Trumpova nová firma prý získala od investorů 1 miliardu dolarů
Startup scéna
Foto: Shutterstock

Trumpova nová firma prý získala od investorů 1 miliardu dolarů

Nová firma Donalda Trumpa zaměřená na sociální média oznámila, že před vstupem na burzu uzavřela dohody o získání 1 miliardy dolarů od nespecifikovaných investorů. Trump Media & Technology Group chce spustit aplikaci s názvem Truth Social už začátkem roku 2022.

15.12.21

Po lednovém útoku na americký Kapitol má bývalý americký prezident stále zakázán přístup na Twitter a Facebook. Trump prohlásil, že ona magická miliarda dolarů od investorů vysílá velkým technologickým firmám důležitý vzkaz, že musí skončit cenzura a politická diskriminace. Trump hodlá s miliardou navíc podle svých slov ještě účinněji bojovat proti tyranii Big Tech firem. Myšleni jsou tím největší hráči na technologickém trhu, tedy Alphabet (Google), Amazon, Apple, Microsoft a Meta (Facebook). 

Trump oznámil plány na spuštění své platformy Truth Social začátkem roku 2021 s tím, že umožní konverzaci bez diskriminace na základě politické ideologie. Trump Media & Technology Group se kvůli tomuto projektu spojila s Digital World Acquisition, takzvanou speciální akviziční společností neboli „společností s bianco šekem“. Jde o fiktivní společnosti, které bývají založeny pouze za účelem sloučení se soukromou firmou, aby se stala veřejnou. 

Trumpova firma uvedla, že získala 1 miliardu dolarů od „rozmanité skupiny institucionálních investorů“, aniž by prozradila, o koho jde. Podle agentury Reuters odmítlo příležitost investovat do nového podniku bývalého prezidenta mnoho firem z Wall Street. Nakonec ho finančně podpořily některé hedgeové fondy, rodinné investiční firmy a jednotlivci s vysokým jměním. Nyní je tedy Trumpův start-up oceňován na téměř 4 miliardy dolarů. Tato suma podtrhuje schopnost bývalého prezidenta USA získat silnou finanční podporu navzdory kontroverzím z dob, kdy seděl v Bílém domě. 

Po útoku jeho příznivců na americký Kapitol ve Washingtonu 6. ledna 2021 byl Trumpovi zakázán přístup na největší platformy sociálních médií kvůli obavám, že zde tehdejší prezident bude podněcovat další násilí. Trump rozpoutal na sociálních sítích bouři, když bez důkazů tvrdil, že v prezidentských volbách došlo k rozsáhlému podvodu. V době, kdy byl zablokován, měl Trump 89 milionů sledujících na Twitteru, 33 milionů na Facebooku a 24,5 milionu na Instagramu, tedy aspoň podle údajů na webových stránkách jeho společnosti. 

Partnerství Trump Media & Technology Group s Digital World Acquisition již vzbudilo pozornost úřadů a veřejnosti. Demokratická senátorka Elizabeth Warrenová požádala Komisi pro cenné papíry, aby prošetřila plánovanou fúzi kvůli možnému porušení zákonů o cenných papírech. Komise následně odmítla komentovat, zda plánuje nějaké kroky. 

Spuštění Truth Social je naplánováno na první čtvrtletí roku 2022. Jde o první ze tří fází plánu Trump Media & Technology Group, po které bude následovat placená videoplatforma nazvaná TMTG+, která bude nabízet zábavu, zpravodajství a podcasty. Trump dále předpokládá, že bude také soutěžit s cloudovými službami Amazon.com AWS a Google Cloud.

 

ZDROJ

 

Související

Myslete jako marketér

Obě oddělení přitom nakonec řeší ve své podstatě stejné zadání: marketér prodává značku a produkty zákazníkům, personalista prodává firemní kulturu zaměstnancům a pracovní pozice uchazečům. Co kdybychom tedy do repertoáru HR oddělení přidali několik postupů a triků, které se obvykle používají v...


Amazon cloud pomáhá lidem k dostupnějšímu bydlení

Hypoteční gigant známější pod přezdívkou Fannie Mae využívá AWS jako svého dlouhodobého „strategického poskytovatele cloudu“, s jehož pomocí se snaží vyřešit jedny z největších problémů amerického bytového průmyslu. Fannie Mae má před sebou spoustu výzev. V USA je nařízeno zpřístupňovat hypotéky...


Trh s NFT dosáhl 22 miliard dolarů

Globální trh s NFT v roce 2021 dosáhl 22 miliard dolarů. Šílenství po uměleckých kolekcích, jako jsou Bored Ape Yacht Club a Matrix avatary, proměnilo digitální obrázky na důležitá investiční aktiva. Před NFT někteří zkušení investoři varují podobně jako před kryptoměnami a označují je za znak...