Nový výzkum zveřejněný v časopise Joule vysvětluje, jak tým postavil solární věž, která celý proces zvládne. Věž využívá sluneční energii k výrobě syntetických alternativních paliv. Kerosin, který solární věž vyrábí, je údajně připraven k běžnému použití v letectví, včetně skladování a létání, což je vzhledem k nebývale vysoké uhlíkové stopě letecké dopravy mimořádně zajímavá představa.
"S naší solární technologií jsme ukázali, že můžeme vyrábět syntetický kerosin z vody a CO2 namísto jeho získávání z fosilních paliv," uvedl Aldo Steinfeld, spoluautor studie, v tiskovém prohlášení. "Množství CO2, které se uvolní při spalování kerosinu v proudovém motoru, se rovná množství, které se spotřebuje při jeho výrobě v solárním zařízení. To činí palivo uhlíkově neutrálním, zejména pokud budeme jako složku používat CO2 zachycený přímo ze vzduchu, doufejme, že v nepříliš vzdálené budoucnosti."
Hledání lepších metod výroby energie ve všech oblastech nebylo skutečně nikdy tak důležité.
Země po celém světě se snaží uspokojit poptávku po energii, protože usilují o energetickou nezávislost na Rusku. V USA některé energetické sítě přímo selhávají a jiné státy, jako Kalifornie, usilovně pracují na zajištění obnovitelné energie, která nezhoršuje klimatické změny.
Tryskové palivo je se změnou klimatu spojeno stejně úzce jako energetické sítě. Doufejme, že odborníci na energetiku budou pokračovat, dokud nedojdou k řešení.