Lyft dosáhl v Las Vegas milníku 55 000 jízd
Leadership

Lyft dosáhl v Las Vegas milníku 55 000 jízd

10.05.21

Martin Kysilka, 21. ČERVNA 2019

Téměř před rokem dopravní společnost Lyft vypustila do Las Vegas svou flotilu samořídících automobilů. Minulý týden Lyft dosáhl milníku 55 000 jízd bez řidičů s celkovým počtem třiceti aut. Jedná se o největší komerční úspěch autonomní dopravy v USA.

Lyft při této příležitosti zveřejnil data ohledně spokojensti zákazníků. Průměrné hodnocení uživatelů je 4,97 z 5 hvězd. Devadesát dva procent cestujících uvedlo, že se při jízdě cítilo velmi bezpečně.

Ve srovnání s celkovým počtem jízd autonomních taxíků Lyftu se jedná o kapku v moři. V roce 2017 společnost zaznamenala milion cestujících za pouhý den.

Narozdíl od Uberu, jehož vozy figurovaly již v několika autonehodách, Lyft se může nadále chlubit čistým štítem. Autonomní divizi Uberu se však nedávno dostalo velké finanční podpory.

Další projekt s názvem Waymo spadající pod Google se momentálně nachází na rozcestí. Stále není jasné, zdali se vydá cestou kolaborace nebo se z něj stane samostatná služba, jako je Lyft či Uber. Ony spekulace rozvířilo nedávné uzavření spolupráce mezi Lyftem a Alphabetem – mateřské společnosti Googlu.

Související

Signály z mozku ovládají auto

Koncept samořídících aut může mít v budoucnosti konkurenci nebo možná doplnění v podobě aut řízených lidskou myslí. Prototyp takového auta pro paralyzované a handicapované lidi z dílny čínské Nankai University je řízen signály z 16 elektroencefalografických senzorů připevněných na hlavě řidiče a...


Průlomová samořízená ponorka od Boeingu

Boeing, se kterým máme spojený vzdušný živel, je ve skutečnosti po řadu desetiletí aktivní i v oblasti podmořské dopravy. Nyní přišel s průlomovou inovací: samořízenou ponorkou Echo Voyager s hybridním dobíjecím pohonem. Výsledkem je schopnost několikaměsíční nepřetržité činnosti ponorky bez...