WhatsApp zaznamenal nový rekord: Na Nový rok bylo posláno 75 miliard zpráv
Leadership

WhatsApp zaznamenal nový rekord: Na Nový rok bylo posláno 75 miliard zpráv

10.05.21

Martin Kysilka, 9. LEDNA 2018

Co to je: Jedna z největších platforem pro zasílání zpráv a multimediálních souborů WhatsApp dosáhl nového milníku, když na Nový rok zaznamenal 75 miliard poslaných zpráv.

Rekord představuje nejvíce zpráv, které byly kdy poslány během jednoho dne. Byl tak pokořen rekord z roku 2016, kdy bylo taktéž na WhatsAppu posláno 63 miliard zpráv.

Facebookem vlastněný WhatsApp prozradil, že součástí těchto 75 miliard zpráv bylo i 13 miliard obrázků a 5 miliard videí. Na rekordu se podílely i vedlejší funkce WhatsAppu jako je Status a WhatsApp stories – obrázky či videa, které po 24 hodinách zmizí. Status funguje již od ledna roku 2017 a v současné době má 300 milionů aktivních uživatelů. WhatsApp se nyní může chlubit 1 300 000 000 aktivními uživately.

Rekord padl i navzdory tomu, že v mnoha zemích byly zaznamenány výpadky, zejména v západní Evropě. Pozoruhodné také je, že rekord byl překonán i přes fakt, že WhatApp 31. prosince ukončil podporu operačních systémů Blackberry a Windows Phone.

Dopad: Navzdory mnohým výpadkům a ukončení podpory hned dvou mobilních operačních systémů se WhatsAppu porařilo zlomit rekord z předešlého roku. Tato obrovská čísla jsou důkazem dramatického růstu mobilního světa a internetové globalizace.

Originální článek

Související

Nové tlačítko WhatsAppu umožní připojit se k hovoru přímo ze skupiny

Aplikace WhatsApp, patřící do rodiny Facebooku, je pro miliony uživatelů ze všech věkových skupin základním online komunikačním prostředkem. Skupinové hovory WhatsAppu byly hlavně během pandemie koronaviru velmi využívané pro spojení s přáteli a rodinou. Firma i kvůli pandemii a zvýšeným potřebám...


Česko a vzdělání pro digitální věk

Wayne Gretzky kdysi namaloval hranici kvality mezi hokejisty: dobrý hráč je tam, kde je puk; skvělý je tam, kde puk bude. V české ekonomice od Aše po Opavu narazíte na řadu skvělých hráčů. Příběh několika z nich - namátkou třeba z oboru nemocničních lůžek, kyberpezpečnosti, klasické hudby, sportu...


Elon Musk: Automatizace donutí vlády, aby zavedly univerzální základní příjem

Elon Musk minulý týden na World Government Summit v Dubaji sdílel svoji vizi jak autonomní technologie ovlivní pracovní trh. Očekává, že inteligentní, automatizovaná dopravní řešení v opravdu masivním měřítku budeme mít již během dvou dekád: "Dvacet let je krátká doba, během které bude 12-15 %...