Amazon chystá masové propouštění, prodejům se nedaří
Technologie
Foto: Shutterstock

Amazon chystá masové propouštění, prodejům se nedaří

Amazon se podle zpráv z USA připravuje zrušit tisíce kancelářských míst kvůli zpomalujícím prodejům a obavám z hospodářského poklesu.

22.11.22

Snížení počtu pracovních míst by se mohlo dotknout zhruba 3 % kancelářských zaměstnanců giganta elektronického obchodování. Podle americkým médií citujících anonymní zdroje půjde asi o 10 000 lidí.

Očekává se, že škrty se dotknou divizí, jako jsou osobní zařízení a elektronický obchod. Společnost Amazon již provedla zmrazení náboru nováčků a zastavila některá rozšiřování svých skladů, přičemž varovala, že během pandemie nabrala příliš mnoho zaměstnanců. Podnikla také kroky k uzavření některých částí svého podnikání a zrušila projekty, jako je osobní doručovací robot. Nedávno společnost uvedla, že snížení nákladů bude zaměřeno na její každoroční hodnocení obchodních operací.

„V rámci letošní revize samozřejmě bereme v úvahu současné makroprostředí a zvažujeme možnosti optimalizace nákladů,“ uvedla společnost v prohlášení. Přesný počet pracovních míst, která budou zrušena, zůstává podle zpráv médií neměnný. Amazon se potýká se zpomalením online prodeje poté, co během pandemie došlo naopak k rozmachu jeho podnikání.

Přestože celkové příjmy vzrostly v posledním čtvrtletí o 15 %, společnost zůstala ohledně výhledu opatrná, protože zpomalení se rozšiřuje do dalších oblastí, včetně své cloudové služby Amazon Web Services, která dlouhodobě zajišťuje její zisky. Zakladatel Jeff Bezos, který odstoupil z funkce generálního ředitele, ale zůstává předsedou představenstva, na sociálních sítích uvedl, že nastal čas „utáhnout kohouty“.

Amazon se připojuje k řadě dalších technologických společností, které oznámily snižování počtu pracovních míst a varovaly před poklesem ekonomiky. Seznam zahrnuje Metu, mateřskou společnost Facebooku, Instagramu a WhatsAppu, která také nedávno uvedla, že zruší 11 000 pracovních míst. V tomto případě jde o největší snížení v její historii, propuštěno bude zhruba 13 % pracovní síly.

Podle zprávy společnosti Challenger, Gray & Christmas, která tato oznámení sleduje, zrušily technologické společnosti se sídlem v USA v letošním roce zatím více než 28 000 pracovních míst, což je více než dvojnásobek co loni.

 

ZDROJ

Související


Microsoft zruší 10 000 pracovních míst

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella uvedl, že zatímco výdaje zákazníků během covidu vzrostly, tak nyní jsou firmy v utrácení opatrnější. Dodal ale, že firma bude pokračovat v najímání lidí v klíčových oblastech. Ve zprávě pro zaměstnance Nadella napsal, že mnoho částí světa je v recesi nebo...


Amazon představí online nakupování podobné TikToku

Amazon doufá, že svou novinkou přiláká nové zákazníky prostřednictvím proudu fotografií a videí od jejich oblíbených influencerů. Tento krok přichází ve chvíli, když se celosvětově nákupní aktivita zákazníků zpomaluje v reakci na nejistou ekonomiku a vysokou inflaci, kterou svět nezaznamenal už...