Apple je první americkou firmou s hodnotou 2 biliony dolarů
Technologie
Foto: Shutterstock

Apple je první americkou firmou s hodnotou 2 biliony dolarů

Tržní hodnota společnosti Apple neustále a roste a nyní, téměř šest měsíců po rozjezdu epidemie koronaviru, činí 2 biliony dolarů. Číslo o dvanácti nulách vypadá impozantně, hodnotu 2 000 000 000 000 dolarů tvoří třeba populární iPhony.

22.05.21

Apple je první veřejně obchodovanou americkou společností, která dosáhla tak vysoké hodnoty. Za technologickým gigantem s nakousnutým jablkem ve znaku jsou další velcí hráči a v některých případech i konkurenti Applu - Microsoft a Amazon. Za povšimnutí stojí, že všechny technologické společnosti dosáhly, nebo se alespoň přiblížily, rekordním hodnotám právě v době, kdy je trendem práce a vzdělávání na dálku.

Microsoft je v současné době oceněn na přibližně 1,63 bilionu dolarů, Amazon má podle dat z YCharts nyní hodnotu 1,65 bilionu dolarů. To, že Apple překročí magickou hranici dvou bilionů dolarů, předpověděli analytici teprve minulý měsíc, tak strmý byl růst hodnot nejcennější americké firmy.

Růst oblasti technologií je přímo propojen s probíhající epidemií koronaviru. Většina druhého bilionu hodnoty společnosti Apple naskočila za posledních 21 týdnů, jelikož pokračující šíření koronaviru změnilo směr celé ekonomiky a nákupního chování. Podrobněji o vývoji ceny společnosti Apple informoval deník New York Time, který poukázal na fakt, že první bilion byl pokořen v roce 2018. Po několika poklesech hodnoty firmy přišel strmý vzestup během posledních šesti měsíců.

Ohodnocení společnosti Apple ve výši dvou bilionů dolarů přichází po dvou letech změn u produktů jako je iPhone, notebooky, chytré hodinky a další zařízení. V tomto časovém období však Apple nepřinesl žádné inovativní produkty, tedy kromě nových služeb, jako je jeho streamingová platforma Apple TV+, která byla uvedena na trh v listopadu roku 2019.

Spokojení jsou nejen akcionáři, ale i vedení firmy. Ředitel Applu Tim Cook se podle nedávných zpráv stal miliardářem, což ostatně také souvisí s růstem hodnoty firmy a tím pádem i jeho podílu.

 

Zdroj: https://mashable.com/article/apple-reaches-2-trillion-valuation/?europe=true

Související


Zaměstnanci Applu chtějí založit první odbory v obchodě v New Yorku

Skupina zaměstnanců technologického giganta známá jako Fruit Stand Workers United musí získat podporu ve formě podpisu od 30 % kolegů v obchodě, aby se do odborových voleb vůbec kvalifikovala. Tento pozoruhodný krok následuje podobné úspěšné snahy zaměstnanců Starbucksu a Amazonu . Zaměstnanci...


Apple AirTag je zneužíván pro špehování lidí

Dvaatřicetiletá Norsworthyová otevřela na svém iPhonu aplikaci Najít. „Ukázala se celá má trasa. Bylo tam napsáno 'majitel naposledy viděl vaši polohu v 15:02', což bylo právě v tu chvíli,“ popsala žena, která okamžitě zavolala na policii s tím, že neví, co má dělat. Původním účelem lokátoru...