Trumpova nová firma prý získala od investorů 1 miliardu dolarů
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Trumpova nová firma prý získala od investorů 1 miliardu dolarů

Nová firma Donalda Trumpa zaměřená na sociální média oznámila, že před vstupem na burzu uzavřela dohody o získání 1 miliardy dolarů od nespecifikovaných investorů. Trump Media & Technology Group chce spustit aplikaci s názvem Truth Social už začátkem roku 2022.

15.12.21

Po lednovém útoku na americký Kapitol má bývalý americký prezident stále zakázán přístup na Twitter a Facebook. Trump prohlásil, že ona magická miliarda dolarů od investorů vysílá velkým technologickým firmám důležitý vzkaz, že musí skončit cenzura a politická diskriminace. Trump hodlá s miliardou navíc podle svých slov ještě účinněji bojovat proti tyranii Big Tech firem. Myšleni jsou tím největší hráči na technologickém trhu, tedy Alphabet (Google), Amazon, Apple, Microsoft a Meta (Facebook). 

Trump oznámil plány na spuštění své platformy Truth Social začátkem roku 2021 s tím, že umožní konverzaci bez diskriminace na základě politické ideologie. Trump Media & Technology Group se kvůli tomuto projektu spojila s Digital World Acquisition, takzvanou speciální akviziční společností neboli „společností s bianco šekem“. Jde o fiktivní společnosti, které bývají založeny pouze za účelem sloučení se soukromou firmou, aby se stala veřejnou. 

Trumpova firma uvedla, že získala 1 miliardu dolarů od „rozmanité skupiny institucionálních investorů“, aniž by prozradila, o koho jde. Podle agentury Reuters odmítlo příležitost investovat do nového podniku bývalého prezidenta mnoho firem z Wall Street. Nakonec ho finančně podpořily některé hedgeové fondy, rodinné investiční firmy a jednotlivci s vysokým jměním. Nyní je tedy Trumpův start-up oceňován na téměř 4 miliardy dolarů. Tato suma podtrhuje schopnost bývalého prezidenta USA získat silnou finanční podporu navzdory kontroverzím z dob, kdy seděl v Bílém domě. 

Po útoku jeho příznivců na americký Kapitol ve Washingtonu 6. ledna 2021 byl Trumpovi zakázán přístup na největší platformy sociálních médií kvůli obavám, že zde tehdejší prezident bude podněcovat další násilí. Trump rozpoutal na sociálních sítích bouři, když bez důkazů tvrdil, že v prezidentských volbách došlo k rozsáhlému podvodu. V době, kdy byl zablokován, měl Trump 89 milionů sledujících na Twitteru, 33 milionů na Facebooku a 24,5 milionu na Instagramu, tedy aspoň podle údajů na webových stránkách jeho společnosti. 

Partnerství Trump Media & Technology Group s Digital World Acquisition již vzbudilo pozornost úřadů a veřejnosti. Demokratická senátorka Elizabeth Warrenová požádala Komisi pro cenné papíry, aby prošetřila plánovanou fúzi kvůli možnému porušení zákonů o cenných papírech. Komise následně odmítla komentovat, zda plánuje nějaké kroky. 

Spuštění Truth Social je naplánováno na první čtvrtletí roku 2022. Jde o první ze tří fází plánu Trump Media & Technology Group, po které bude následovat placená videoplatforma nazvaná TMTG+, která bude nabízet zábavu, zpravodajství a podcasty. Trump dále předpokládá, že bude také soutěžit s cloudovými službami Amazon.com AWS a Google Cloud.

 

ZDROJ

 

Související

Filtry na sociálních médiích pomáhají lidem prozkoumat jejich genderovou identitu

Pro mnohé jsou tyto filtry rychle zapomenuté, jakmile přestanou být trendy. Jiní se však znovu a znovu vracejí k aplikacím a zírají na svůj genderově upravený odraz. Cítí, že něco najednou vykrystalizovalo. Oliver Haimson, odborný asistent na University of Michigan, který studuje transgender...


Stále více technologických firem nabízí svým zaměstnankyním pomoc při potratech

A protože tento společenský moment často vybízí firmy k tomu, aby se pouštěly do těchto typů politických otázek, stále více velkých zaměstnavatelů zaujímá stanovisko nebo se k šokujícímu rozhodnutí vyjadřuje. Které technologické společnosti podporují právo zaměstnanců na volbu? Stále více...


Umělá inteligence rozpoznává autistické vzorce řeči

Nová studie vedená vědci z Northwestern University analyzovala pomocí strojového učení řečové vzorce u dětí s autismem, hovořících anglicky a kantonským dialektem čínštiny. Bylo zjištěno, že tyto vzorce byly v angličtině a kantonštině shodné, což naznačuje, že by mohly být užitečným nástrojem pro...