Jak zdarma upgradovat hry pro PS4 na verze pro PS5
Technologie
Foto: Shutterstock

Jak zdarma upgradovat hry pro PS4 na verze pro PS5

Resident Evil 2, 3 a Resident Evil 7 dostanou koncem tohoto roku upgrady nové generace. Většinu her pro PlayStation 4 můžete hrát na PlayStation 5 díky vynikající funkci zpětné kompatibility.

04.04.22

Někteří vydavatelé však jdou s konzolí nové generace ještě o krok dále, protože umožňují zdarma upgradovat hry pro PS4 na verze pro PS5. To umožní hrát s dynamickým rozlišením 4K při 60 snímcích za sekundu a přináší kratší doby načítání, což znamená plynulejší herní zážitek s minimálním čekáním. Nejnovější slavnou hrou, která dostala upgrade, je Cyberpunk 2077. Po vydání v roce 2020 vyvolala značné kontroverze kvůli velkým problémům s výkonem. Vývojář CD Projekt Red vydal 15. února Patch 1.5, který přidal spoustu nových funkcí a přinesl hru i na PS5 a Xbox Series X|S. Uložení se bohužel nepřenese z PS4 na PS5, takže je s hraním třeba začít znovu, u Xboxu to naštěstí neplatí. 

Remake Resident Evil 2, remake Resident Evil 3 a Resident Evil 7 vyjdou na PS5 a Xbox Series X|S koncem tohoto roku. Všechny tři přidají ray tracing, vysokou snímkovou frekvenci a 3D zvuk, spolu s haptickou zpětnou vazbou a podporou adaptivního spouštění pro DualSense. PS5 je v prodeji od svého uvedení na trh v roce 2020. Pouze digitální model stojí 400 dolarů a model s diskovou jednotkou 500 dolarů.

Upgrady hry neproběhnou automaticky nebo prostřednictvím typické aktualizace hry, takže bude snadné pokračovat v hraní verze hry pro PS4 na novém systému PS5. Na stránce hry v síti PlayStation Network je třeba zvolit upgrade na verzi PS5. Tím se stáhnou další data potřebná pro funkce nové generace. Můžete také upgradovat na verze PS5, pokud máte fyzicky hru pro PS4 a koupili jste si PS5 s diskovou jednotkou. K přehrání verze PS5 je vždy třeba použít disk PS4, upgrade nepřinese bezplatnou digitální kopii hry. Stáhnete si aktualizaci PS5 z PSN, ale nebudete potřebovat disk specifický pro PS5, PS4 se stane autentizátorem. 

Pokud jste se rozhodli pro pouze digitální PS5 a máte disk, máte smůlu - existuje několik dalších omezení. Některé PS5 verze současných PS4 her ještě nevyšly. Verze nové generace budou mít větší soubory, takže zaberou více vzácné paměti na SSD. Skončíte s novým seznamem trofejí (seznam každé verze je samostatný). Uložení některých her se nepřenesou a některé vyžadují, abyste své uložení nahráli ručně z verze pro PS4, než k němu budete mít přístup na PS5. Některé upgrady her jsou pak dostupné pouze v balíčcích napříč generacemi nebo speciálních edicích. 

Společnost Sony původně uvedla, že nadcházející exkluzivní Horizon Forbidden West vám nedovolí upgradovat z PS4 na PS5 verzi zdarma, pokud si nekoupíte dražší Digital Deluxe, Collector's nebo Regalla Edition. Později se podmínky změnily s tím, že každý, kdo si koupil verzi PS4, bude mít nárok na bezplatný upgrade PS5. Šéf PlayStationu Jim Ryan však také potvrdil, že upgrade budoucích her bude něco stát. 

„Do budoucna budou exkluzivní cross-gen tituly pro PlayStation (nově vydané na PS4 a PS5) – digitální i fyzické – nabízet možnost digitálního upgradu z PS4 na PS5 za 10 dolarů,“ Jim Ryan napsal na blogu. „To bude platit pro příští God of War a Gran Turismo 7 a jakýkoli jiný exkluzivní cross-gen PS4 a PS5 titul vydaný společností Sony Interactive Entertainment.“

 

 

ZDROJ

Související

TikTok plánuje velký posun ke gamingu, provádí testy ve Vietnamu

Uvedení her na platformu TikToku by mělo zvýšit příjmy z reklamy a také množství času, který uživatelé s aplikací tráví. TikTok má už nyní asi 1 miliardu aktivních uživatelů měsíčně. Vietnam, kde probíhají testy TikToku zaměřené na gaming, se může pochlubit technicky zdatnou populací a jeho 70 %...


Programování pro každého? Codex převede jazykové příkazy do zdrojového kódu  

Díky tomu může kdokoli vytvořit hru, webovou aplikaci nebo rozšíření, aniž by ovládal jakýkoli programovací jazyk. Codex doteď fungoval pouze na základě zadávání příkazů v kódu. To mu sice umožňovalo vykonávat řadu užitečných programovacích úkonů, ale nebylo to nic, s čím by člověk, který není...


Zoom nabízí teambuildingové hry

Zoom sází na budoucnost hybridní práce (kombinace kanceláře a homeoffice) a doufá, že se udrží na metě 300 milionů účastníků denně. Odborníci tvrdí, že má také zájem konkurovat soupeřům, jako jsou Microsoft Teams. Zoom má obchod s 1500 aplikacemi, ale je třeba je stáhnout a přidat do schůzky. Hned...