Supernova staví most mezi designem a vývojem
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Supernova staví most mezi designem a vývojem

Přesun designu z návrhového nástroje do kódové základny může být časově náročný proces. Supernova je startup v rané fázi vývoje, který chce tuto práci usnadnit tím, že bude fungovat jako most mezi týmem designérů a vývojářů a zjednoduší tak automatickou změnu designových prvků. Společnost nyní získala 4,8 milionu dolarů v počátečním kole financování. Informuje o tom server TechCrunch. 

18.11.22

„Nápad na Supernovu vychází z rozporu mezi designéry a vývojáři. Myslím, že mezi nimi existuje jakýsi komunikační blok. Také svět designérů a vývojářů je od sebe dost odtržený,“ řekl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Jiří Třečák serveru TechCrunch. 

Software funguje jako jakýsi most, který propojuje různé nástroje a úložiště designu s nástroji pro kódování a usnadňuje tak propojení všech těchto nástrojů ve velkém měřítku. Při obzvláště složitém pracovním postupu je navíc možné nad Supernovou vytvořit vlastní aplikace nebo skripty a ještě více tak rozšířit nástroje, vysvětlil Třečák. 

Snadný způsob, jak pochopit fungování systému, je podle Třečáka představit si, že máte značku, jako je Spotify, a potřebujete změnit barvu svého loga – ze známé zelené na novou. Ruční provedení takového kroku by trvalo měsíce. V nástroji Supernova ale stačí změnit barevné schéma v nástrojích pro návrh a spustit skripty. To se kaskádovitě projeví v celé kódové základně a barvy se změní automaticky. 

Společnost Supernova vznikla v roce 2018 a v zimě 2019 se stala prvním českým startupem, který byl přijat do amerického technologického startovacího akcelerátoru Y Combinator. Dnes Třečák vede firmu ze San Franciska. Inženýrský tým zůstává v České republice. 

Startup si vybudoval uživatelskou základnu čítající více než tisíc zákazníků, přičemž několik desítek je i mezi velkými firmami. Společnost má v současné době asi třicet zaměstnanců, přičemž s novým financováním plánuje tento počet navýšit. 

Třečák říká, že se při růstu společnosti velmi zaměřuje na budování různorodé zaměstnanecké základny a v současné době má personál reprezentující osm či devět různých národností. „Snažili jsme se o to poměrně důsledně a budeme se snažit o to ještě více, až půjdeme na americký trh,“ uvedl. 

Nynější financování vedla společnost Wing Venture Capital za účasti společností EQT Ventures a Kaya VC a několika významných andělských fondů z oboru.

 

ZDROJ

Související

Voňavé šperky, designové prvky interiérů nebo filtrační zařízení: skleněná porézní plastelína

Katedra už si podala patentovou přihlášku a bílou porézní skleněnou plastelínu se chystá už za pár dní představit světu na mezinárodním sklářském veletrhu Glasstec v Düsseldorfu. „Sklokeramická porézní pěna má na rozdíl od podobného materiálu, kterým je pěnosklo, otevřené póry. Je tedy nasákavá,...


Pražský startup získal 16,3 milionu eur. Chce usnadnit přechod na obnovitelné zdroje

Pro spotřebitele může být při přechodu na obnovitelný zdroj náročné zvolit správný výrobek, který bude jejich domácnosti nejlépe vyhovovat, a poté se spojit s profesionálním technikem, který má kapacitu na instalaci a uvedení do provozu. Woltair proto nabízí digitální transparentní poradenský...


CzechInvest pomůže startupům Technologickou inkubací

Czechinvest plánuje v příštích pěti letech podpořit až 250 inovativních startupů částkou 850 milionů korun. Mezi žadateli je 92 procent firem mladších tří let. Více než třetina žádostí spadá do oblasti umělé inteligence, těsně následované kreativním průmyslem. Nejvíce jich pochází z Prahy a...