Supernova staví most mezi designem a vývojem
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Supernova staví most mezi designem a vývojem

Přesun designu z návrhového nástroje do kódové základny může být časově náročný proces. Supernova je startup v rané fázi vývoje, který chce tuto práci usnadnit tím, že bude fungovat jako most mezi týmem designérů a vývojářů a zjednoduší tak automatickou změnu designových prvků. Společnost nyní získala 4,8 milionu dolarů v počátečním kole financování. Informuje o tom server TechCrunch. 

18.11.22

„Nápad na Supernovu vychází z rozporu mezi designéry a vývojáři. Myslím, že mezi nimi existuje jakýsi komunikační blok. Také svět designérů a vývojářů je od sebe dost odtržený,“ řekl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Jiří Třečák serveru TechCrunch. 

Software funguje jako jakýsi most, který propojuje různé nástroje a úložiště designu s nástroji pro kódování a usnadňuje tak propojení všech těchto nástrojů ve velkém měřítku. Při obzvláště složitém pracovním postupu je navíc možné nad Supernovou vytvořit vlastní aplikace nebo skripty a ještě více tak rozšířit nástroje, vysvětlil Třečák. 

Snadný způsob, jak pochopit fungování systému, je podle Třečáka představit si, že máte značku, jako je Spotify, a potřebujete změnit barvu svého loga – ze známé zelené na novou. Ruční provedení takového kroku by trvalo měsíce. V nástroji Supernova ale stačí změnit barevné schéma v nástrojích pro návrh a spustit skripty. To se kaskádovitě projeví v celé kódové základně a barvy se změní automaticky. 

Společnost Supernova vznikla v roce 2018 a v zimě 2019 se stala prvním českým startupem, který byl přijat do amerického technologického startovacího akcelerátoru Y Combinator. Dnes Třečák vede firmu ze San Franciska. Inženýrský tým zůstává v České republice. 

Startup si vybudoval uživatelskou základnu čítající více než tisíc zákazníků, přičemž několik desítek je i mezi velkými firmami. Společnost má v současné době asi třicet zaměstnanců, přičemž s novým financováním plánuje tento počet navýšit. 

Třečák říká, že se při růstu společnosti velmi zaměřuje na budování různorodé zaměstnanecké základny a v současné době má personál reprezentující osm či devět různých národností. „Snažili jsme se o to poměrně důsledně a budeme se snažit o to ještě více, až půjdeme na americký trh,“ uvedl. 

Nynější financování vedla společnost Wing Venture Capital za účasti společností EQT Ventures a Kaya VC a několika významných andělských fondů z oboru.

 

ZDROJ

Související



Jak na rychlejší digitalizaci státu? Ptali jsme se bývalé ministryně informatiky Dany Bérové

Pokud si chcete přidat Czechárnu Petra Beneše na Spotify, můžete tak učinit ZDE . 6Dhub.cz · CZECHárna Petra Beneše #36 - Dana Bérová