Mercedes zavede extra příplatek za lepší zrychlení některých modelů v USA
Technologie
Foto: Shutterstock

Mercedes zavede extra příplatek za lepší zrychlení některých modelů v USA

Mercedes-Benz nabídne v USA službu online předplatného, ​​aby jeho elektromobily zrychlovaly rychleji.

05.12.22

Za roční poplatek 1 200 dolarů bez daně společnost Mercedes na americkém trhu umožní některým svým vozidlům zrychlit z 0 na 60 mil v hodině o vteřinu rychleji. Novinka Mercedesu přichází poté, co konkurenční výrobce BMW na začátku tohoto roku nabídl funkci předplatného pro vyhřívání sedadel.

V USA bude funkce lepšího zrychlení dispozici ke koupi na vozech Mercedes-EQ EQE 350 a EQS 450 a také na SUV modelech. Podle internetového obchodu Mercedes US tato funkce „elektronicky zvyšuje“ výkon motoru automobilu a také točivý moment.

Celkově prý půjde odhadem o 20-24% nárůst výkonu, což umožňuje právě model SUV Mercedes-EQ 350. Jack McKeown, prezident Asociace skotských motoristických redaktorů a novinář z deníku Courier, řekl, že nová funkce Mercedesu je „nepřekvapivá, ale deprimující“.

„Když platíte měsíční předplatné za telefon nebo širokopásmové připojení, platíte za to, že společnost dodává a udržuje datovou síť. Mercedes po vás žádá, abyste zaplatili za hardware, který již nainstaloval do auta, a na kterém pravděpodobně již vytvořil ziskovou marži, když jste si auto koupili. Snaha vytěžit ještě větší zisk z předplatitelských služeb je znepokojivý trend a doufám, že proti němu spotřebitelé zareagují,“ kritizuje McKeown.

Zrychlení z nuly na 60 mil v hodině (což je necelá stovka km/h) za přibližně 5,2 vteřiny místo 6,2 vteřiny bez předplatného, to je ten rozdíl, o který se jedná a za nějž by měli předplatitelé vysolit nemalou částku.

V červenci čelilo kritice BMW. Oznámilo totiž, že britští zákazníci mohou platit 25 liber měsíčně za odemykání vyhřívaných sedadel a volantů ve svých autech. A už v prosinci 2021 Toyota oznámila, že bude některým řidičům účtovat 8 dolarů měsíčně za nastartování auta na dálku pomocí přívěsku na klíče.

V roce 2019 Tesla představila „Acceleration Boost“, díky kterému její vozidla Model 3 zrychlí z 0-60 mil za hodinu o půl sekundy rychleji za jednorázový poplatek 2000 dolarů. Nová možnost předplatného za lepší zrychlení Mercedesu prý přijde brzy, přesné datum je zatím neznámé.

 

ZDROJ

Související

Těžba lithia pro elektromobily ohrožuje plameňáky

Andská vysočina v Jižní Americe je známá svými slanými jezery, která poskytují útočiště třem ze šesti druhů plameňáků na světě. Tato oblast je ale také největším nalezištěm lithia na světě a nachází se zde více než polovina světových zásob tohoto zázračného prvku, který v lithium-iontových...


Nizozemsko zvažuje od roku 2025 zákaz prodeje všech automobilů se spalovacími motory

Po Norsku a Německu je Nizozemskou další zemí EU, která zvažuje v horizontu 10-15 let zakázat prodej všech nových aut se spalovacími motory. Jak se termín bude blížit, tak se dá očekávat, že ještě dozná pod lobistickými tlaky odsunu. Jedná se ale hlavně o jasný signál výrobcům automobilů - pokud...


Daimler se spojil se startupem pro dodávkové drony

Tradiční automobilka Mercedes-Benz se rozhodla investovat půl miliardy dolarů do rozvoje kombinovaného systému dodávkových aut a dronů prostřednictvím partnerství se startupem Matternet. Je to zajímavý vstup Daimleru na konkurenční pole, na kterém najdeme tradiční zasílatele, dronové zásilkové...