roveru s baterií a elektromotorem vozidla Tesla z roku 2020.

V červnu 2021 pak společnost Jaguar Land Rover oznámila, že vyvíjí luxusní SUV poháněné vodíkovými palivovými články na bázi modelu Land Rover Defender. Bohužel neuvedla, kdy bychom takový elektromobil s palivovými články (FCEV) mohli vidět i na našich silnicích.

Nyní konstruktér Oliver Ball vymyslel nový Land Rover, který je nejen ekologický, ale také ideální do drsného prostředí Antarktidy. Vozidlo se jmenuje LR ARC a jednou z jeho funkcí je podpora cestovního ruchu na Antarktidě. O tom, jak konkrétně má cizince tento vůz na zamrzlý kontinent lákat, však tvůrce mlčí.

Proč právě Antarktida? Ball vysvětluje, že tento kontinent je nejlepším místem pro útěk před civilizací, protože je nejčistší na planetě a nejobtížněji dosažitelný. Dosud nemá žádnou známou infrastrukturu.Designér dále uvádí, že vozidlo využívá moderní udržitelné technologie. Nevysvětluje však, o jaké se konkrétně jedná a jakým způsobem jsou použity. Dále uvádí, že Land Rover bude doprovázet skupiny výzkumníků na ekologických misích, ale opět neupřesňuje, o jaké mise se bude jednat, ani čím se tyto skupiny lidí zabývají.

Kolem LR ARC je jednoduše mnoho tajemství, ale to mu neubírá na působivosti. Snímky ilustrují vozidlo, které pohodlně pojme čtyři postele i sofa, oplývá futuristickým designem, a dokonce se může pochlubit i dalekohledem, který možná poslouží k průzkumu antarktické oblohy plné hvězd. Vypadá to, že Ball počítal s tím, že každá cesta na Antarktidu bude vyžadovat delší pobyt, protože kontinent je příliš vzdálený na to, aby se z něj dalo jednoduše vrátit za den či dva.

 

ZDROJ

Související

Lazzarini představuje jachtu budoucnosti, která umí létat

Mladý italský designér Pierpaolo Lazzarini se už dříve proslavil jinými extravagantními návrhy, například překrásnou jachtou Avanguardia, jejíž tvar je inspirován labutí či dutou superjachtu "the Shape". Zatím nejnovějším přírůstkem v řadě Lazzariniho neobvyklých, luxusních návrhů je právě Air...


Další velká věc? Walmart masivně investuje do vertikálních zahrad

Vertikální vnitřní farmy najdeme ve státech, jako jsou Singapur, Japonsko, Velká Británie, USA, ale i u nás v České republice. Na těchto farmách jsou plodiny umístěny v malých nádobách a zásobeny potřebnými živinami pomocí speciálních zavlažovacích a LED-světelných systémů. Navzdory rychlému...


Napadené stromy volají o pomoc - svou vůní

Například v listech napadených housenkami produkují hořké látky, které hmyzu nechutnají. Zároveň uvolňují další chemické látky, aby varovaly i ostatní části rostliny. Tímto způsobem zároveň lákají i další zvířata - ptáky a dravý hmyz, kteří se také naučili rozumět chemickému jazyku stromů a...