Apple je první americkou firmou s hodnotou 2 biliony dolarů
Leadership

Apple je první americkou firmou s hodnotou 2 biliony dolarů

10.05.21

Jan Hadl, 08. 09. 20

Tržní hodnota společnosti Apple neustále a roste a nyní, téměř šest měsíců po rozjezdu epidemie koronaviru, činí 2 biliony dolarů. Číslo o dvanácti nulách vypadá impozantně, hodnotu 2 000 000 000 000 dolarů tvoří třeba populární iPhony.

Apple je první veřejně obchodovanou americkou společností, která dosáhla tak vysoké hodnoty. Za technologickým gigantem s nakousnutým jablkem ve znaku jsou další velcí hráči a v některých případech i konkurenti Applu - Microsoft a Amazon. Za povšimnutí stojí, že všechny technologické společnosti dosáhly, nebo se alespoň přiblížily, rekordním hodnotám právě v době, kdy je trendem práce a vzdělávání na dálku.

Microsoft je v současné době oceněn na přibližně 1,63 bilionu dolarů, Amazon má podle dat z YCharts  nyní hodnotu 1,65 bilionu dolarů. To, že Apple překročí magickou hranici dvou bilionů dolarů, předpověděli analytici teprve minulý měsíc, tak strmý byl růst hodnot nejcennější americké firmy.

Růst oblasti technologií je přímo propojen s probíhající epidemií koronaviru. Většina druhého bilionu hodnoty společnosti Apple naskočila za posledních 21 týdnů, jelikož pokračující šíření koronaviru změnilo směr celé ekonomiky a nákupního chování. Podrobněji o vývoji ceny společnosti Apple informoval deník New York Time, který poukázal na fakt, že první bilion byl pokořen v roce 2018. Po několika poklesech hodnoty firmy přišel strmý vzestup během posledních šesti měsíců.

 

Ohodnocení společnosti Apple ve výši dvou bilionů dolarů přichází po dvou letech změn u produktů jako je iPhone, notebooky, chytré hodinky a další zařízení. V tomto časovém období však Apple nepřinesl žádné inovativní produkty, tedy kromě nových služeb, jako je jeho streamingová platforma Apple TV+, která byla uvedena na trh v listopadu roku 2019.

 

Spokojení jsou nejen akcionáři, ale i vedení firmy. Ředitel Applu Tim Cook se podle nedávných zpráv stal miliardářem, což ostatně také souvisí s růstem hodnoty firmy a tím pádem i jeho podílu.

Tento článek je chráněn pomocí blockchainové služby Mytitle.

Související

AI jako nejdůležitější technologie budoucnosti a Elon Musk jako nejinspirativnější speaker, tak vidí budoucnost studenti

Z výzkumu zaměřeného na studenty středních a vysokých škol z výše uvedených zemí vyplynulo, že studenti jsou obecně více pozitivní než negativní, pokud jde o jejich pocity vůči budoucnosti. Zároveň věří, že v budoucnu získají všechny dovednosti, které potřebují. Obávají se však, že se celková...


Festival Future Port Prague letos omládl. Vzniká jeho samostatná edice pro mladé a v hlavní roli budou studenti

Cílem eventu je představit mladým lidem pozitivní vizi budoucnosti a nadchnout je do exponenciálních technologií, které mohou využívat ve svých projektech, a měnit tak svět v lepší místo pro každého. Akci pořádá tým Future Portu, který v minulých letech organizoval už tradiční Future Port Prague....


Akcie Applu klesly kvůli obavám o výrobu iPhonu 13

Společnost Apple podle agentury Bloomberg očekávala, že v posledním čtvrtletí roku 2021 vyrobí 90 milionů iPhonů. Americký technologický gigant však nyní musel svým partnerům sdělit, že celkový součet bude nižší až o 10 milionů kusů. Akcie Applu po tomto oznámení klesly o 1,2 %. Výrobci polovodičů...