Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.6dhub.cz/www/templates/6dhub/html/com_k2/default/item.php on line 37
Realitní společnost operuje výhradně ve virtuální realitě
Technologie

Realitní společnost operuje výhradně ve virtuální realitě

10.05.21

Martin Kysilka, 26. ČERVENCE 2018

Co to je: V době finanční krize vznikla realitní kancelář eXp Realty. Během deseti let se vyšvihla mezi nejlepší společnosti v oboru. Od října pedešlého roku akcie společnosti vzrostly o téměř 300 procent, počet jejích realitních makléřů se zdvojnásobil – z původních 6500 na současných 12000 – a i díky tomu nyní eXp Realty působí na 300 trzích napříč USA a Kanadou. Takováto expanze je pro makléřskou firmu bez franšízového systému zcela nevídaná.

V květnu letošního roku eXp Realty přešlo z takzvavých „penny stock“ akcií (akcie s nízkou cenou) na Nasdaq (největší ryze elektronický burzovní trh v USA s více jak 3900 kótovanými společnostmi z 39 zemí celého světa). Tento tah značně dodal eXp Realty na legitimitě a v ještě v onen den tržní kapitalizace společnosti vzrostla na jednu miliardu dolarů.

Hlavním důvodem enormního zájmu investorů je však schopnost firmy efektivně implenentovat moderní digitální technologie. Až na jeden téměř prázdný byt, který slouží pouze jako centrála s adresou společnosti, eXp Realty nevlastní žádné fyzické prostory. Veškeré schůzky a školení se odehrávájí výhradně ve virtuálním světě. Podle Scotta Petronise, technologického ředitele eXp Realty je virtuální kampus jedním z hlavních důvodů bleskového růstu společnosti. „Kdybychom měli klasické kamenné kanceláře, takového růstu bychom nikdy nedosáhli“.

Glenn Sanford, zakladatel společnosti původně hledal jednoduchý virtuální model. Kalifornská společnost VirBELA však vytvořila celý kampus ve virtuální realitě a umožnila tak eXp Realty takřka neomezený růst. 

Podle Aarona Franka ze SingularityHubu, který měl tu možnost virtuální kampus navštívit, vše probíha stejně jako v tradiční firemní budově. Ten se do VR kampusu připojil ze svého domova. Stejně jako v reálném světě zažíval nepříjemné sociální situace, když se potuloval po cizí budově a čekal, než se ho někdo přijde ujmout. Poté, co ho přišel přivítat Scotta Petronis, tak se společně přesunuli do Scottovy kanceláře (prostřednictvím kurzoru na VR ovladači), kde usedli ke konferenčnímu stolku. „Celé setkání bylo velmi reálné. Jako kdybych místnost opravdu sdílel s dotyčným člověkem,“ popisuje Aaron.

„Naši lidé mohou spolupracovat, jako kdyby byli reálně spolu. Mohou využívat tabule, mobily, tiskárny a místnosti pro setkání s klienty.“ Velkou výhodou – a velmi důležitým faktorem při rozšiřování společnosti – je téměř neomezená možnost výběru zaměstnanců. Jediné, co uchazeč o práci potřebuje, je internet. Připojení do kampusu nemusí být vždy nutně s VR headsetem, stačí klasický monitor.

Dopad: eXp Realty nejenže dematerializuje a demonetizuje firemní budovy, její virtuální řešení přináší i demokratizaci – tím, že je platforma snadno přístupná. Kdokoliv na internetu, se může participovat. Jak říká Scott Petronis: „S fyzickými prostory by takto dynamický růst společnosti nebyl možný“. Virtuální systém společnosti umožňuje mimořádnou flexibilitu. Můžete najímat lidi ze všech koutů světa, redesignovat kanceláře každý týden či uspořádat firemní večírek na pláži. Podle Arona je navíc virtuální tážitek velmi reálný. 

Uvítali byste podobné řešení i ve vašem zaměstnání? Nemuseli byste každý den cestovat a ušetřili byste tak čas i peníze.

Originální článek

Související

Jak nás v budoucnu ovlivní virtuální a augmentovaná realita? Ptali jsme se Leoše Kubíčka

6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #34 - Leoš Kubiček Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . Co je to virtuální realita, co je to augmentovaná realita, a jaké jsou v těchto odvětvích dnes trendy? Virtuální realita je většinou počítačem tvořené prostředí,...


Technologie budoucnosti přenáší do historie. Virtuální realita ukazuje hrůzy holocaustu

Režisérka a spoluautorka Miriam Cohenová, která pochází z Izraele, se ve svých sedmnácti letech nemohla z náboženských důvodů zúčastnit školního výletu do Polska. Její přátelé se vrátili se silným zážitkem. Měla tak pocit, že jí něco uniklo. Slíbila si proto, že se jednou na cestu vydá. Spolu se...


Chcete zabránit nevěře partnera? Pořiďte mu virtuální realitu

Výzkum izraelské Reichmanovy univerzity publikovaný v časopise Current Research in Ecological and Social Psychology, se opírá o jednoduchou otázku: Pomůže flirtování se svůdným virtuálním agentem, v tomto případě VR barmanem, nebo bude naopak bránit monogamním vztahům v reálném životě. Sociologové...