Amazon chystá masové propouštění, prodejům se nedaří
Technologie
Foto: Shutterstock

Amazon chystá masové propouštění, prodejům se nedaří

Amazon se podle zpráv z USA připravuje zrušit tisíce kancelářských míst kvůli zpomalujícím prodejům a obavám z hospodářského poklesu.

22.11.22

Snížení počtu pracovních míst by se mohlo dotknout zhruba 3 % kancelářských zaměstnanců giganta elektronického obchodování. Podle americkým médií citujících anonymní zdroje půjde asi o 10 000 lidí.

Očekává se, že škrty se dotknou divizí, jako jsou osobní zařízení a elektronický obchod. Společnost Amazon již provedla zmrazení náboru nováčků a zastavila některá rozšiřování svých skladů, přičemž varovala, že během pandemie nabrala příliš mnoho zaměstnanců. Podnikla také kroky k uzavření některých částí svého podnikání a zrušila projekty, jako je osobní doručovací robot. Nedávno společnost uvedla, že snížení nákladů bude zaměřeno na její každoroční hodnocení obchodních operací.

„V rámci letošní revize samozřejmě bereme v úvahu současné makroprostředí a zvažujeme možnosti optimalizace nákladů,“ uvedla společnost v prohlášení. Přesný počet pracovních míst, která budou zrušena, zůstává podle zpráv médií neměnný. Amazon se potýká se zpomalením online prodeje poté, co během pandemie došlo naopak k rozmachu jeho podnikání.

Přestože celkové příjmy vzrostly v posledním čtvrtletí o 15 %, společnost zůstala ohledně výhledu opatrná, protože zpomalení se rozšiřuje do dalších oblastí, včetně své cloudové služby Amazon Web Services, která dlouhodobě zajišťuje její zisky. Zakladatel Jeff Bezos, který odstoupil z funkce generálního ředitele, ale zůstává předsedou představenstva, na sociálních sítích uvedl, že nastal čas „utáhnout kohouty“.

Amazon se připojuje k řadě dalších technologických společností, které oznámily snižování počtu pracovních míst a varovaly před poklesem ekonomiky. Seznam zahrnuje Metu, mateřskou společnost Facebooku, Instagramu a WhatsAppu, která také nedávno uvedla, že zruší 11 000 pracovních míst. V tomto případě jde o největší snížení v její historii, propuštěno bude zhruba 13 % pracovní síly.

Podle zprávy společnosti Challenger, Gray & Christmas, která tato oznámení sleduje, zrušily technologické společnosti se sídlem v USA v letošním roce zatím více než 28 000 pracovních míst, což je více než dvojnásobek co loni.

 

ZDROJ

Související

Stále více technologických firem nabízí svým zaměstnankyním pomoc při potratech

A protože tento společenský moment často vybízí firmy k tomu, aby se pouštěly do těchto typů politických otázek, stále více velkých zaměstnavatelů zaujímá stanovisko nebo se k šokujícímu rozhodnutí vyjadřuje. Které technologické společnosti podporují právo zaměstnanců na volbu? Stále více...


Amazon bojuje proti falešným recenzím

Společnosti fungují jako neoficiální makléři mezi prodejci Amazonu a jednotlivci, kteří píší recenze, uvádí technologický gigant. Recenzenti dostávají produkty zdarma a malý poplatek za každou recenzi, firma pak účtuje prodejci poplatek za zvýšení hodnocení na Amazonu. Prodejci si často...


Daimler se spojil se startupem pro dodávkové drony

Tradiční automobilka Mercedes-Benz se rozhodla investovat půl miliardy dolarů do rozvoje kombinovaného systému dodávkových aut a dronů prostřednictvím partnerství se startupem Matternet. Je to zajímavý vstup Daimleru na konkurenční pole, na kterém najdeme tradiční zasílatele, dronové zásilkové...